Приймальна комісія: тел: +38 (056) 746-27-21 , +38 (096) 651-73-94 [email protected]
Обрати сторінку

КАФЕДРА ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

адреса: к. 713, механiчний корпус, Набережна Перемоги, 40, м. Днiпро, 49094
тел.: +38 (0562) 47-12-25
e-mail: [email protected]

Оголошення


Кафедра готує фахівців за ступенем бакалавра:

Галузь знань: 26 Цивільна безпека

Спеціальність: 263 – Цивільна безпека

Освітня програма:  Цивільна безпека

Навчання  за спеціальністю «Цивільна безпека» орієнтовано на підготовку фахівців, які прагнуть стати професіоналами у сфері інженерної та наукової діяльності щодо запобігання виникнення надзвичайних ситуацій, аварій, пожеж, виробничого травматизму та професійних захворювань.

Де можуть працювати випускники спеціальності “Цивільна безпека”?

Випускники можуть займати посади в установах та підприємствах хімічної, нафто-переробної, харчової, фармацевтичної, косметичної, видавничо-поліграфічної індустрії, агропромислового, енергетичного комплексу, машинобудування та ін.) у:

  •  структурних підрозділах Державної служби України з питань охорони праці;
  •  Фонді соціального страхування та Державної служби України з надзвичайних ситуацій;
  •  службах охорони праці місцевих органів виконавчої влади та державних адміністрацій;
  •  освітніх та науково-дослідних установах;
  •  експертно-технічних центрах, лабораторіях;
  •  проектних і консалтингових фірмах як експерти в галузі безпеки;
  •  організаціях, установах державного нагляду у сфері пожежної, техногенної та промислової безпеки.

Освіта здійснюється висококваліфікованими педагогами, з використанням прогресивних методик навчання, сучасного обладнання та спеціалізованого програмного забезпечення у комп’ютерних класах.

Співробітники кафедри постійно проходять підвищення кваліфікації в спеціалізованих організаціях і на підприємствах.На кафедрі охорони праці та БЖД 9 штатних викладачів, з них 5 доценти, 1 старший викладач, 1 викладач, 2 асистенти. Навчально-допоміжний персонал складається з завідувача лабораторією та  інженера.

Викладачі кафедри приймають активну участь в науково-дослідній роботі, співпрацюють з Навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Дніпропетровської області (підстава: Договір ДВНЗ УДХТУ та НМЦ ЦЗ та БЖД про співпрацю №08-35 від 26.11.2015р.)

НОВИНИ КАФЕДРИ

І Міжнародна науково-практична Інтернет-конференція «Сучасні проблеми професійної та цивільної безпеки»        відбулась 28 квітня 2020р. на кафедрі охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Актуальність конференції зумовлена тенденціями розвитку сучасного світу, в якому питання безпеки набувають нового значення та вагомості. Це було відображено в роботі 4-х секцій, які висвітлювали питання промислової та цивільної безпеки, актуальні аспекти соціально-економічної, інформаційної та екологічної безпеки суспільства.

Тематика доповідей присвячена проблемам підвищення безпеки на підприємствах хімічної, фармацевтичної, біотехнологічної, харчової промисловості, аерокосмічного, машинобудівного комплексу, біогазових установок, агропромислового комплексу, мікробіологічних лабораторій та будівництва. Представлені результати аналізу причин профзахворювань в Україні, рекомендовано рішення деяких проблем транспортної, пожежної, екологічної, біологічної та інформаційної небезпеки. Особлива увага приділена гострим питанням цивільної безпеки та засобам захисту.

В роботі конференції прийняли участь науковці з 16 наукових, навчальних та виробничих організацій, серед яких ВНЗ м. Харків, м. Суми, м. Черкаси, м. Мелітополь та м. Дніпро. Активну участь у роботі конференції прийняли співробітники Навчально-методичного центру цивільного захисту та БЖД Дніпропетровської області, ПрАТ «Оріль-Лідер», Петриківський р-ну, Дніпропетровської області та учні і вчителі КНЗ «Хіміко-екологічний ліцей» м. Дніпро, Горянівський НВК «ЗОСШ І-ІІІ ступенів» Дніпровської району та КПНЗ «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Дніпровської районної ради Дніпропетровської області. До роботи конференції долучились студенти ДВНЗ УДХТУ, ДНУ ім. Олеся Гончара та інш. вищих. За результатами роботи конференції буде надруковано збірку, до якої увійдуть 51 тези 67 авторів.

Девіз Всесвітнього дня охорони праці 2020 року

ЗУПИНИМО ПАНДЕМІЮ: БЕЗПЕКА І ЗДОРОВ’Я НА РОБОТІ МОЖУТЬ ВРЯТУВАТИ ЖИТТЯ

 

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

У процесі підготовки до відзначення Дня охорони праці в Україні, яка фактично збіглася в часі з першими проявами «коронакризи», стало зрозумілим, що перед усім українським суспільством постав досі нечуваний виклик, який вимагає особливих заходів та зусиль

Перші випадки захворювання було зафіксовано у грудні 2019 року, а вже 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила про пандемію через спалах коронавірусної інфекції. Зокрема генеральний директор ВООЗ Тедрос Адхан Гебреісус заявив: «Це не просто криза охорони здоров’я, це криза, яка торкнеться кожного сектору. Тому кожен сектор і кожна людина повинні бути залучені в боротьбу». Того ж дня постановою КМУ від 11.03.2020 № 211 в Україні було запроваджено карантинні заходи, які подальшому уряд подовжив і посилив.

Ухвалені на законодавчому рівні заходи спрямовані передусім на протидію поширенню коронавірусної інфекції та передбачають обмеження на проведення масових заходів, заборону діяльності закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів соціально-культурної сфери, запровадження карантину в навчальних закладах усіх рівнів, обмеження функціонування громадського транспорту та пасажирських перевезень.

Щоб стримати поширення COVID-19 і зберегти життя та здоров’я людей, зазначені рішення, безумовно, були правильними та потрібними. Але разом з тим, як наслідок їх впровадження, ми можемо спостерігати невтішну картину економічного спаду в країні: у всіх галузях та сферах. Такий стан справ породжує серйозні загрози, які за своєю суттю – справжнісінька криза, що впливає не тільки на виробництво товарів і послуг, споживання та інвестиції, а й може спричинити «шок» на ринку праці, який ми вже фактично маємо.

Першочергові оцінки Міжнародної організації праці вказують на потенційну загрозу неабиякого зростання безробіття і неповної зайнятості, скорочення робочого часу, суттєвого зниження заробітної плати та доходів працівників тощо.

Це нові виклики як для держави, так і для всіх тих, хто відповідає за найманих працівників у країні. На сьогодні від соціальної свідомості роботодавців залежить не тільки життя і здоров’я всіх громадян України, а й стійкість та цілісність нашої держави.

Зупинка економічної активності бізнесу, врешті-решт, обов’язково закінчиться, а збережений трудовий капітал стане для підприємств рушійною силою, яка забезпечить у подальшому відновлення економічного зростання.

Звертаємо увагу керівників підприємств, установ, організацій, де неможливо забезпечити дистанційний режим роботи під час карантину, на забезпечення нагальних профілактичних та протиепідемічних заходів для недопущення поширення випадків захворювання на COVID-19.

Особливу увагу потрібно приділити захисту лікарів та інших медичних працівників, що перебувають в епіцентрі складної ситуації, виконуючи професійні обов’язки з надання медичної допомоги пацієнтам, збереження їх здоров’я та життя.

Водночас, постановою КМУ від 25.03.2020 № 256 рекомендовано підприємствам, установам та організаціям незалежно від форми власності на час встановлення карантину не звільняти працівників, які виконують визначену трудовим договором роботу вдома, та працівників, які перебувають у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину, що також сприяє збереженню трудових прав працівників у цей непростий час.

Запровадження карантинних заходів змусило підприємства переглянути не тільки свої звичні плани, а й ставлення до профілактики виробничого травматизму, особливо до ймовірного зараження працівників новою невивченою формою інфекції. Тепер життя і здоров’я найманих працівників напряму залежить від ставлення роботодавців до своїх кадрів, до них особисто та їх сімей.

В умовах глобальної пандемії нового коронавірусу для запобігання поширенню інфекції, захисту здоров’я громадян та надання допомоги хворим, суспільство має об’єднати зусилля заради подолання наслідків епідемії.

Підсумовуючи зазначене, закликаємо всіх долучитися до відзначення Дня охорони праці в Україні та забезпечити широку інформаційну кампанію для захисту та збереження життя та здоров’я працівників.

 

22 лютого 2020 року відбувся ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт членів Дніпропетровського відділення Малої академії наук України, напряму “Екології та аграрних наук” секцій “Сучасні біотехнології” та “Екології”.

У журі конкурсу-захисту були викладачі кафедри охорони праці та бжд: доц. к.с.-г.н. Шаталін Д.Б., ст.викл. Малиновська Н.В. (секція “Біотехнологія”) та доц. к.с.-г. н. Гармаш С.М. (секція “Екологія”).

У захисті наукових робіт взяли участь учні 9-11 класів шкіл Дніпропетровської області (м. Дніпро, м. Кам’янське, м. Нікополь, м. Марганець, смт. Слобожанське, Обухівського, Горянівського району та ін.). 

 

7-го листопада 2019 року відбувся «Марафон стартапів УДХТУ» у складі 10 збірних команд. Команда «Feed» представила проект на базі Деклараційного патенту України  № 90300 U МПК А23К1/16  «Спосіб одержання кормової добавки для сільськогосподарськіх тварин»  Мітіна Н.Б.,  Шаталін Д.Б. Керівник  групи доц. Мітіна Н.Б.  та члени команди марафону в умовах обмеженого часу змогли пройти шлях від знайомства до згуртованої і ефективної командної роботи – реалізації власних проектів комерціалізації об’єктів права інтелектуальної власності і зайняти почесне четверте місце.

Доценти кафедри прийняли участь у молодіжному фестивалі «Шалений світ професій», який пройшов на Фонтанній площі головного корпусу ВНЗ. Було побудовано зони, від різних факультетів нашого університету. Викладачі кафедри Мітіна Н.Б., Гармаш С.М., Плис М.М., Шаталін Д.Б. представляли «Biomedical zone», де розкривали таємниці засобів радіаційної безпеки.

 

17 лютого 2019 року відбувся ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт членів Дніпропетровського відділення МАН України напряму “Екології та аграрних наук” секції “Сучасні біотехнології”.

У захисті наукових робіт взяли участь учні 9-11 класів шкіл Дніпропетровської області (м. Дніпро, м.Кам’янське, м. Нікополь, м. Марганець, Обухівського, Слобожанського, Горянівського району та ін.). Учениця 11 класу м. Кам’янське Ткаченко Уляна презентувала функціональний хлібний продукт власного виробництва.

 

 

28 квітня 2019 р. відзначили Всесвітній день охорони праці.  Викладач кафедри охорони праці Плис М. М. провів тематичну виставку навчальної та науково-методичної літератури під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці» з циклу «Охорона праці» і «Цивільний захист та безпека життєдіяльності». Серед студентів провели тестування з циклу «Цивільний захист та безпека життєдіяльності».

 

25 квітня в нашому університеті у рамках ІХ Міжнародної науково-технічної конференції студентів, аспірантів та молодих вчених «Хімія та сучасні технології» на кафедрі охорони праці та безпеки життєдіяльності працювала секція «Безпека життєдіяльності, охорона праці та цивільний захист».

В роботі секції прийняли участь співробітники Навчально-методичного центру цивільного захисту та БЖД Дніпропетровської області, студенти ДНУ ім. О.Гончара, Університету митної справи та фінансів, Національної металургійної академії та ДВНЗ УДХТУ факультетів ЕК, ТВМС, ТНР, учні хіміко-технологічного ліцею.

У вітальному виступі завідувач кафедри охорони праці та БЖД Мітіна Н.Б. представила сучасні вимоги безпеки праці на об’єктах промисловості, підкреслила актуальність усіх робіт секції. Доцент Гармаш С.М. виступила з презентацією, присвяченою Всесвітньому Дню охорони праці, який відзначається 28 квітня, на тему: «Безпечне та здорове майбутнє праці». У доповіді показано, що виробничий травматизм і захворювання спричиняють величезні, непоправні суспільні втрати, негативно впливають на економіку країни та рівень життя.

Тематика доповідей студентів та молодих вчених присвячена проблемам підвищення безпеки на підприємствах хімічної, харчової промисловості, атомних електростанцій, біогазових установок, мікробіологічних лабораторій та ін. У виступах представлені результати аналізу причин профзахворювань в Україні, рекомендовано рішення деяких проблем екологічної, пожежної, біологічної та інформаційної небезпеки. З особливим інтересом і увагою присутні слухали доповідь викладача  вищої категорії обласних курсів з питань цивільного захисту населення на сучасному етапі розвитку України Сипко В.Г.

 Студентів Кудрявцева А.В., Ломоноса І.Д., Євсегу О.В., Ткаченко О.Т., нагородили грамотами “За кращу доповідь”.

За результатами роботи конференції надруковано збірку, до якої увійшли 41 тези 57 авторів.

NEW спеціальність “Цивільна безпека”

NEW спеціальність “Цивільна безпека”

Нова спеціальність ДВНЗ УДХТУ – ЦИВІЛЬНА БЕЗПЕКА Спеціальність: 263 - Цивільна безпека Випускова кафедра: Охорони праці та безпеки життєдіяльності Підготовка фахівців здійснюється за ступенем бакалавра Підготовка фахівців спеціальності «Цивільна безпека» орієнтована...

День охорони праці

День охорони праці

28 квітня Україна разом з усім світом відзначатиме Всесвітній день охорони праці. Девіз Всесвітнього дня охорони праці 2019 року —  «Безпечне та здорове майбутнє праці»За ініціативою Міжнародної організації праці (МОП) для привернення уваги світової спільноти до...