Обрати сторінку

УДХТУ у рейтингах

Обираючи навчальний заклад, абітурієнтам та їх батькам доводиться аналізувати багато різних аспектів діяльності університетів. Нерідко визначитись із місцем навчання допомагає зовнішня привабливість навчального закладу, ввічливість персоналу, враження знайомих, зручне розташування та транспортне сполучення. Однак вирішальну роль у виборі спеціальності, якій можуть навчати в декількох університетах навіть в одному місті, відіграють рейтинги ЗВО України, складені професійними і, зокрема, міжнародними експертами.

За наукометричними показниками бази даних рейтингу Scopus 2024 УДХТУ посідає 18 місце серед 214 ЗВО України та 3 місце у місті Дніпро, поступившись лише класичним національним університетам України, які об’єднують значно більші колективи науковців!

База даних Scopus містить понад 50 млн реферативних записів та є інструментом для відстеження цитованості статей, опублікованих у наукових виданнях світу.

У міжнародному наукометричному рейтингу SCImago 2024 університет посів 43 місце серед університетів України і 3 місце у м. Дніпро.

У рейтингу брали участь лише ті виші, які подолали прохідний бар’єр за публікаційною продуктивністю (мінімум 100 наукових робіт будь-якого типу, що індексуються в Scopus, за 5 років, що передують року публікації рейтингу).

Рейтинг використовував дані виключно з незалежних джерел: бібліометричної бази даних Scopus, бази даних міжнародних патентів Patstat та вебометричних баз даних.

Цей рейтинг є визнанням високого наукового потенціалу і плідної роботи фахівців УДХТУ.

За академічним рейтингом Webometrics Ranking Web of Universities (січень 2024 року) УДХТУ посів 46 місце серед українських ЗВО (із 299 можливих) та 3-е місце в Дніпровському регіоні.

Рейтинг оцінює рівень присутності у мережі Internet та усі аспекти діяльності університетів: наукову, навчальну, культурну, соціальну, спортивну.

Складає його Лабораторія кіберметрики («Cybermetrics Lab») Національної дослідницької ради Іспанії («Spanish National Research Council», CSIC).

Джерелами даних рейтингу виступають відомі незалежні бази даних Scopus, Google Scholar, Google Search, Majestic та Ahrefs.

За даними рейтингу «Топ-200 Україна 2024», створеного відповідно до Берлінських принципів ранжування університетів, УДХТУ посів 29 місце серед ЗВО України та 3 місце в Дніпровському регіоні.

За даними рейтингу “Консолідований рейтинг закладів вищої освіти України 2024 року“, УДХТУ посів 65-66 місце з 235 ЗВО України, та 4 місце серед закладів вищої освіти Дніпра.

Інформаційним освітнім ресурсом «Освіта.ua» складено консолідований рейтинг закладів вищої освіти України 2024 року.

У якості вихідних даних для складання консолідованого рейтингу закладів вищої освіти України використані найбільш авторитетні серед експертів та засобів масової інформації національні рейтинги навчальних закладів України: “Топ-200 Україна”, “Scopus” та “Бал ЗНО на контракт”, кожен з яких використовує різні критерії оцінювання вищих навчальних закладів.

Отриманий узагальнений рейтинг підсумовує рейтингові місця навчальних закладів за версією “Топ-200 Україна”, “Scopus” та “Бал ЗНО на контракт”.

Український державний хіміко-технологічний університет серед 134 університетів посідає 56 місце у рейтинговому списку Моніторингу працевлаштування закладів вищої освіти у сфері управління МОН, 1 місце серед університетів м. Дніпро.

Команда Міністерства освіти і науки України у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України та Пенсійним фондом України вперше реалізувала моніторинг працевлаштування випускників закладів вищої та фахової передвищої освіти. Моніторинг проводився завдяки налагодженню інформаційного обміну між Єдиною державною електронною базою з питань освіти та Державним реєстром загальнообов’язкового державного соціального страхування.