КАФЕДРА ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

адреса: к. 713, механiчний корпус, Набережна Перемоги, 40, м. Днiпро, 49094
тел.: +38 (0562) 47-12-25
e-mail: [email protected]
Акредитація спеціальності 263 “Цивільна безпека”
Кафедра готує фахівців за ступенем бакалавра:
Галузь знань: 26 Цивільна безпека
Спеціальність: 263 – Цивільна безпека
Освітня програма: Цивільна безпека
Навчання за спеціальністю «Цивільна безпека» орієнтовано на підготовку фахівців, які прагнуть стати професіоналами у сфері інженерної та наукової діяльності щодо запобігання виникнення надзвичайних ситуацій, аварій, пожеж, виробничого травматизму та професійних захворювань.
Де можуть працювати випускники спеціальності “Цивільна безпека”?
Випускники можуть займати посади в установах та підприємствах хімічної, нафто-переробної, харчової, фармацевтичної, косметичної, видавничо-поліграфічної індустрії, агропромислового, енергетичного комплексу, машинобудування та ін.) у:
- структурних підрозділах Державної служби України з питань охорони праці;
- Фонді соціального страхування та Державної служби України з надзвичайних ситуацій;
- службах охорони праці місцевих органів виконавчої влади та державних адміністрацій;
- освітніх та науково-дослідних установах;
- експертно-технічних центрах, лабораторіях;
- проектних і консалтингових фірмах як експерти в галузі безпеки;
- організаціях, установах державного нагляду у сфері пожежної, радіаційної, техногенної та промислової безпеки.
Освіта здійснюється висококваліфікованими педагогами, з використанням прогресивних методик навчання, сучасного обладнання та спеціалізованого програмного забезпечення у комп’ютерних класах.
У 2020 р. на базі кафедри заснована Міжнародна науково-практична iнтернет-конференція “Сучасні проблеми професійної та цивільної безпеки”.
Конференція проводиться кожні 2 роки, за результатами роботи, видається збірник.
Запрошуємо науковців, фахівців в галузі охорони праці та цивільної безпеки, а також студентів до участі у конференції.
Співробітники кафедри постійно проходять підвищення кваліфікації в спеціалізованих організаціях і на підприємствах.
На кафедрі охорони праці та БЖД 7 штатних викладачів, з них 5 доценти, 1 старший викладач, 1 викладач.
Навчально-допоміжний персонал – завідувач лабораторією.
Викладачі кафедри приймають активну участь в науково-дослідній роботі, співпрацюють з Навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Дніпропетровської області (підстава: Договір ДВНЗ УДХТУ та НМЦ ЦЗ та БЖД про співпрацю №08-35 від 26.11.2015р.)
НОВИНИ КАФЕДРИ 2022-2023
Підводячи підсумки навчального року.
25.05.23 у залі засідання Вченої Ради ДВНЗ УДХТУ відбулося урочисте нагородження до Дня Науки та Дня Хіміка! Почесну грамоту від Міського Голови за високі показники у роботі, зразкове виконання обов’язків вченого секретаря кафедри отримала Подяку старший викладач кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності Малиновська Наталя Валентинівна; від обласної державної адміністрації за багаторічну професійну підготовку переможців МАН та з нагоди Дня Науки, отримала Грамоту доцент кафедри охорони праці та БЖД Гармаш Світлана Миколаївна.
Вітаємо колег! Бажаємо міцного здоров’я, подальших успіхів у роботі, мирного неба!
![]() | ![]() | ![]() |
28 квітня 2023 року – Всесвітній день охорони праці
У цей день більш ніж в ста країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці. В Україні цей День отримав назву «День охорони праці» і відзначається згідно до Указу Президента України № 685/2006 від 18...
37-ма річниця аварії на Чорнобильській АЕС
Сьогодні — День Чорнобильської трагедії і Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф. 26 квітня 1986 року о 1 год 23 хв. за Київським часом сталася найбільша техногенна аварія в історії людства — вибухнув четвертий реактор Чорнобильської АЕС і...
Індивідуальне заняття по дисципліні «Основи хімічної безпеки»
26 квітня 2023 року викладач кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності Плис Михайло Михайлович провів індивідуальне заняття по дисципліні «Основи хімічної безпеки» із студенткою групи 2-ЦБ-46 Косяченко Анастасією. Під час заняття були розглянуті питання...
Лекція до дня охорони праці 2023
24.04.2023 р. на кафедрі охорони праці та безпеки життєдіяльності була організована та проведена відкрита лекція від провідного інженера відділу охорони праці ДВНЗ УДХТУ Коваленко В.А. на тему “Електробезпека”. Окрім питань поводження з електроприладами, установками...
Всеукраїнська студентська олімпіада з «Безпеки життєдіяльності»
На початку березня в дистанційному форматі відбувся I етап Всеукраїнської студентської олімпіади з професійно-орієнтованої дисципліни «Безпека життєдіяльності», результати якої було оприлюднено 23 березня 2023 р. Цього року в олімпіаді приймали участь студенти 1-5...
Переможці міжнародного конкурсу науково-дослідних проєктів
У 2022 році Міністерство освіти і науки України та Латвійська рада науки оголосили конкурс спільних українсько-латвійських науково-дослідних проєктів для реалізації у 2023-2024 рр. Для участі у конкурсі подано заява від ДВНЗ УДХТУ (Україна) та Ризький Технічний...
Архів подій 2019-2022 навчальних років
Ювілей
Викладача кафедри ОП та БЖД – Плиса Михайло Михайловича вітаємо з 75-річним ювілеєм!
Найкращими побажаннями у святковий день Михайла Михайловича привітали колектив кафедри та ректорат. Дякуємо Михайлу Михайловичу за його відкритість, жагу до удосконалення та бажання поділитися досвідом та знаннями, як зі студентами так і з викладачами. Бажаємо здоров`я, наснаги та мирного неба над головою.
День відкритих дверей 19.06.2022 р.
19 червня 2022 року у ДВНЗ УДХТУ відбувся перший літній День відкритих дверей “наживо”. Вдалося організувати безпечний захід ( маємо надійне бомбосховище на випадок тривоги). Абітурієнти мали можливість задати питання, щодо вступу на спеціальність 263 “Цивільна безпека” і отримали відповідну інформацію.
Онлайн-тренінг підвищення кваліфікації “Інноваційна педагогіка у водних освітніх програмах вищої школи”
Викладачі кафедри ОП та БЖД (зав.каф Мітіна Н.Б., доц. Смирнова О.В., ст.викл. Малиновська Н.В.) прослухали серію вебінарів тренінгу підвищення кваліфікації “Інноваційна педагогіка у водних освітніх програмах вищої школи”, що відбувались з травня 2020 року по червень 202 р. 13 червня пройшов фінальний вебінар “Фізичні та кіберриски у водному секторі”. Тренінг був організований викладачами Норвезького університету природничих наук у рамках міжнародного освітнього проєкту Водна Гармонія – 2.
Тренінг складався з 11 вебінарів, тематика яких охоплювала різні напрямки підвищення кваліфікації, – від сучасних інтерактивних методів навчання та рекомендацій щодо підготовки наукових публікацій, до сучасних інструментальних методів вимірювань та інформаційного моделювання будівель. Хоча головний наголос тренінгу робився на питаннях, пов’язаних із водними технологіями, тим не менш, різноманітна тематика вебінарів дозволила прийняти участь у тренінгу і викладачам кафедри охорони праці та БЖД.
До вебінарів були залучені професори з університетів Норвегії (Норвезький університет природничих наук), США (Університет штату Мічиган; Колумбійський університет; Університет Вашингтону), Польщі (Вармінсько-Мазурський університет) та фахівці норвезьких компаній DOSCON та Norsk Wavin (випускники НТУУ КПІ та ДВНЗ УДХТУ).
Підґрунтям для організації підвищення кваліфікації викладачів саме у такому форматі з широким переліком питань, що розглядались, стала багаторічна співпраця між учасниками проєкту, що дозволила виявити нагальні потреби учасників проєкту в отриманні сучасних знань з відповідних питань, а організаторам тренінгу скористатися великим досвідом глобальної мережі міжнародних проєктів WaterHarmony (більш ніж 70 університетів з 44 країн), частиною якої є серія проєктів Водна Гармонія (координатори: Норвезький університет природничих наук та ДВНЗ “Український державний хіміко-технологічний університет).
Дякуємо організаторам заходу проф. Х. Ратнавира, к.т.н. З. Малецький (Норвезький університет природничих наук).
![]() | ![]() | ![]() |
Моніторинг освітньої програми «Цивільна безпека» зі стейкхолдерами
Викладачі кафедри ОП та БЖД провели онайн-зустріч зі стейкхолдерами 9 травня 2022 р. для чергового перегляду та покращення освітньої програми зі спеціальності 263 «Цивільна безпека». Здійснення моніторингу та періодичного перегляду освітніх програм є однією з основних процедур системи забезпечення закладами вищої освіти якості освітньої діяльності. Дискусію викликало питання забезпечення відповідності програмних результатів навчання запитам сучасного стану промислових виробництв, тенденції їх розвитку, а також потреби стейкхолдерів, відповідно внесених змін у Стандарт «Цивільна безпека» (Наказ МОН № 22 від 13.01.2022 р.). Відбувся обмін судженнями щодо змісту освітньо-професійної програми, змісту навчальних дисциплін «Безпека життєдіяльності», «Основи хімічної безпеки», «Основи радіаційної безпеки», «Захист у надзвичайних ситуаціях» важливих в умовах воєнного стану для цивільної та промислової безпеки. З метою підвищення якості навчання, обрання студентами вибіркових навчальних дисциплін за ініціативою гаранта внесені зміни у складові частини освітньої програми переліка компонент обов’язкового та вибіркового блоку дисциплін, скориговані матриці відповідності програмних компетентностей навчальним компонентам ОП та структурно-логічна схема. Представники підприємств ТОВ «БРУКЛАНД», ТОВ «ВОДОЛІЙ-АГРО», ТОВ «Торговий дім «Ельба» висловили підтримку напрямку розвитку кафедри та готовність до подальшої співпраці, внесли пропозиції до освітньої програми «Цивільна безпека», зазначили які повинні бути провідні навички майбутніх випускників кафедри спеціальності «Цивільна безпека». Аспіранти кафедри органічної хімії четвертого курсу навчання розповіли про свою співпрацю з кафедрою охорони праці, висловили подяку та важливість набутих знань для практичних навичок у проведенні наукових досліджень.
![]() | ![]() |
4 травня 2022р. відбулась зустріч бакалаврів спеціальності Цивільна безпека з стейкхолдером
З метою підвищення рівня освітнього процесу кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності проводяться зустрічі із зовнішніми стейкголдерами, до яких залучаються представники роботодавців та фахівці галузі шляхом проведення практичних робіт та семінарів. Зокрема для здобувачів освітньої програми «Цивільна безпека» в рамках курсу «Аналіз та профілактика виробничого травматизму» поведений практикум «Порядок розслідування НВ на виробництві» від начальника служби охорони праці ДВНЗ УДХТУ Герасименко О.П. Під час занять студенти ознайомились з важливою інформацією, фаховими порадами.
Дякуємо начальнику служби охорони праці ДВНЗ УДХТУ Герасименко Ользі Павловні !
Співпраця кафедри охорони праці з КПНЗ «Мала академія наук учнівської молоді» Дніпропетровської обласної ради»
Більше 20 років (з 2000 року) викладачі кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності співпрацюють з «Малою академією наук учнівської молоді» Дніпропетровської обласної ради». Викладацький склад кафедри (доц. Гармаш С.М., доц.. Мітіна Н.Б., доц. Герасименко В.О., доц. Шаталін Д.Б., ст. викл Малиновська Н.В.) проводять з учнями-членами дослідження та готують до захисту науково-дослідних робіт, входять до журі конкурсу-захисту секцій «Сучасні біотехнології» та «Екологія». Така давня і плідна співпраця щорічно відзначається Подяками КПНЗ «Мала Академія Наук учнівської молоді» Дніпропетровської обласної ради»
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
Формуємо разом позитивну культуру безпеки та здоров’я
З метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням 28 квітня відзначають Всесвітній день охорони праці.
Новий девіз Всесвітнього дня безпеки та здоров’я на роботі 2022 року «Формуємо разом позитивну культуру безпеки та здоров’я» (Act together to build a positive safety and health culture). У МОП підкреслили, що наявність надійної системи охорони праці, що включає конструктивну участь урядів, роботодавців, працівників, суб’єктів охорони здоров’я та всіх відповідних сторін на національному рівні та рівні підприємств, має вирішальне значення для захисту умов праці та забезпечення безпеки і здоров’я працівників. Завдяки ефективному соціальному діалогу уряд та соціальні партнери можуть брати активну участь на всіх етапах процесів прийняття рішень з охорони праці. Соціальний діалог не тільки сприяє вдосконаленню політик та стратегій у галузі охорони праці, а й допомагає швидше та з більшою ефективністю їх реалізовувати.
Шановні студенти, викладачі та співробітники університету!
Кафедра хорони праці та безпеки життєдіяльності, відділ охорони праці, профспілкова організація ДВНЗ УДХТУ бажають Вам міцного здоров’я, незгасної життєвої енергії і наснаги до праці, здійснення всіх ваших найзаповітніших задумів. Нехай вони завжди знаходять розуміння і підтримку в серцях людей, а ваша життєва енергія та мудрість примножують трудові здобутки нашої країни.
Підсумки ІІ Міжнародної Науково-Практичної Інтернет-Конференції «СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ПРОФЕСІЙНОЇ ТА ЦИВІЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ»
Робота ІІ Міжнародної науково-практичної Інтернет-конференції «Сучасні проблеми професійної та цивільної безпеки» проходила у форматі zoom-конференції 28 квітня 2022 р. Зі вступним словом до учасників конференції звернулась завідувачка кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності Мітіна Н.Б. Під час дискусій учасники обговорювали актуальні проблеми безпеки в Україні: сучасний стан та перспективи на майбутнє різних складових безпеки життєдіяльності, промислової та цивільної безпеки, розвитку суспільства.
Організаційний комітет щиро дякує учасникам за доповіді: Косяченко Анастасії 1-ЦБ-46, Бондар Олександрі 2-ЦБ-39, Дубовик Данилу 2-ТЖ-98, Мітіній Софії 2-О-37, Городянко Владиславу 4-ХТ-90, організаторам та усім хто був причетний до підготовки та проведення конференції. Бажаємо всім безпечного та мирного неба, сподіваємось на подальшу співпрацю!
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
ДЕНЬ ПАМ`ЯТІ аварії на ЧАЕС та жертв радіаційних аварій та катастроф
Чорнобильська катастрофа, яка почалася 26 квітня 1986 р. з аварії на 4-му енергоблоці атомної електростанції, стала на своєму початковому етапі великим потрясінням для населення України, Європи та всієї Північної півкулі, а в подальшому – великою проблемою для нашої держави й світової спільноти в особі різноманітних державних і комерційних структур та міжнародних організацій. В українському суспільстві у післячорнобильські роки з’явилась така юридична категорія населення, як постраждалі. Вона охоплює значний прошарок суспільства і дала медикам великий експериментальний матеріал для роботи. Великі медичні проблеми, що їх породила Чорнобильська катастрофа вимагають пошуку засобів профілактики, лікування та реабілітації не тільки постраждалих дітей, а й ліквідаторів, переселенців, представників різних фахових груп, всього населення в цілому. Під час вторгнення росії на нашу землю Чорнобильська АЕС перебувала більше місяця у заручниках окупантів. І навіть в таких умовах українські фахівці змогли втримати контроль над ядерним об’єктом. Вони робили все можливе, щоб уникнути викиду радіоактивних речовин.
На малюнку – робота учня КЗ “Харківська спеціальна школа №3” ХОР, що брав участь у Харківській обласній виставці малюнків «Чорнобиль – довгий слід трагедії», присвяченій Дню пам’яті жертв Чорнобильської аварії, 6 квітня 2017.
Проблемні питання безпеки життєдіяльності, цивільного захисту
Значна кількість потрясінь, що відбулися на території України за останні 50 діб, змістила пріоритети людини в умовах воєнного часу, поставивши безпеку на перше місце. 14.04.2022р. на базі ДВНЗ УДХТУ відбулася зустріч викладачів кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності з представниками НМЦ з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Дніпропетровської області показала, що складовою організації безпеки і захисту населення України, об’єктів економіки і національного надбання держави є навчання населення поведінки та діям у разі виникнення надзвичайних ситуаціях (КЦЗУ Ст. 41 Навчання учнів, студентів та дітей
дошкільного віку). Розглядались питання забезпечення захисту населення, особливо від техногенних катастроф, які можуть виникнути від руйнування у ході бойових дій екологічно небезпечних об’єктів. У циклі професійної підготовки важливо навчити студентів реагувати на надзвичайні ситуації та на ліквідацію їх наслідків, так за освітньою програмою «Цивільна безпека» розроблені навчальні дисципліни «Основи хімічної безпеки», «Основи радіаційної безпеки», «Основи теорії надійності та техногенний ризик», «Захист у надзвичайних ситуаціях». Обговорили внесення корективів для суттєвого розширення та поглиблення знань із сучасних підходів забезпечення хімічної, радіаційної безпеки та захищеності у зв’язку зі змінами КЦЗУ від 15.03.2022 р. Запропонували низку заходів в контексті виховання культури безпеки життєдіяльності по впровадженню «культури хімічної безпеки».
Дякуємо за плідну працю представникам НМЦ з цивільного захисту та БЖД Дніпропетровської області: методисту обласного методичного кабінету (БЖД населення) Шарановій Ю.Г.; викладачу-методисту Дніпровських територіальних курсів ЦЗ та БЖД (І категорії), підполковнику служби ЦЗ Пономаренко С.С.; викладачу Дніпровських територіальних курсів ЦЗ та БЖД (І категорії), полковника у відставки Сипко В.Г.
Розпочато процедуру вільного вибору дисциплін бакалаврів 1-2 курсу спеціальності Цивільна безпека на 2022-2023 навчальний рік
03 квітня 2022 року кафедра охорони праці та БЖД провела зустріч зі студентами спеціальності Цивільна безпека 1-ЦБ-46 та 2-ЦБ-39 з метою обрання вибіркових компонентів циклу професійної та загальної підготовки. Викладачі підготували презентації дисциплін ОП «Цивільна безпека» вибіркових компонентів циклу професійної підготовки, блоків: технічні системи безпеки та оцінка безпеки виробничих умов. Сподіваємось, що надана інформація дозволить здобувачам виважено підійти до вільного вибору навчальних дисциплін.
Бажаємо мирного неба, успіхів у навчанні!
Привітання з перемогою у Всеукраїнському конкурсі-захисту НДР МАН УКРАЇНИ 2021-2022 рр.
Колектив кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності щиро вітає переможців ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Дніпропетровського відділення МАН України напряму “Екології та аграрних наук” секції “Сучасні біотехнології” та “Екології”, що відбувся 20 березня 2022 року. Під науковим керівництвом доцента кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності Герасименко Володимира Олександровича ІІ місце здобула Грошева Ельвіра Русланівна учениця10 класу комунального закладу освіти «Навчально-виховне об’єднання №136 «Класична гімназія ім. Кирила і Мефодія – початкова школа – дошкільний навчальний заклад – валеологічний центр» Дніпровської міської ради з роботою «Отримання функціонального харчового продукту термостатним способом з підвищеним вмістом біологічно активних речовин». ІІІ місце здобула Земцова Олена Миколаївна – учениця 11 класу Обухівський ліцей №2 Обухівської селищної ради Дніпровського району Дніпропетровської області науковий керівник Гармаш Світлана Миколаївна доцент кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності з роботою “Дослідження перспективних рослинних відходів для використання в якості сорбентів”.
Ще раз вітаємо переможців та їх наукових керівників з перемогою та бажаємо їм невичерпної енергії й творчого натхнення до нових досягнень і здобутків у подальших наукових пошуках.
Інтерв`ю - як діяти у разі виникнення хімічної небезпеки
В умовах війни можливе ураження цивільного населення як внаслідок хімічної атаки, з використанням бойових отрут, так і небезпечними хімічними речовинами, які у мирний час використовуються у господарській діяльності. Зважаючи на це, журналісти Українського регіонального каналу «Відкритий» звернулися до нашого університету за консультацією стосовно такої небезпеки. Викладачі кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності Мітіна Н.Б., Герасименко В.О. та Плис М.М розповіли, як правильно діяти населенню у разі хімічної небезпеки. Особливу увагу було приділено питанням захисту від дії небезпечних хімічних речовин та надання домедичної допомоги при отруєнні хімікатами. Отримана інформація була дуже доречною, позаяк сьогодні знання, як діяти у разі хімічної небезпеки та інших надзвичайних ситуаціях, також є зброєю українців, адже дозволяє захистити себе та своїх близьких.
![]() | ![]() |
Співпраця кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності із стейкголдерами
![]() | Для здобувачів освітньої програми «Цивільна безпека» в рамках курсу «Пожежна безпека» проведено лабораторний практикум підполковником НМЦ з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Дніпропетровської області Пономаренко С.С. Полковник у відставці Сипко В.Г. провів семінар з питань «Основ хімічної безпеки». Під час занять студенти ознайомились з сучасним станом в галузі пожежної та хімічної безпеки, цікавою інформацією, практичними навичками та фаховими порадами від співробітників НМЦ з ЦЗ та БЖД Дніпропетровської області. Дякуємо фахівцям НМЦ з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Дніпропетровської області ! |
Перезатвердження освітньої програми 263 Цивільна безпека
Освітня програма 263 – «Цивільна безпека» була перезатверджена у 2021 р. https://udhtu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/12/263-b-opp-2021.pdf у зв’язку із новою редакцією Положення про відкриття, моніторинг, перегляд та закриття освітніх програм в ДВНЗ УДХТУ (наказ від 09.06.2020 № 102).
Під час процесу перегляду та перезатвердження освітньої програми спостерігалася постійна співпраця між її розробниками та зовнішніми рецензентами (стейкголдерами) – керівниками різноманітних підприємств https://udhtu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/12/263-recomendation.pdf.
Неодноразово проводилися зустрічі-обговорення освітньо-професійної програми в дистанційному режимі з представниками підприємств, які проявили зацікавленість до спеціальності 263 – Цивільна безпека. Було запропоновано додати до дисциплін, які вивчаються, у вибірковий блок 1 циклу професійної підготовки дисципліну «Організація служби охорони праці в виробництві», що було зроблено. В результаті таких зустрічей на базі аналізу, зауважень та пропозицій були отримані листи підтримки освітньої програми від наступних підприємств: ТОВ «БРУКЛАНД», ТОВ «НОВОМОСКОВСЬКИЙ ПОСУД», ТОВ «ВОДОЛІЙ-АГРО», ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ «ЕЛЬБА», ПП ЕНЕРГОПРОМКОНТРАКТ В», ПП «МІЩЕНКО Д.А.».
В цілому, освітньо-професійна програма «Цивільна безпека» отримала доволі високу оцінку, відзначена як своєчасний захід, що сприятиме підвищенню рівня безпеки, покращенню технологічних, санітарно-гігієнічних та організаційних заходів з охорони праці на виробництві.
Щорічний молодіжний фестиваль «Шалений світ професій»
Кафедра охорони праці та безпеки життєдіяльності прийняла участь у щорічному молодіжному фестивалі «Шалений світ професій», що відбувся на фонтанній площі ДВНЗ УДХТУ 3 жовтня 2021 року. Учні 9-11 класів мали можливість ознайомитись з перспективами навчання на спеціальності ” Цивільна безпека”, а також інших спеціальностях нашого університету. Представники кафедри розповіли майбутнім абітурієнтам, де можна буде практично застосувати знання, отримані за спеціальністю 263 “Цивільна безпека”, та відповіли на усі запитання, стосовно вступу 2022.
Патріотично-виховна робота
Студенти-першокурсники спеціальності Цивільна безпека активно долучаються до студентського життя. Під керівництвом куратора групи Мініної Ю.О. студенти відвідали музей ” Громадського подвигу Дніпропетровщини в подіях АТО”. Провели екскурсію до музею та бібліотеки УДХТУ. Також студенти прийняли участь у різноманітних творчих конкурсах, що проходили у ВНЗ.
Наші першокурсники 2021
Початок нового навчального 2021-2022 року. На спеціальність 263 “Цивільна безпека” були зараховані абітурієнти, що успішно склали ЗНО. За результатми широкого конкурсу всі студенти отримали бюджетні місця. Бажаємо студентам групи 1-ЦБ-46 успішного навчання в УДХТУ, цікавих подій та великих досягнень.
Навчання у Держпраці
Відповідно до Закону України «Про охорону праці» та Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці (НПАОП 0.00-4.12-05) викладачі ДВНЗ УДХТУ кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності проходили навчання, перевірку знань із загального курсу «Охорона праці» у ТОВ «Учбово-курсовий комбінат ПРОФІ ЛАЙН» при Придніпровському територіальному відділенні Державної служби з питань охорони праці. Лекційні заняття проводив фаховий викладач із багаторічним досвідом практичної роботи в службі охорони праці провідного виробничого підприємства нашого міста. По закінченню теоретичного курсу 25.06.2021 р. на слухачів чекало суворе випробування інспектором Держпраці Бондаренко О.В. у вигляді екзамену. Але завдяки системній роботі із новітньою нормативною документацією всі викладачі успішно впоралися із завданням і отримали позитивні оцінки та посвідчення про відповідність сучасним вимогам безпеки праці.
Подяка начальнику відділу охорони праці ДВНЗ УДХТУ Герасименко О.П. за організацію навчання викладачів кафедри ОП та БЖД.
![]() | ![]() |
Освітній фестиваль «DNIPRO EDUCATION CITY»
У межах вступної рекламної кампанії 3.07.2021 р. відбувся освітній фестиваль «DNIPRO EDUCATION CITY» за ініціативи Ради ректорів Дніпропетровської області у міському парку Шевченко. На зустрічі з абітурієнтами кафедру охорони праці та БЖД представляли зав. кафедри Мітіна Н.Б. та зав. лабораторією Мініна Ю.О. Абітурієнти та іх батьки дізналися про спеціальність 263 “Цивільна безпека”, особливості освітнього процесу та перспективні місця роботи. Запрошуємо на навчання до ДВНЗ УДХТУ на спеціальність 263 “ЦИВІЛЬНА БЕЗПЕКА”.
|
Міжнародний конкурс студентських наукових робіт
Міжнародний конкурс студентських наукових робіт пройшов на базі Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського. Підсумкова науково-практична Zoom-конференція відбулася 28 травня 2021 року. Викладачі кафедри постіно працюють в напрямку розвитку науки, що займається питаннями охорони праці. До наукового процесу залучаються студенти різних напрямів підготовки. Під керівництвом доц. Гармаш С.М. студентка Чернова Анастасіїя Сергіївна (група 5-ТНР-18) була нагороджена дипломом ІІІ ступеня за наукову роботу «Оцінка стану пожежної безпеки підприємств з виробництва біоетанолу».
Всесвітній день охорони праці 28 квітня 2021 року
Всесвітній день охорони праці 28 квітня 2021 року
За рекомендацією Міжнародної організації праці девіз дня охорони праці у 2021 році «Передбачати, готуватися та реагувати на кризу — інвестуймо зараз у стійкі системи БЗР».
У 2021 році Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі присвячений залученню потенціалу елементів системи БЗР, визначених у Конвенції № 187 про основи, що сприяють безпеці та здоров’ю на роботі. Нинішня криза демонструє важливість зміцнення систем БЗР, включно зі службами безпеки та охорони здоров’я на роботі як на національному рівні, так і на рівні підприємств.
Обговорення освітньої програми зі спеціальності 263
Зустріч співпробітників кафедри зі студентами, підприємцями, фахівцями, експертами в рамках обговорення освітньої програми “Цивільна безпека” спеціальності 263 . Метою зустрічі було внесення змін, удосконалення навчального процесу та орієнтування на підвищення професійного рівня майбутніх фахівців.
Подяка від МОН
Завідувачка кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності доц. Мітіна Н.Б. отримала Подяку від Міністерства освіти та науки України за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність. Завдяки Мітіній Н.Б. на кафедрі ОП та БЖД була відкрита нова перспективна спеціальність 263 “Цивільна безпека” та постійно підтримується високий рівень викладання спеціалізованих та загальноосвітніх дисциплін. | ![]() |
"Твій біль країно - Чорнобиль" - 35 років трагедії на ЧАЕС
![]() | Безпосередню участь в ліквідації аварії на ЧАЕС приймали викладачі нашої кафедри – доц. Герасименко В.О. та ас. Рогальов М.В. Поділилися спогадами щодо заходів з ліквідації наслідків аварії. У рятувальній операції брали участь не тільки рятувальники та військові, а й учені ДХТІ. У рамках флешмобу “Твій біль країно – Чорнобиль” викладач Плис М.М., доц. Герасименко В.О. та ас. Рогальов М.В. згадали події 35-річної давнини. |
#Чорнобиль #УДХТУ#кафедра ОП та БЖД#Герасименко
А взагалі-то ліквідація наслідків аварії — це щоденна складна і важка праця, якщо додатково не перейматися думками про небезпеку радиації.
![]() | ![]() |
#Чорнобиль #УДХТУ#кафедра ОП та БЖД#Рогальов
![]() | ![]() |
ON-LINE семінар присвячений Дню охорони праці 28.04.2021р.
Кафедра охорони праці та БЖД провела ON-LINE семінар присвячений Дню охорони праці 28.04.2021р. зі студентами ВНЗ. На семінарі обговорювались питання важливості дотримання безпечних умов праці та проведення заходів, що попереджують розповсюдження COVID-19.
Всеукраїнський конкурс-захист НДР МАН України 2020 р.
Завідувач кафедри ОП та БЖД доц. Мітіна Н.Б., доц. Гармаш С.М. та старший викладач кафедри Малиновська Н.В. – члени журі ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт членів Дніпропетровського відділення МАН України напряму “Екології та аграрних наук” секції “Сучасні біотехнології” та “Екології”, що відбувся 6-7 березня 2021 року.
![]() | ![]() | ![]() |
Всього на відділенні «Екологія та аграрні науки» у заході взяло участь 68 учасників, з яких переможцями стали 31 учасник. У захисті наукових робіт взяли участь учні 9-11 класів шкіл Дніпропетровської області (м. Дніпро, м.Кам’янське, м. Нікополь, м. Марганець, Обухівського, Слобожанського, Горянівського району та ін.).
Профорієнтаційна робота - on-line зустрічі з майбутніми абітурієнтами
Постійним напрямом діяльності співробітників кафедри є профорієнтаційна робота, у рамках якої проводяться зустрічі з учнями 10-11 класів у школах м. Дніпра та області (с. Солоне, Пятихатки та багатьої інших.) Майбутні абітурієнти дізнаються про переваги навчання у ДВНЗ УДХТУ. |
За умов карантинних обмежень профорієнтаційна робота проводиться у форматі ZOOM-конференцій. До участі у заходах запрошуються абітурієнти та їх батьки. У конференціях приймали участь представники приймальної комісії УДХТУ та випускаючі кафедри факультету. ![]() | ![]() |
144 Міжнародна наукова конференція Європейської Асоціації наук з безпеки (EAS) «БЕЗПЕКА ЛЮДИНИ У СУЧАСНИХ УМОВАХ»
Співробітники кафедри прийняли активну участь у ХІІ Міжнародній науково-методичній конференції, 144 Міжнародної наукової конференції Європейської Асоціації наук з безпеки (EAS) «БЕЗПЕКА ЛЮДИНИ У СУЧАСНИХ УМОВАХ» Харків, Україна, 3 – 4 грудня 2020 р.
Дні відкритих дверей
Гарною традицією є участь кафедри ОП та БЖД у Днях відкритих дверей, що постійно проводятся університетом. Фахівці кафедри у доступній формі розповідають абітурієнтам про навчання за спеціальністю 263 “Цивільна безпека”. Також завжди можна отримати консультацію по будь-яким незрозумілим питанням вступної кампанії. ЗАПРОШУЄМО на Дні відкритих дверей!!! | ![]() |
![]() | ![]() |
VII Міжнародна науково-практична конференція "Безпека життєдіяльности в XXI столітті"
Щорічно викладачі кафедри приймають участь у конференціях , що проводяться на базі ДВНЗ “Придніпровська державна академія будівництва та архітектури”. Цього року VII Міжнародна науково-практична конференція “Безпека життєдіяльности в XXI столітті” пройшла 19 – 20 листопада 2020. Науковці кафедри активно долучають до своїх досліджень студентів університету.
Першокурсники 2020
31 серпня відбулась посвята у студенти наших першокурсників спеціальності 263 – “Цивільна безпека”. На фото студенти денного відділення, група 1-ЦБ-39 2020 року вступу. Бажаємо успіху у навчанні!
![]() |
І Міжнародна науково-практична Інтернет-конференція «Сучасні проблеми професійної та цивільної безпеки» 2020
І Міжнародна науково-практична Інтернет-конференція «Сучасні проблеми професійної та цивільної безпеки» відбулась 28 квітня 2020р. на кафедрі охорони праці та безпеки життєдіяльності.
Актуальність конференції зумовлена тенденціями розвитку сучасного світу, в якому питання безпеки набувають нового значення та вагомості. Це було відображено в роботі 4-х секцій, які висвітлювали питання промислової та цивільної безпеки, актуальні аспекти соціально-економічної, інформаційної та екологічної безпеки суспільства.
Тематика доповідей присвячена проблемам підвищення безпеки на підприємствах хімічної, фармацевтичної, біотехнологічної, харчової промисловості, аерокосмічного, машинобудівного комплексу, біогазових установок, агропромислового комплексу, мікробіологічних лабораторій та будівництва. Представлені результати аналізу причин профзахворювань в Україні, рекомендовано рішення деяких проблем транспортної, пожежної, екологічної, біологічної та інформаційної небезпеки. Особлива увага приділена гострим питанням цивільної безпеки та засобам захисту.
В роботі конференції прийняли участь науковці з 16 наукових, навчальних та виробничих організацій, серед яких ВНЗ м. Харків, м. Суми, м. Черкаси, м. Мелітополь та м. Дніпро. Активну участь у роботі конференції прийняли співробітники Навчально-методичного центру цивільного захисту та БЖД Дніпропетровської області, ПрАТ «Оріль-Лідер», Петриківський р-ну, Дніпропетровської області та учні і вчителі КНЗ «Хіміко-екологічний ліцей» м. Дніпро, Горянівський НВК «ЗОСШ І-ІІІ ступенів» Дніпровської району та КПНЗ «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Дніпровської районної ради Дніпропетровської області. До роботи конференції долучились студенти ДВНЗ УДХТУ, ДНУ ім. Олеся Гончара та інш. вищих. За результатами роботи конференції буде надруковано збірку, до якої увійдуть 51 тези 67 авторів.
ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт членів Дніпропетровського відділення Малої академії наук України 2019
![]() | ![]() |
22 лютого 2020 року відбувся ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт членів Дніпропетровського відділення Малої академії наук України, напряму “Екології та аграрних наук” секцій “Сучасні біотехнології” та “Екології”.
У журі конкурсу-захисту були викладачі кафедри охорони праці та бжд: доц. к.с.-г.н. Шаталін Д.Б., ст.викл. Малиновська Н.В. (секція “Біотехнологія”) та доц. к.с.-г. н. Гармаш С.М. (секція “Екологія”).
У захисті наукових робіт взяли участь учні 9-11 класів шкіл Дніпропетровської області (м. Дніпро, м. Кам’янське, м. Нікополь, м. Марганець, смт. Слобожанське, Обухівського, Горянівського району та ін.).
Всесвітній день ОХОРОНИ ПРАЦІ 2020
Девіз Всесвітнього дня охорони праці 2020 року
ЗУПИНИМО ПАНДЕМІЮ: БЕЗПЕКА І ЗДОРОВ’Я НА РОБОТІ МОЖУТЬ ВРЯТУВАТИ ЖИТТЯ
ШАНОВНІ КОЛЕГИ!
У процесі підготовки до відзначення Дня охорони праці в Україні, яка фактично збіглася в часі з першими проявами «коронакризи», стало зрозумілим, що перед усім українським суспільством постав досі нечуваний виклик, який вимагає особливих заходів та зусиль
Перші випадки захворювання було зафіксовано у грудні 2019 року, а вже 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила про пандемію через спалах коронавірусної інфекції. Зокрема генеральний директор ВООЗ Тедрос Адхан Гебреісус заявив: «Це не просто криза охорони здоров’я, це криза, яка торкнеться кожного сектору. Тому кожен сектор і кожна людина повинні бути залучені в боротьбу». Того ж дня постановою КМУ від 11.03.2020 № 211 в Україні було запроваджено карантинні заходи, які подальшому уряд подовжив і посилив.
Ухвалені на законодавчому рівні заходи спрямовані передусім на протидію поширенню коронавірусної інфекції та передбачають обмеження на проведення масових заходів, заборону діяльності закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів соціально-культурної сфери, запровадження карантину в навчальних закладах усіх рівнів, обмеження функціонування громадського транспорту та пасажирських перевезень.
Щоб стримати поширення COVID-19 і зберегти життя та здоров’я людей, зазначені рішення, безумовно, були правильними та потрібними. Але разом з тим, як наслідок їх впровадження, ми можемо спостерігати невтішну картину економічного спаду в країні: у всіх галузях та сферах. Такий стан справ породжує серйозні загрози, які за своєю суттю – справжнісінька криза, що впливає не тільки на виробництво товарів і послуг, споживання та інвестиції, а й може спричинити «шок» на ринку праці, який ми вже фактично маємо.
Першочергові оцінки Міжнародної організації праці вказують на потенційну загрозу неабиякого зростання безробіття і неповної зайнятості, скорочення робочого часу, суттєвого зниження заробітної плати та доходів працівників тощо.
Це нові виклики як для держави, так і для всіх тих, хто відповідає за найманих працівників у країні. На сьогодні від соціальної свідомості роботодавців залежить не тільки життя і здоров’я всіх громадян України, а й стійкість та цілісність нашої держави.
Зупинка економічної активності бізнесу, врешті-решт, обов’язково закінчиться, а збережений трудовий капітал стане для підприємств рушійною силою, яка забезпечить у подальшому відновлення економічного зростання.
Звертаємо увагу керівників підприємств, установ, організацій, де неможливо забезпечити дистанційний режим роботи під час карантину, на забезпечення нагальних профілактичних та протиепідемічних заходів для недопущення поширення випадків захворювання на COVID-19.
Особливу увагу потрібно приділити захисту лікарів та інших медичних працівників, що перебувають в епіцентрі складної ситуації, виконуючи професійні обов’язки з надання медичної допомоги пацієнтам, збереження їх здоров’я та життя.
Водночас, постановою КМУ від 25.03.2020 № 256 рекомендовано підприємствам, установам та організаціям незалежно від форми власності на час встановлення карантину не звільняти працівників, які виконують визначену трудовим договором роботу вдома, та працівників, які перебувають у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину, що також сприяє збереженню трудових прав працівників у цей непростий час.
Запровадження карантинних заходів змусило підприємства переглянути не тільки свої звичні плани, а й ставлення до профілактики виробничого травматизму, особливо до ймовірного зараження працівників новою невивченою формою інфекції. Тепер життя і здоров’я найманих працівників напряму залежить від ставлення роботодавців до своїх кадрів, до них особисто та їх сімей.
В умовах глобальної пандемії нового коронавірусу для запобігання поширенню інфекції, захисту здоров’я громадян та надання допомоги хворим, суспільство має об’єднати зусилля заради подолання наслідків епідемії.
Підсумовуючи зазначене, закликаємо всіх долучитися до відзначення Дня охорони праці в Україні та забезпечити широку інформаційну кампанію для захисту та збереження життя та здоров’я працівників.
Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2019/2020 н.р.
Вітаємо студентів-переможців Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2019/2020 н.р.
Згідно Переліку переможців Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2019/2020 навчальному році, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 05.10.2020р. № 1220 «Про підсумки Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2019/2020 навчальному році», вітаємо студентів-переможців Конкурсу та їх наукових керівників: Герасюк Ірину Сергцхвну (факультет Ф та БТ), Мітіна Наталія Борисівна к.т.н., доцент, завідувач кафедри ОП та БЖД – науковий керівник. (базовий ВНЗ – Харківський національний автомобільно-дорожній університет)
Диплом ІІІ ступеня на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Цивільна безпека ( Охорона праці)» | ГРАМОТА – за підготовку переможця Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з «Охорони праці» |
«Марафон стартапів УДХТУ» 2019
7-го листопада 2019 року відбувся «Марафон стартапів УДХТУ» у складі 10 збірних команд. Команда «Feed» представила проект на базі Деклараційного патенту України № 90300 U МПК А23К1/16 «Спосіб одержання кормової добавки для сільськогосподарськіх тварин» Мітіна Н.Б., Шаталін Д.Б. Керівник групи доц. Мітіна Н.Б. та члени команди марафону в умовах обмеженого часу змогли пройти шлях від знайомства до згуртованої і ефективної командної роботи – реалізації власних проектів комерціалізації об’єктів права інтелектуальної власності і зайняти почесне четверте місце.
![]() |
![]() |
![]() |
«Шалений світ професій» 2019
Доценти кафедри прийняли участь у молодіжному фестивалі «Шалений світ професій», який пройшов на Фонтанній площі головного корпусу ВНЗ (вересень 2019р.). Було побудовано зони, від різних факультетів нашого університету. Викладачі кафедри Мітіна Н.Б., Гармаш С.М., Плис М.М., Шаталін Д.Б. представляли «Biomedical zone», де розкривали таємниці засобів радіаційної безпеки.
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
Всеукраїнський конкурс-захист НДР Дніпропетровського відділення МАН України напряму “Екології та аграрних наук” 2018
17 лютого 2019 року відбувся ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт членів Дніпропетровського відділення МАН України напряму “Екології та аграрних наук” секції “Сучасні біотехнології”.
У захисті наукових робіт взяли участь учні 9-11 класів шкіл Дніпропетровської області (м. Дніпро, м.Кам’янське, м. Нікополь, м. Марганець, Обухівського, Слобожанського, Горянівського району та ін.). Учениця 11 класу м. Кам’янське Ткаченко Уляна презентувала функціональний хлібний продукт власного виробництва.
![]() |
![]() |
Заходи до всесвітнього дня охорони праці 2019
28 квітня 2019 р. відзначили Всесвітній день охорони праці. Викладач кафедри охорони праці Плис М. М. провів тематичну виставку навчальної та науково-методичної літератури під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці» з циклу «Охорона праці» і «Цивільний захист та безпека життєдіяльності». Серед студентів провели тестування з циклу «Цивільний захист та безпека життєдіяльності».
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
IX Міжнародна науково-технічна конференція "Хімія та сучасні технологіїї" 2019
25 квітня 2019 р. в нашому університеті у рамках ІХ Міжнародної науково-технічної конференції студентів, аспірантів та молодих вчених «Хімія та сучасні технології» на кафедрі охорони праці та безпеки життєдіяльності працювала секція «Безпека життєдіяльності, охорона праці та цивільний захист».
В роботі секції прийняли участь співробітники Навчально-методичного центру цивільного захисту та БЖД Дніпропетровської області, студенти ДНУ ім. О.Гончара, Університету митної справи та фінансів, Національної металургійної академії та ДВНЗ УДХТУ факультетів ЕК, ТВМС, ТНР, учні хіміко-технологічного ліцею.
У вітальному виступі завідувач кафедри охорони праці та БЖД Мітіна Н.Б. представила сучасні вимоги безпеки праці на об’єктах промисловості, підкреслила актуальність усіх робіт секції. Доцент Гармаш С.М. виступила з презентацією, присвяченою Всесвітньому Дню охорони праці, який відзначається 28 квітня, на тему: «Безпечне та здорове майбутнє праці». У доповіді показано, що виробничий травматизм і захворювання спричиняють величезні, непоправні суспільні втрати, негативно впливають на економіку країни та рівень життя.
Тематика доповідей студентів та молодих вчених присвячена проблемам підвищення безпеки на підприємствах хімічної, харчової промисловості, атомних електростанцій, біогазових установок, мікробіологічних лабораторій та ін. У виступах представлені результати аналізу причин профзахворювань в Україні, рекомендовано рішення деяких проблем екологічної, пожежної, біологічної та інформаційної небезпеки. З особливим інтересом і увагою присутні слухали доповідь викладача вищої категорії обласних курсів з питань цивільного захисту населення на сучасному етапі розвитку України Сипко В.Г.
Студентів Кудрявцева А.В., Ломоноса І.Д., Євсегу О.В., Ткаченко О.Т., нагородили грамотами “За кращу доповідь”.
За результатами роботи конференції надруковано збірку, до якої увійшли 41 тези 57 авторів.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |