Обрати сторінку

КАФЕДРА ТЕХНОЛОГІЙ ПРИРОДНИХ І СИНТЕТИЧНИХ ПОЛІМЕРІВ, ЖИРІВ ТА ХАРЧОВОЇ ПРОДУКЦІЇ

адреса: к. 310,  корпус проблемної лабораторії, просп. Гагаріна, 8, м. Дніпро, 49005

тел.:  +38(067) 632 – 20 – 66

e-mail: [email protected]

ПРО КАФЕДРУ 

Кафедра технологій природних і синтетичних полімерів, жирів та харчової продукції була заснована у 1955 році (тоді вона мала назву кафедри технології пластмас). За період свого існування кафедра підготувала понад 5500 спеціалістів за денною та заочною формою навчання; її випускниками було захищено близько 70 кандидатських і 7 докторських дисертацій; представництво в Національній академії наук України – 2 члени-кореспонденти і 1 академік НАН України.

Кафедра проводить освітню, методичну та наукову діяльність у галузі знань «Хімічна та біоінженерія» зі спеціальності «Хімічні технології та інженерія» за освітньою програмамою “Хімічні технології синтетичних і природних полімерів, лакофарбових та композиційних матеріалів” (бакалавр, магістр, доктор філософії), Хімічні технології харчових, миючих та ароматизованих продуктів” (бакалавр, магістр) та у галузі знань «Виробництво та технології» зі спеціальності «Харчові технології» за 4 освітніми програмами «Технології жирів і жирозамінників», «Технології хліба, кондитерських, макаронних виробів та харчоконцентратів», «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції», «Технології харчових продуктів оздоровчого призначення»(бакалавр, магістр).

Основою роботи кафедри є професійна підготовка студентів і науково-дослідна робота.

НАУКОВІ НАПРЯМКИ

Сьогодні основним напрямом наукової діяльності є проведення фундаментальних та прикладних робіт з розробки методів синтезу нових іоногенних (в тому числі іонних рідин), органічних та елементоорганічних полімерів, а також створення на їх основі клеїв, покриттів, іонообмінних та іонпровідних матеріалів; зв’язуючих і модифікуючих добавок для полімерних композиційних і лакофарбових матеріалів; теплозахисних покриттів для ракетно-космічної техніки; розробка каталізаторів етерифікації, переетерифікації, ацидолізу жирової сировини; розробка харчових продуктів оздоровчого призначення.

Новим напрямом діяльності кафедри є розвиток технологій «Зеленої хімії» – синтезу біопалива, розчинників, модифікаторів полімерних композицій, мастил, засобів для чищення та консервації зброї та військової техніки, отриманих з жирової сировини рослинного та тваринного походження.

Кафедра є засновником при ДВНЗ УДХТУ науково-дослідної лабораторії лакофарбових та поліграфічних матеріалів, де розроблюються та досліджуються нові лакофарбові матеріали.

СПЕЦІАЛЬНОСТІ ТА ОСВІТНІ ПРОГРАМИ

Спеціальність 161 «Хімічні технології та інженерія»

Освітні програми:

 

«Хімічні технології синтетичних і природних полімерів, лакофарбових та композиційних матеріалів"

За даною програмою (“Хімічна технологія високомолекулярних сполук” та “Хімічна технологія переробки деревини та рослинної сировини”) кафедра готує фахівців в галузі інноваційних технологій синтезу та використання полімерних природних і синтетичних матеріалів загального (цивільного) та спеціального призначення, зокрема хімічних технологій:

 • синтезу полімерів та плівкоутворювачів;
 • синтезу похідних целюлози;
 • виробництва паперу та картону;
 • отримання та експлуатації клеїв, смол;
 • плівкоутворювачів і лакофарбових матеріалів та покриттів на їх основі;
 • синтезу та використання полімерних добавок для будівельних матеріалів;
 • синтезу та використання іоногенних (іонообмінних), електро- та іонпровідних полімерних матеріалів;
 • отримання полімерних композиційних матеріалів з підвищеними показниками міцності, термічної та хімічної стійкості, а також іншими спеціальними властивостями;
 • виробництва целюлозних композиційних матеріалів на основі деревини та рослинної сировини (технології виробництва плитних матеріалів, опорядження меблевих заготівок плівковими та лакофарбовими матеріалами);

Студенти цієї програми обіймають керівні посади на підприємствах хімічної промисловості, лакофарбових підприємствах, підприємствах деревопереробної промисловості, виробництва паперу та картону, машинобудівних підприємствах, підприємствах міністерства оборони та аерокосмічної галузей.

«Хімічні технології харчових, миючих та ароматизованих продуктів"

Сучасні підприємства харчової промисловості, підприємства з виробництва мила, синтетичних миючих засобів, побутової хімії та інших ароматизованих продуктів потребують спеціалістів з відповідною фаховою підготовкою, які б мали знання з хімічних технологій виробництва вказаних продуктів.

Фахівці з «Хімічних технологій харчових, миючих та ароматизованих продуктів» повинні знати теоретичні основи виробництва продукції харчового і технічного призначення, розуміти хімізм процесів, що протікають при її виробництві та застосуванні. Фахівці вказаної спеціалізації повинні знати:

 • хімічні способи модифікації жирів (переетерифікація, амідування, гідрування та ін.), виготовлення продукції харчового і технічного призначення на основі жирової сировини тваринного та рослинного походження);
 • хімічні способи модифікації полісахаридів (целюлози, крохмалю, хітину та інших продуктів) та перспективні напрямки їх використання, зокрема в технологіях отримання полімерних матеріалів, здатних до біорозкладання;
 • хімічні технології виробництва поверхнево-активних речовин, натуральних і синтетичних миючих засобів побутового та технічного призначення на їх основі (мила – туалетне і господарське, шампуні, засоби догляду шкіри і волосся, дезінфікуючі засоби, засоби чистки та мийки автомобільної техніки та іншого технічного обладнання та ін.);
 • технології виробництва та використання натуральних ефірних олій і синтетичних запашних речовин;
 • хімічні технології утилізації відходів харчових виробних, нереалізованої продукції харчового призначення;
 • вимоги до безперечності вказаної продукції і впроваджувати у виробництво інноваційні методи.

За вказаним вибірковим блоком налагоджена співпраця з Дніпровським політехнічним коледжем, якому кафедрою ТПЖ та ХП надана допомога при відкритті спеціалізації «Хімічні технології харчових та парфумерно-косметичних продуктів». Напрацьовуються зв’язки з підприємствами, що зацікавлені у випуску фахівців вказаної спеціалізації.

Спеціальність 181 «Харчові технології»

Освітні програми:

ВИБИРАЙТЕ навчання на кафедрі ТЕХНОЛОГІЙ ПРИРОДНИХ І СИНТЕТИЧНИХ ПОЛІМЕРІВ, ЖИРІВ ТА ХАРЧОВОЇ ПРОДУКЦІЇ

НАГОРОДИ
ДОСЯГНЕННЯ ТА ДОСВІД

Кафедра технологій природних і синтетичних полімерів, жирів та харчової продукції є асоційованим членом Асоціації українських виробників лакофарбової продукції.

Професор Черваков О.В. та доцент Андріянова М.В. є членами Технічного Комітету 168 «ЛАКИ ТА  ФАРБИ», який займається розробкою національних стандартів та їх гармонізацією зі стандартами Європейського Союзу. 

 

 

НАШІ ВИПУСКНИКИ

Павлюк Сергій Климович (П, 1999р.в.) – Головний технолог ТОВ “НВК “Запоріжавтобутхім”

Коцюба Костянтин (П, 2001р.в.) – Заступник генерального директора з технології та якості ПП “Дивоцвіт”

Кондратченко Марина Олегівна (ТЖ, 2004р.в.) – Головний технолог Олійно-екстракційний завод «Потоки» м. Дніпро 

Біжко Ольга Сергіївна (ТЖ, 2004р.в.) – Головний технолог КФ «Стимул» м. Дніпро 

Олешко Вікторія Миколаївна (ТЖ, 2004р.в.) – Інженер з питання контролю якості (координатор проекту) ПАТ «ИНТЕРКОРН КОРН ПРОСЕССИНГ ИНДАСТРИ» м. Дніпро

Вереда Уляна Степанівна (ТЖ, 2004р.в.) – Інженер із сертифікації ТОВ «Інтерстарч Україна» м. Київ 

Гаркуша Олег Анатолійович (ТЖ, 2005р.в.) – Директор олійно-екстракційного заводу м. Ізмір, Туреччина 

Шумейко Вікторія Валеріївна (ТЖ, 2005р.в.) – Провідний інженер-технолог департаменту розробок КФ «АВК» м. Дніпро 

Стуленець Маріанна (ТЖ, 2006р.в.) – Керівник відділу логістики «Проктер енд Гембл Україна» м. Покров, Дніпропетровська область 

Гулієва Альбіна Огтаївна  (ТЖ, 2009р.в.) – Головний технолог ТОВ “ВІВАТ В” (Магдалинівський хлібокомбінат)

Шаровська Олександра Юріївна (ТЖ, 2010р.в.) – Завідувач лабораторії, ПрАТ з ІІ «Дніпропетровський олійно-екстракційний завод» (ТМ «Олейна») 

Ткачова (Ростокіна) Марина Олександрівна (ТЖ, 2011р.в.) – Директор з якості, ТОВ “КАПРО ОЙЛ”, м. Кропивницький

Плотнікова (Донченко) Ганна Валеріївна (ТЖ, 2011р.в.) – Quality engineer “BIMBO QSR UKRAINE”

ПІДПРИЄМСТВА ХІМІЧНОЇ ТА ХАРЧОВОЇ ГАЛУЗІ

ЗАТ «Дніпропетровський меблевий комбінат»
ВАТ «Прогрес» (м. Дніпро)
ТОВ АМФ «Меблі» (м. Дніпро)
ЗАТ «Солоницевський комбінат меблевих деталей»  (м. Харків)
ТОВ «Черкаський деревопереробний комбінат»
ТОВ «Уніплит» (с. Вигода Івано-Франківської області)
ТОВ «Свіспан Лімітед» (м. Костопіль Рівненської області)
ЗАТ «Кремнійполімер» (м. Запоріжжя)
ЗАТ «Дніпропластмас» (м. Дніпро)
ДП «Смоли» (м. Кам’янське)
ТОВ «Запоріжабразив» (м. Запоріжжя)
ЗАТ «Дніпро-Контакт» (м. Дніпро)
ВАТ ПП ЗИП (м. Кам’янське)
ЗАТ «Дніпротехсервіс» (м. Дніпро)
ВАТ «Азот» (м. Черкаси)
ЗАТ «ПХЗ» (м. Павлоград)
ЗАТ «Дніпропетровський олієекстракційний завод»
ВАТ «АКК “Придніпровський»
ВАТ «Дніпровський крохмалепатоковий комбінат»
ТОВ Молочна фабрика «Рейнфорд»
ООО «Проктер & Гембл менюфекчурінг Україна»
ЗАТ «Запорізький оліяжиркомбінат»
ВАТ «Вінницький олієжиркомбінат»
ВАТ «Одеський олієжиркомбінат»
ВАТ «Ніжинський жиркомбінат»
ЗАТ «Пологівський олійно-екстракційний завод»

І це далеко не повний список!

МИ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Освіта, здобута у стінах нашого університету, дозволить Вам легко отримати перше робоче місце, цікаву роботу, швидке кар’єрне зростання, достойну заробітну платню!

Чекаємо на Вас!

Детальніше...

Завідувач кафедри ТПЖ та ХП проф. Черваков О.В. (зліва) та ректор ДВНЗ УДХТУ проф. Півоваров О.А. (справа) прийняли участь у координаційній нараді присвяченій створенню «Асоціації високотехнологічних підприємств і організацій «Космос», яка відбулася 5 квітня 2018 року в ДП «КБ «Південне». На нараді була прийнята декларація, в якій підкреслена необхідність вироблення нової космічної стратегії, пошук нових сфер застосування, проектів, партнерів і розширення міжнародного співробітництва, створення нового інноваційного підходу до здійснення космічної діяльності в Україні. І один з чинників такого підходу – організація спільної активності підприємств і організацій, які зацікавлені в прогресі вітчизняної космонавтики. Завідувач кафедри ТПЖ та ХП проф. Черваков О.В. (зліва) та ректор ДВНЗ УДХТУ проф. Півоваров О.А. (справа) прийняли участь у координаційній нараді присвяченій створенню «Асоціації високотехнологічних підприємств і організацій «Космос», яка відбулася 5 квітня 2018 року в ДП «КБ «Південне». На нараді була прийнята декларація, в якій підкреслена необхідність вироблення нової космічної стратегії, пошук нових сфер застосування, проектів, партнерів і розширення міжнародного співробітництва, створення нового інноваційного підходу до здійснення космічної діяльності в Україні. І один з чинників такого підходу – організація спільної активності підприємств і організацій, які зацікавлені в прогресі вітчизняної космонавтики.

Детальніше...

17 травня 2019 року студенти і викладачі спеціальностей Т_П_ДП і МВПВ відвідали лакофарбове підприємство ТОВ ПП “ЗІП” (у м. Кам’янське) . Екскурсію для нас проводив особисто Захорольський Олег Іванович. Ми побачили весь технологічний процес виробництва фарб, відвідали сучасно обладнану лабораторію підприємства. Ознайомилися з технологією виготовлення тари, відвідали величезний склад готової продукції. Дуже дякуємо підприємству за цікаву екскурсію, щирість та відкритість до студентів та викладачів! 

НОВИНИ КАФЕДРИ

Детальніше...

Нагрудним знаком «За наукові та освітні досягнення» відзначено завідувача кафедри технологій природних і синтетичних полімерів, жирів та харчової продукції, доктора технічних наук, професора Олега Червакова. Колектив кафедри та студенти щиро вітають з одержанням високої нагороди та бажають подальших творчих звершень та натхнення у новаторському пошуку! Нехай Ваш багаторічний досвід та інтелектуальний потенціал і надалі служать на благо університету та України!

                     

Детальніше...

Щиро вдячні за нові враження, можливість побачити на власні очі процес виробницва пива MOVA brewing co. і проведену екскурсію для студентів та викладачів кафедри технолгій природних і синтетичних полімерів, жирів та харчовоі продукції ДВНЗ УДХТУ – головному пивовару «МОВА і Ко» Богдан Точка. Бажаємо наснаги в створенні нових сортів пива, стрімкого розвитку та ще більше поціновувачів вашого напою!

MOVA brewing co., Ви надихаєте!

Міжнародний проєкт «Безпечна питна вода в Україні: доступ до інформації про якість води та методи водопідготовки»

Міжнародний проєкт «Безпечна питна вода в Україні: доступ до інформації про якість води та методи водопідготовки»

ГО «Всеукраїнське водне товариство «WaterNet»  продовжує реалізацію міжнародного проєкта, співвиконавцем якого є кафедра технології неорганічних речовин та екології ДВНЗ УДХТУ. Громадське об’єднання «WaterNet» спільно з «Центром сучасних водних технологій» при...

Вітаємо переможців стипендіальної програми «Міропласт Грант»

Вітаємо переможців стипендіальної програми «Міропласт Грант»

Компанія «МІРОПЛАСТ» визначила переможців дев'ятого туру стипендіальної програми «МІРОПЛАСТ Грант», завдяки якій найталановитіші студенти Українського державного хіміко-технологічного університету мають можливість отримувати додаткову стипендію. Наші щирі вітання...

Щиро вітаємо Лауреата Державної премії України

Щиро вітаємо Лауреата Державної премії України

Колектив Державного вищого навчального закладу «Український державний хіміко-технологічний університет» щиро вітає завідувача кафедри природних і синтетичних полімерів, жирів та харчової продукції, доктора технічних наук, професора Червакова...

Виставка “Зброя та безпека 2019”

Виставка “Зброя та безпека 2019”

З 08 до 12 жовтня 2019 р. на території Міжнародного виставкового центру відбулася XVI Міжнародна спеціалізована виставка «Зброя та безпека‑2019», в якій уже третій рік поспіль бере участь Український державний хіміко-технологічний...

Світлій пам `яті присвячується

Світлій пам `яті присвячується

5 листопада 2019 року виповнюється річниця з дня, коли пішов з життя Кравцов Валентин Степанович – шанована людина, мудрий педагог, талановитий науковець.Народився Валентин Степанович 6 серпня 1935 року в місті Харкові. Доля склалася так, що...

ДВНЗ УДХТУ на шляху до тісного співробітництва з німецькою компанією WOCO

ДВНЗ УДХТУ на шляху до тісного співробітництва з німецькою компанією WOCO

З 18 до 22 листопада відбувся візит професора кафедри ТПЖ та ХП Червакова Олега Вікторовича та доцента кафедри ПП та ФНПМ Червакова Дениса Олеговича до штаб-квартири компанії WOCO у м. Бад-Зоден-Зальмюнстер (Bad Soden-Salmünster)....