Приймальна комісія: тел: +38 (056) 746-27-21 , + 38 (096) 651 – 73 – 94 [email protected]
Обрати сторінку

ТЕХНОЛОГІЇ ПРИРОДНИХ І СИНТЕТИЧНИХ ПОЛІМЕРІВ, ЖИРІВ ТА ХАРЧОВОЇ ПРОДУКЦІЇ

адреса: к. 310,  корпус проблемної лабораторії, просп. Гагаріна, 8, м. Дніпро, 49005

тел.: +38 (0562) 47-24-9

e-mail: [email protected]

ПРО КАФЕДРУ 

Кафедра «Технологій природних і синтетичних полімерів, жирів та харчової продукції» була заснована у 1955 році. За період свого існування кафедра підготовила більше 5500 спеціалісті за денною та заочною формою навчання; її випускниками було захищено близько 70 кандидатських і 7 докторських дисертацій; представництво в Національній академії наук України – 2 член-кореспондента і 1 академік НАН України.

Кафедра проводить освітню, методичну та наукову діяльність у галузі знань «Хімічна та біоінженерія» за спеціальністю «Хімічні технології та інженерія» по 2 освітнім програмам «Хімічні технології високомолекулярних сполук» і «Хімічні технології переробки деревини та рослинної сировини» (бакалавр, спеціаліст, магістр, доктор філософії) та у галузі знань «Виробництво та технології» за спеціальністю «Харчові технології» по 3 освітнім програмам «Технології жирів і жирозамінників», «Технології хліба, кондитерських, макаронних виробів та харчоконцентратів», «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» (бакалавр, спеціаліст, магістр)

Основою роботи кафедри є професійна підготовка студентів і науково-дослідна робота.

НАУКОВІ НАПРЯМКИ

Сьогодні основним напрямом наукової діяльності є проведення фундаментальних та прикладних робіт по розробці методів синтезу нових іоногенних (в тому числі іонних рідин), органічних та елементоорганічних полімерів, а також створенню на їх основі клеїв, покриттів, іонообмінних та іонпровідних матеріалів; зв’язуючих і модифікуючих добавок для полімерних композиційних і лакофарбових матеріалів; теплозахисних покриттів для ракетно-космічної техніки; розробка каталізаторів етерифікації, переетерифікації, ацидолізу жирової сировини; розробка харчових продуктів оздоровчого призначення.

Новим напрямом діяльності кафедри є розвиток технологій «Зеленої хімії» – синтезу біопалива, розчинників, модифікаторів полімерних композицій, мастил, засобів для чистки та консервації зброї та військової техніки, отриманих з жирової сировини рослинного та тваринного походження.

Кафедра є засновником при ДВНЗ УДХТУ науково-дослідної лабораторії «Лакофарбових та поліграфічних матеріалів» де розроблюються та досліджуються нові лакофарбові матеріали.

СПЕЦІАЛЬНОСТІ ТА ОСВІТНІ ПРОГРАМИ

Спеціальність 161 «Хімічні технології та інженерія»

Освітні програми:

Спеціальність 181 «Харчові технології»

Освітні програми:

ВИБИРАЙТЕ навчання на кафедрі ТЕХНОЛОГІЙ ПРИРОДНИХ І СИНТЕТИЧНИХ ПОЛІМЕРІВ, ЖИРІВ ТА ХАРЧОВОЇ ПРОДУКЦІЇ

НОВИНИ КАФЕДРИ

Завідувач кафедри ТПЖ та ХП проф. Черваков О.В. (зліва) та ректор ДВНЗ УДХТУ проф. Півоваров О.А. (справа) прийняли участь у координаційній нараді присвяченій створенню «Асоціації високотехнологічних підприємств і організацій «Космос», яка відбулася 5 квітня 2018 року в ДП «КБ «Південне».

На нараді була прийнята декларація, в якій підкреслена необхідність вироблення нової космічної стратегії, пошук нових сфер застосування, проектів, партнерів і розширення міжнародного співробітництва, створення нового інноваційного підходу до здійснення космічної діяльності в Україні. І один з чинників такого підходу – організація спільної активності підприємств і організацій, які зацікавлені в прогресі вітчизняної космонавтики.

Завідувач кафедри ТПЖ та ХП проф. Черваков О.В. (зліва) та ректор ДВНЗ УДХТУ проф. Півоваров О.А. (справа) прийняли участь у координаційній нараді присвяченій створенню «Асоціації високотехнологічних підприємств і організацій «Космос», яка відбулася 5 квітня 2018 року в ДП «КБ «Південне».

На нараді була прийнята декларація, в якій підкреслена необхідність вироблення нової космічної стратегії, пошук нових сфер застосування, проектів, партнерів і розширення міжнародного співробітництва, створення нового інноваційного підходу до здійснення космічної діяльності в Україні. І один з чинників такого підходу – організація спільної активності підприємств і організацій, які зацікавлені в прогресі вітчизняної космонавтики.

 

З 08 до 12 жовтня 2019 р. на території Міжнародного виставкового центру відбулася XVI Міжнародна спеціалізована виставка «Зброя та безпека‑2019», в якій брав участь ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет».

На виставковій експозиції університету була представлений стенд зі зразками продукції, розробленою молодими вченими кафедри ТПЖ та ХП, зокрема «Масла приладові МП-6100 і МП-6120» та «Засіб для видалення омідініння в стволах стрілецької зброї – Снайпер RE-CU» (автори – завідувач кафедри д.т.н., проф. Черваков О. В., аспірант Левченко Є., магістр Андреєв Д.).

Відкривали захід міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков та міністр оборони України Андрій Загороднюк. Виставку відвідали почесні гості: Президент України Володимир Зеленський, Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов, Генеральний директор ДК «Укроборонпром» Айварас Абромавичус, начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України, генерал-лейтенант Руслан Хомчак та інші.

Загалом у всіх заходах виставкової програми взяли участь 372 особи, з них 48 іноземних із 16 країн (США, Польща, Данія, Фінляндія, Бельгія, Білорусь, Австрія, Чехія, Туреччина, Німеччина, Італія, Латвія, Хорватія, Ізраїль, Китай, Казахстан). Компанії деяких країн (США, Польщі, Туреччини, Чехії) показали свою продукцію у національних павільйонах.

Українську експозицію представили 36 підприємств ДК «Укроборонпром», 23 підприємства ГО «Ліга оборонних підприємств України», 2 підприємства Державного космічного агентства України, а також понад 130 інших державних і приватних підприємств як ОПК, так і суміжних галузей. На виставці вони продемонстрували озброєння, військову та спецтехніку, військову авіаційну техніку та наземне обладнання, оснащення солдата, тилове забезпечення, технічні засоби охорони кордону та прикордонного контролю, а для цивільних – мисливську, спортивну, холодну зброю, екіпірування.

Розробки нашого університету були високо оцінені відвідувачами виставки, а участь у цьому масштабному міжнародному форумі відзначено Дипломом.

Світлій пам `яті присвячується

5 листопада 2019 року виповнюється річниця з дня, коли пішов з життя Кравцов Валентин Степанович – шанована людина, мудрий педагог, талановитий науковець.Народився Валентин Степанович 6 серпня 1935 року в місті Харкові. Доля склалася так, що...

Виставка «Зброя та безпека – 2016»

Напередодні Дня захисника України університет прийняв участь у XIII Міжнародній спеціалізованій виставці «Зброя та безпека – 2016», яка проводилась на базі Міжнародного Виставкового Центру (м. Київ) 11-14 жовтня 2016 року. На площі понад 21 тис. кв. м. було...

Екскурсія на підприємство Проктер енд Гембл

14 квітня 2016 року відбулася екскурсія на підприємство Проктер енд Гембл до міста Орджонікідзе. Скоріше, це була не екскурсія, а зустріч представників різних кафедр ДВНЗ УДХТУ та провідних фахівців підприємства. Мета зустрічі – якомога більше дізнатися про політику...

II конференція по вирішенню кадрових питань лакофарбової індустрії

З 17 по 19 травня 2016 року у території Bartolomeo Best River Resort спільними зусиллями Івент-групи MustHavEvents (Михайло Кулаков) та ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет» (д.т.н., професор О.В. Черваков, завідувач кафедрою хімічної...

НАГОРОДИ
ДОСЯГНЕННЯ ТА ДОСВІД

Кафедра технологій природних і синтетичних полімерів, жирів та харчової продукції є асоційованим членом Асоціації українських виробників лакофарбової продукції.

Професор Черваков О.В. та доцент Андріянова М.В. є членами Технічного Комітету 168 «ЛАКИ ТА  ФАРБИ», який займається розробкою національних стандартів та їх гармонізацією зі стандартами Європейського Союзу. 

 

 

ВИПУСКНИКИ КАФЕДРИ ТПЖ та ХП ЗАЙМАЮТЬ КЕРУЮЧІ ПОСАДИ НА ТАКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ ХІМІЧНОЇ ТА ХАРЧОВОЇ ГАЛУЗІ ЯК:

ЗАТ «Дніпропетровський меблевий комбінат»
ВАТ «Прогрес» (м. Дніпро)
ТОВ АМФ «Меблі» (м. Дніпро)
ЗАТ «Солоницевський комбінат меблевих деталей»  (м. Харків)
ТОВ «Черкаський деревопереробний комбінат»
ТОВ «Уніплит» (с. Вигода Івано-Франківської області)
ТОВ «Свіспан Лімітед» (м. Костопіль Рівненської області)
ЗАТ «Кремнійполімер» (м. Запоріжжя)
ЗАТ «Дніпропластмас» (м. Дніпро)
ДП «Смоли» (м. Кам’янське)
ТОВ «Запоріжабразив» (м. Запоріжжя)
ЗАТ «Дніпро-Контакт» (м. Дніпро)
ВАТ ПП ЗИП (м. Кам’янське)
ЗАТ «Дніпротехсервіс» (м. Дніпро)
ВАТ «Азот» (м. Черкаси)
ЗАТ «ПХЗ» (м. Павлоград)
ЗАТ «Дніпропетровський олієекстракційний завод»
ВАТ «АКК “Придніпровський»
ВАТ «Дніпровський крохмалепатоковий комбінат»
ТОВ Молочна фабрика «Рейнфорд»
ООО «Проктер & Гембл менюфекчурінг Україна»
ЗАТ «Запорізький оліяжиркомбінат»
ВАТ «Вінницький олієжиркомбінат»
ВАТ «Одеський олієжиркомбінат»
ВАТ «Ніжинський жиркомбінат»
ЗАТ «Пологівський олійно-екстракційний завод»

І це далеко не повний список!

МИ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Освіта здобута у стінах нашого університету дозволить Вам легко отримати перше робоче місце, цікаву роботу, швидке кар’єрне зростання, достойну заробітну платню!

Чекаємо на Вас!