Приймальна комісія: тел: +38 (056) 746-27-21 , +38 (096) 651-73-94 [email protected]
Обрати сторінку

УДХТУ у рейтингах

Обираючи навчальний заклад, абітурієнтам та їх батькам доводиться аналізувати багато різних аспектів діяльності університетів. Нерідко визначитись із місцем навчання допомагає зовнішня привабливість навчального закладу, ввічливість персоналу, враження знайомих, зручне розташування та транспортне сполучення. Однак вирішальну роль у виборі спеціальності, якій можуть навчати в декількох університетах навіть в одному місті, відіграють рейтинги ЗВО України, складені професійними і, зокрема, міжнародними експертами.

 

За наукометричними показниками бази даних рейтингу Scopus 2021   УДХТУ посідає 16 місце серед 190 ЗВО України та 3 місце у місті Дніпро, поступившись лише класичним національним університетам України, які об’єднують значно більші колективи науковців! База даних Scopus містить понад 50 млн реферативних записів та є інструментом для відстеження цитованості статей, опублікованих у наукових виданнях світу.

У міжнародному наукометричному рейтингу SCImago 2021 університет посів 2 місце серед університетів  України і є найкращим університетом м. Дніпро, а також увійшов до ТОП-50 університетів Центральної та Східної Європи (42 місце).

У рейтингу брали участь лише ті виші, які подолали прохідний бар’єр за публікаційною продуктивністю (мінімум 100 наукових робіт будь-якого типу, що індексуються в Scopus, за 5 років, що передують року публікації рейтингу).

Рейтинг використовував дані виключно з незалежних джерел: бібліометричної бази даних Scopus, бази даних міжнародних патентів Patstat та вебометричних баз даних.

Цей рейтинг є визнанням високого наукового потенціалу і плідної роботи фахівців УДХТУ.

За академічним рейтингом Webometrics (Ranking Web of Universities) УДХТУ посів 31 місце серед українських ЗВО (із 315 можливих) та 3-е місце в Дніпровському регіоні. Рейтинг оцінює рівень присутності у мережі Internet та усі аспекти діяльності університетів: наукову, навчальну, культурну, соціальну, спортивну. Складає його Лабораторія кіберметрики («Cybermetrics Lab») Національної дослідницької ради Іспанії («Spanish National Research Council», CSIC). Джерелами даних рейтингу виступають відомі незалежні бази даних Scopus, Google Scholar, Google Search, Majestic та Ahrefs.

За даними рейтингу «Топ-200 Україна 2021», створеного відповідно до Берлінських принципів ранжування університетів, УДХТУ посів 5місце серед ЗВО України.

За даними рейтингу “Консолідований рейтинг закладів вищої освіти України 2021 року, УДХТУ посів 62-63 місце серед ЗВО України, та 4 місце серед закладів вищої освіти Дніпра.

Інформаційним освітнім ресурсом «Освіта.ua» складено консолідований рейтинг закладів вищої освіти України 2021 року.

У якості вихідних даних для складання консолідованого рейтингу закладів вищої освіти України використані найбільш авторитетні серед експертів та засобів масової інформації національні рейтинги навчальних закладів України: “Топ-200 Україна”“Scopus” та “Бал ЗНО на контракт”, кожен з яких використовує різні критерії оцінювання вищих навчальних закладів.

Отриманий узагальнений рейтинг підсумовує рейтингові місця навчальних закладів за версією “Топ-200 Україна”, “Scopus” та “Бал ЗНО на контракт”.