Приймальна комісія: тел: +38 (056) 746-27-21 , +38 (096) 651-73-94 [email protected]
Обрати сторінку

КАФЕДРА ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

адреса: к. 713, механiчний корпус, Набережна Перемоги, 40, м. Днiпро, 49094
тел.: +38 (0562) 47-12-25
e-mail: [email protected]

 

Кафедра готує фахівців за ступенем бакалавра:

Галузь знань: 26 Цивільна безпека

Спеціальність: 263 – Цивільна безпека

Освітня програма:  Цивільна безпека

Навчання  за спеціальністю «Цивільна безпека» орієнтовано на підготовку фахівців, які прагнуть стати професіоналами у сфері інженерної та наукової діяльності щодо запобігання виникнення надзвичайних ситуацій, аварій, пожеж, виробничого травматизму та професійних захворювань.

Де можуть працювати випускники спеціальності “Цивільна безпека”?

Випускники можуть займати посади в установах та підприємствах хімічної, нафто-переробної, харчової, фармацевтичної, косметичної, видавничо-поліграфічної індустрії, агропромислового, енергетичного комплексу, машинобудування та ін.) у:

  •  структурних підрозділах Державної служби України з питань охорони праці;
  •  Фонді соціального страхування та Державної служби України з надзвичайних ситуацій;
  •  службах охорони праці місцевих органів виконавчої влади та державних адміністрацій;
  •  освітніх та науково-дослідних установах;
  •  експертно-технічних центрах, лабораторіях;
  •  проектних і консалтингових фірмах як експерти в галузі безпеки;
  •  організаціях, установах державного нагляду у сфері пожежної, радіаційної, техногенної та промислової безпеки.

Освіта здійснюється висококваліфікованими педагогами, з використанням прогресивних методик навчання, сучасного обладнання та спеціалізованого програмного забезпечення у комп’ютерних класах.

Співробітники кафедри постійно проходять підвищення кваліфікації в спеціалізованих організаціях і на підприємствах.

На кафедрі охорони праці та БЖД 8 штатних викладачів, з них 6 доценти, 1 старший викладач, 1 викладач. Навчально-допоміжний персонал – завідувач лабораторією.

Викладачі кафедри приймають активну участь в науково-дослідній роботі, співпрацюють з Навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Дніпропетровської області (підстава: Договір ДВНЗ УДХТУ та НМЦ ЦЗ та БЖД про співпрацю №08-35 від 26.11.2015р.)

НОВИНИ КАФЕДРИ

Початок нового навчального 2021-2022 року. На спеціальність 263 “Цивільна безпека” були зараховані абітурієнти, що успішно склали ЗНО. За результатми широкого конкурсу всі студенти отримали бюджетні місця. Бажаємо студентам групи 1-ЦБ-46 успішного навчання в УДХТУ, цікавих подій та великих досягнень.

Відповідно до Закону України  «Про охорону праці» та Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці (НПАОП 0.00-4.12-05) викладачі ДВНЗ УДХТУ кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності проходили навчання, перевірку знань із загального курсу «Охорона праці» у ТОВ «Учбово-курсовий комбінат ПРОФІ ЛАЙН» при Придніпровському територіальному відділенні Державної служби з питань охорони праці. Лекційні заняття проводив фаховий викладач із багаторічним досвідом практичної роботи в службі охорони праці провідного виробничого підприємства нашого міста. По закінченню теоретичного курсу 25.06.2021 р. на слухачів чекало суворе випробування інспектором Держпраці Бондаренко О.В. у вигляді екзамену. Але завдяки системній роботі із новітньою нормативною документацією всі викладачі успішно впоралися із завданням і отримали позитивні оцінки та посвідчення про відповідність сучасним вимогам безпеки праці.

Подяка начальнику відділу охорони праці ДВНЗ УДХТУ Герасименко О.П. за організацію навчання викладачів кафедри ОП та БЖД.

Всесвітній день охорони праці 28 квітня 2021 року

За рекомендацією Міжнародної організації праці девіз дня охорони праці у 2021 році «Передбачати, готуватися та реагувати на кризу — інвестуймо зараз у стійкі системи БЗР».

У 2021 році Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі присвячений залученню потенціалу елементів системи БЗР, визначених у Конвенції № 187 про основи, що сприяють безпеці та здоров’ю на роботі. Нинішня криза демонструє важливість зміцнення систем БЗР, включно зі службами безпеки та охорони здоров’я на роботі як на національному рівні, так і на рівні підприємств.

Герасименко Володимир Олександрович, навчався в Дніпропетровському хіміко-технологічному інституті, факультет технології високомолекулярних сполук, на кафедрі технології пластмас з 1972 по 1977 рік. Під час навчання на військовій кафедрі отримав ґрунтовні знання і практичні навички щодо ведення радіаційно-хімічної розвідки та організації спеціальної обробки техніки та інших об’єктів, які стали у нагоді вже через ять років після закінчення вишу.
Брав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у період з 9 січня по 24 квітня 1987 року у складі окремого батальйону матеріального забезпечення гарнізону, який було розміщено біля селища Оране. Кожен підрозділ батальйону виконував свою роботу. Так, перша рота (вантажівки) вивозила “рудий ліс” на поховання у “могильники”. Друга рота (самоскиди) засипала піском пеньки від “рудого лісу”. Третя рота забезпечувала доставку у гарнізон паливно-мастильних матеріалів. Четверта рота (спецобробки), де я власне служив, забезпечувала доставку питної води, фунціонування хлібозаводу, їдальні, двох лазень, прибирання території гарнізону. Робота ускладнювалась тим, що зима торік видалась суворою: морози стояли до мінус тридцяти, періодично випадав сніг, товщина шару якого сягала до одного метра.

А взагалі-то ліквідація наслідків аварії — це щоденна складна і важка праця, якщо додатково не перейматися думками про небезпеку радиації.

Кафедра охорони праці та БЖД  провела ON-LINE семінар присвячений Дню охорони праці 28.04.2021р. зі студентами ВНЗ. На семінарі обговорювались питання важливості дотримання безпечних умов праці та проведення заходів, що попереджують розповсюдження COVID-19.

У межах вступної рекламної кампанії 3.07.2021 р. відбувся освітній фестиваль «DNIPRO EDUCATION CITY» за ініціативи Ради ректорів Дніпропетровської області у міському парку Шевченко. На зустрічі з абітурієнтами кафедру охорони праці та БЖД представляли зав. кафедри Мітіна Н.Б. та зав. лабораторією Мініна Ю.О. Абітурієнти та іх батьки дізналися про спеціальність 263 “Цивільна безпека”, особливості освітнього процесу та перспективні місця роботи. Запрошуємо на навчання до ДВНЗ УДХТУ на спеціальність 263 “ЦИВІЛЬНА БЕЗПЕКА”.

 

Завідувач кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності доц. Мітіна Н.Б. отримала Подяку від Міністерства освіти та науки України за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність. 

Завдяки Мітіній Н.Б. на кафедрі ОП та БЖД була відкрита нова перспективна спеціальність 263 “Цивільна безпека” та постійно підтримується високий рівень викладання спеціалізованих та загальноосвітніх дисциплін.

Міжнародний конкурс студентських наукових робіт пройшов  на базі Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського. Підсумкова науково-практична Zoom-конференція  відбулася  28 травня 2021 року. Викладачі кафедри постіно працюють в напрямку розвитку науки, що займається питаннями охорони праці. До наукового процесу залучаються студенти різних напрямів підготовки. Під керівництвом доц. Гармаш С.М. студентка Чернова Анастасіїя Сергіївна (група 5-ТНР-18) була нагороджена дипломом ІІІ ступеня за наукову роботу «Оцінка стану пожежної безпеки підприємств з виробництва біоетанолу».

Безпосередню участь в ліквідації аварії на ЧАЕС приймали викладачі нашої кафедри – доц. Герасименко В.О. та ас. Рогальов М.В. У рамках  флешмобу “Твій біль країно – Чорнобиль” викладач Плис М.М.,  доц. Герасименко В.О. та ас. Рогальов М.В. згадали події 35-річної давнини. Поділилися спогадами щодо заходів з ліквідації наслідків аварії. У рятувальній операції брали участь не тільки рятувальники та військові, а й учені ДХТІ.

https://www.facebook.com/100011401359504/videos/1575945169462180/

https://www.facebook.com/100011401359504/videos/1575308519525845/

https://www.facebook.com/100011401359504/videos/1574509732939057/

35 років аварії на ЧАЕС: спогади рядового оперативного працівника » МІА  Вектор Ньюз

Рогальов Михайло Васильович.
Закінчив Дніпропетровський хіміко-технологічний інститут у 1972 році за спеціальністю хімічна технологія палива, Вiйськову академiю хiмiчного захисту, 1980 р., полковник. Викладав на військовій кафедрі.
Голова Ради ветеранськоi органiзацii унiверситету.
Першочерговою задачею по ліквідації наслідків аварії було здійснення комплексу робіт, спрямованих на припинення викидів радіоактивних речовин.
У Чорнобилі був начальником служби оперативної групи особливої ​​зони.
Керував роботами по усуненню наслідків аварії на станції.

Зустріч співпробітників кафедри зі студентами, підприємцями, фахівцями, експертами в рамках  обговорення освітньої програми “Цивільна безпека” спеціальності 263 . Метою зустрічі було внесення змін, удосконалення навчального процесу та орієнтування на  підвищення професійного рівня майбутніх фахівців.

 

Завідувач кафедри ОП та БЖД доц. Мітіна Н.Б., доц. Гармаш С.М. та старший викладач кафедри Малиновська Н.В. – члени журі ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт членів Дніпропетровського відділення МАН України напряму “Екології та аграрних наук” секції “Сучасні біотехнології” та “Екології”, що відбувся 6-7 березня 2021 року.

Всього на відділенні «Екологія та аграрні науки» у заході взяло участь 68 учасників, з яких переможцями стали  31 учасник. У захисті наукових робіт взяли участь учні 9-11 класів шкіл Дніпропетровської області (м. Дніпро, м.Кам’янське, м. Нікополь, м. Марганець, Обухівського, Слобожанського, Горянівського району та ін.).

Архів подій 2019-2021 н.рік

Профорієнтаційна робота - on-line зустрічі з майбутніми абітурієнтами
Постійним напрямом діяльності співробітників кафедри є профорієнтаційна робота, у рамках якої проводяться зустрічі з учнями 10-11 класів у школах м. Дніпра та області (с. Солоне, Пятихатки та багатьої інших.) Майбутні абітурієнти дізнаються про переваги навчання у ДВНЗ УДХТУ.
За умов карантинних обмежень профорієнтаційна робота проводиться у форматі ZOOM-конференцій. До участі у заходах запрошуються абітурієнти та їх батьки. У конференціях приймали участь представники приймальної комісії УДХТУ та випускаючі кафедри факультету. 
144 Міжнародна наукова конференція Європейської Асоціації наук з безпеки (EAS) «БЕЗПЕКА ЛЮДИНИ У СУЧАСНИХ УМОВАХ»

Співробітники кафедри прийняли активну участь у ХІІ Міжнародній науково-методичній конференції, 144 Міжнародної наукової конференції Європейської Асоціації наук з безпеки (EAS) «БЕЗПЕКА ЛЮДИНИ У СУЧАСНИХ УМОВАХ» Харків, Україна, 3 – 4 грудня 2020 р.

Дні відкритих дверей
Гарною традицією є участь кафедри ОП та БЖД у Днях відкритих дверей, що постійно проводятся університетом. Фахівці кафедри у доступній формі розповідають абітурієнтам про навчання за спеціальністю 263 “Цивільна безпека”.  Також завжди можна отримати консультацію по будь-яким незрозумілим питанням вступної кампанії. ЗАПРОШУЄМО на Дні відкритих дверей!!!
VII Міжнародна науково-практична конференція "Безпека життєдіяльности в XXI столітті"

Щорічно викладачі кафедри приймають участь у конференціях , що проводяться на базі ДВНЗ “Придніпровська державна академія будівництва та архітектури”. Цього року VII Міжнародна науково-практична конференція “Безпека життєдіяльности в XXI столітті” пройшла 19 – 20 листопада 2020. Науковці кафедри активно долучають до своїх досліджень студентів університету.

Першокурсники 2020

31 серпня відбулась посвята у студенти наших першокурсників спеціальності 263 – “Цивільна безпека”. На фото студенти денного відділення, група 1-ЦБ-39 2020 року вступу. Бажаємо успіху у навчанні!

І Міжнародна науково-практична Інтернет-конференція «Сучасні проблеми професійної та цивільної безпеки» 2020

І Міжнародна науково-практична Інтернет-конференція «Сучасні проблеми професійної та цивільної безпеки»        відбулась 28 квітня 2020р. на кафедрі охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Актуальність конференції зумовлена тенденціями розвитку сучасного світу, в якому питання безпеки набувають нового значення та вагомості. Це було відображено в роботі 4-х секцій, які висвітлювали питання промислової та цивільної безпеки, актуальні аспекти соціально-економічної, інформаційної та екологічної безпеки суспільства.

Тематика доповідей присвячена проблемам підвищення безпеки на підприємствах хімічної, фармацевтичної, біотехнологічної, харчової промисловості, аерокосмічного, машинобудівного комплексу, біогазових установок, агропромислового комплексу, мікробіологічних лабораторій та будівництва. Представлені результати аналізу причин профзахворювань в Україні, рекомендовано рішення деяких проблем транспортної, пожежної, екологічної, біологічної та інформаційної небезпеки. Особлива увага приділена гострим питанням цивільної безпеки та засобам захисту.

В роботі конференції прийняли участь науковці з 16 наукових, навчальних та виробничих організацій, серед яких ВНЗ м. Харків, м. Суми, м. Черкаси, м. Мелітополь та м. Дніпро. Активну участь у роботі конференції прийняли співробітники Навчально-методичного центру цивільного захисту та БЖД Дніпропетровської області, ПрАТ «Оріль-Лідер», Петриківський р-ну, Дніпропетровської області та учні і вчителі КНЗ «Хіміко-екологічний ліцей» м. Дніпро, Горянівський НВК «ЗОСШ І-ІІІ ступенів» Дніпровської району та КПНЗ «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Дніпровської районної ради Дніпропетровської області. До роботи конференції долучились студенти ДВНЗ УДХТУ, ДНУ ім. Олеся Гончара та інш. вищих. За результатами роботи конференції буде надруковано збірку, до якої увійдуть 51 тези 67 авторів.

ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт членів Дніпропетровського відділення Малої академії наук України 2019

 

22 лютого 2020 року відбувся ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт членів Дніпропетровського відділення Малої академії наук України, напряму “Екології та аграрних наук” секцій “Сучасні біотехнології” та “Екології”.

У журі конкурсу-захисту були викладачі кафедри охорони праці та бжд: доц. к.с.-г.н. Шаталін Д.Б., ст.викл. Малиновська Н.В. (секція “Біотехнологія”) та доц. к.с.-г. н. Гармаш С.М. (секція “Екологія”).

У захисті наукових робіт взяли участь учні 9-11 класів шкіл Дніпропетровської області (м. Дніпро, м. Кам’янське, м. Нікополь, м. Марганець, смт. Слобожанське, Обухівського, Горянівського району та ін.).

 

Всесвітній день ОХОРОНИ ПРАЦІ 2020

Девіз Всесвітнього дня охорони праці 2020 року

ЗУПИНИМО ПАНДЕМІЮ: БЕЗПЕКА І ЗДОРОВ’Я НА РОБОТІ МОЖУТЬ ВРЯТУВАТИ ЖИТТЯ

 

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

У процесі підготовки до відзначення Дня охорони праці в Україні, яка фактично збіглася в часі з першими проявами «коронакризи», стало зрозумілим, що перед усім українським суспільством постав досі нечуваний виклик, який вимагає особливих заходів та зусиль

Перші випадки захворювання було зафіксовано у грудні 2019 року, а вже 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила про пандемію через спалах коронавірусної інфекції. Зокрема генеральний директор ВООЗ Тедрос Адхан Гебреісус заявив: «Це не просто криза охорони здоров’я, це криза, яка торкнеться кожного сектору. Тому кожен сектор і кожна людина повинні бути залучені в боротьбу». Того ж дня постановою КМУ від 11.03.2020 № 211 в Україні було запроваджено карантинні заходи, які подальшому уряд подовжив і посилив.

Ухвалені на законодавчому рівні заходи спрямовані передусім на протидію поширенню коронавірусної інфекції та передбачають обмеження на проведення масових заходів, заборону діяльності закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів соціально-культурної сфери, запровадження карантину в навчальних закладах усіх рівнів, обмеження функціонування громадського транспорту та пасажирських перевезень.

Щоб стримати поширення COVID-19 і зберегти життя та здоров’я людей, зазначені рішення, безумовно, були правильними та потрібними. Але разом з тим, як наслідок їх впровадження, ми можемо спостерігати невтішну картину економічного спаду в країні: у всіх галузях та сферах. Такий стан справ породжує серйозні загрози, які за своєю суттю – справжнісінька криза, що впливає не тільки на виробництво товарів і послуг, споживання та інвестиції, а й може спричинити «шок» на ринку праці, який ми вже фактично маємо.

Першочергові оцінки Міжнародної організації праці вказують на потенційну загрозу неабиякого зростання безробіття і неповної зайнятості, скорочення робочого часу, суттєвого зниження заробітної плати та доходів працівників тощо.

Це нові виклики як для держави, так і для всіх тих, хто відповідає за найманих працівників у країні. На сьогодні від соціальної свідомості роботодавців залежить не тільки життя і здоров’я всіх громадян України, а й стійкість та цілісність нашої держави.

Зупинка економічної активності бізнесу, врешті-решт, обов’язково закінчиться, а збережений трудовий капітал стане для підприємств рушійною силою, яка забезпечить у подальшому відновлення економічного зростання.

Звертаємо увагу керівників підприємств, установ, організацій, де неможливо забезпечити дистанційний режим роботи під час карантину, на забезпечення нагальних профілактичних та протиепідемічних заходів для недопущення поширення випадків захворювання на COVID-19.

Особливу увагу потрібно приділити захисту лікарів та інших медичних працівників, що перебувають в епіцентрі складної ситуації, виконуючи професійні обов’язки з надання медичної допомоги пацієнтам, збереження їх здоров’я та життя.

Водночас, постановою КМУ від 25.03.2020 № 256 рекомендовано підприємствам, установам та організаціям незалежно від форми власності на час встановлення карантину не звільняти працівників, які виконують визначену трудовим договором роботу вдома, та працівників, які перебувають у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину, що також сприяє збереженню трудових прав працівників у цей непростий час.

Запровадження карантинних заходів змусило підприємства переглянути не тільки свої звичні плани, а й ставлення до профілактики виробничого травматизму, особливо до ймовірного зараження працівників новою невивченою формою інфекції. Тепер життя і здоров’я найманих працівників напряму залежить від ставлення роботодавців до своїх кадрів, до них особисто та їх сімей.

В умовах глобальної пандемії нового коронавірусу для запобігання поширенню інфекції, захисту здоров’я громадян та надання допомоги хворим, суспільство має об’єднати зусилля заради подолання наслідків епідемії.

Підсумовуючи зазначене, закликаємо всіх долучитися до відзначення Дня охорони праці в Україні та забезпечити широку інформаційну кампанію для захисту та збереження життя та здоров’я працівників.

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2019/2020 н.р.

Вітаємо студентів-переможців Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт  з галузей знань і спеціальностей у 2019/2020 н.р.

Згідно Переліку переможців Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2019/2020 навчальному році, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 05.10.2020р.  № 1220 «Про підсумки Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2019/2020 навчальному році», вітаємо студентів-переможців Конкурсу та їх наукових керівників: Герасюк Ірину Сергцхвну (факультет Ф та БТ), Мітіна Наталія Борисівна к.т.н., доцент,  завідувач кафедри ОП та БЖД – науковий керівник. (базовий ВНЗ – Харківський національний автомобільно-дорожній університет)

Диплом ІІІ ступеня на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових  робіт зі спеціальності «Цивільна безпека ( Охорона праці)»

ГРАМОТА – за підготовку переможця Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з «Охорони праці»

 

«Марафон стартапів УДХТУ» 2019

7-го листопада 2019 року відбувся «Марафон стартапів УДХТУ» у складі 10 збірних команд. Команда «Feed» представила проект на базі Деклараційного патенту України  № 90300 U МПК А23К1/16  «Спосіб одержання кормової добавки для сільськогосподарськіх тварин»  Мітіна Н.Б.,  Шаталін Д.Б. Керівник  групи доц. Мітіна Н.Б.  та члени команди марафону в умовах обмеженого часу змогли пройти шлях від знайомства до згуртованої і ефективної командної роботи – реалізації власних проектів комерціалізації об’єктів права інтелектуальної власності і зайняти почесне четверте місце.

«Шалений світ професій» 2019

Доценти кафедри прийняли участь у молодіжному фестивалі «Шалений світ професій», який пройшов на Фонтанній площі головного корпусу ВНЗ (вересень 2019р.). Було побудовано зони, від різних факультетів нашого університету. Викладачі кафедри Мітіна Н.Б., Гармаш С.М., Плис М.М., Шаталін Д.Б. представляли «Biomedical zone», де розкривали таємниці засобів радіаційної безпеки.

 

Всеукраїнський конкурс-захист НДР Дніпропетровського відділення МАН України напряму “Екології та аграрних наук” 2018

17 лютого 2019 року відбувся ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт членів Дніпропетровського відділення МАН України напряму “Екології та аграрних наук” секції “Сучасні біотехнології”.

У захисті наукових робіт взяли участь учні 9-11 класів шкіл Дніпропетровської області (м. Дніпро, м.Кам’янське, м. Нікополь, м. Марганець, Обухівського, Слобожанського, Горянівського району та ін.). Учениця 11 класу м. Кам’янське Ткаченко Уляна презентувала функціональний хлібний продукт власного виробництва.

 

Заходи до всесвітнього дня охорони праці 2019

28 квітня 2019 р. відзначили Всесвітній день охорони праці.  Викладач кафедри охорони праці Плис М. М. провів тематичну виставку навчальної та науково-методичної літератури під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці» з циклу «Охорона праці» і «Цивільний захист та безпека життєдіяльності». Серед студентів провели тестування з циклу «Цивільний захист та безпека життєдіяльності».

 

IX Міжнародна науково-технічна конференція "Хімія та сучасні технологіїї" 2019

25 квітня 2019 р. в нашому університеті у рамках ІХ Міжнародної науково-технічної конференції студентів, аспірантів та молодих вчених «Хімія та сучасні технології» на кафедрі охорони праці та безпеки життєдіяльності працювала секція «Безпека життєдіяльності, охорона праці та цивільний захист».

В роботі секції прийняли участь співробітники Навчально-методичного центру цивільного захисту та БЖД Дніпропетровської області, студенти ДНУ ім. О.Гончара, Університету митної справи та фінансів, Національної металургійної академії та ДВНЗ УДХТУ факультетів ЕК, ТВМС, ТНР, учні хіміко-технологічного ліцею.

У вітальному виступі завідувач кафедри охорони праці та БЖД Мітіна Н.Б. представила сучасні вимоги безпеки праці на об’єктах промисловості, підкреслила актуальність усіх робіт секції. Доцент Гармаш С.М. виступила з презентацією, присвяченою Всесвітньому Дню охорони праці, який відзначається 28 квітня, на тему: «Безпечне та здорове майбутнє праці». У доповіді показано, що виробничий травматизм і захворювання спричиняють величезні, непоправні суспільні втрати, негативно впливають на економіку країни та рівень життя.

Тематика доповідей студентів та молодих вчених присвячена проблемам підвищення безпеки на підприємствах хімічної, харчової промисловості, атомних електростанцій, біогазових установок, мікробіологічних лабораторій та ін. У виступах представлені результати аналізу причин профзахворювань в Україні, рекомендовано рішення деяких проблем екологічної, пожежної, біологічної та інформаційної небезпеки. З особливим інтересом і увагою присутні слухали доповідь викладача  вищої категорії обласних курсів з питань цивільного захисту населення на сучасному етапі розвитку України Сипко В.Г.

Студентів Кудрявцева А.В., Ломоноса І.Д., Євсегу О.В., Ткаченко О.Т., нагородили грамотами “За кращу доповідь”.

За результатами роботи конференції надруковано збірку, до якої увійшли 41 тези 57 авторів.

Навчання з питань охорони праці

Навчання з питань охорони праці

Відповідно до Закону України «Про охорону праці» та Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці викладачі ДВНЗ УДХТУ кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності проходили навчання, перевірку знань із загального...

NEW спеціальність “Цивільна безпека”

NEW спеціальність “Цивільна безпека”

Нова спеціальність ДВНЗ УДХТУ – ЦИВІЛЬНА БЕЗПЕКА Спеціальність: 263 - Цивільна безпека Випускова кафедра: Охорони праці та безпеки життєдіяльності Підготовка фахівців здійснюється за ступенем бакалавра Підготовка фахівців спеціальності «Цивільна безпека» орієнтована...

День охорони праці

День охорони праці

28 квітня Україна разом з усім світом відзначатиме Всесвітній день охорони праці. Девіз Всесвітнього дня охорони праці 2019 року —  «Безпечне та здорове майбутнє праці»За ініціативою Міжнародної організації праці (МОП) для привернення уваги світової спільноти до...