КАФЕДРА КОМП’ЮТЕРНО-ІНТЕГРОВАНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ТА АВТОМАТИЗАЦІЇ
адреса: м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 40, к. 905
тел.: +38 (066) 753 76 16
e-mail: [email protected]
Кафедра здійснює підготовку фахівців за ступенями бакалавра та магістра.
Галузь знань: 17 Електроніка, автоматизація та електронні комунікації
- Спеціальність: 174 Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка
Освітня програма: Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології (АВП)
Освітня програма Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології (АВП) є ідеальною для тих, хто готовий створювати майбутнє прямо зараз, не чекаючи, поки це зробить хтось інший. Випускники нашої кафедри не просто отримують диплом про закінчення ВНЗ європейського рівня, вони є фахівцями екстра-класу в сфері управління, інформаційних технологій і телекомунікаційних мереж.
Наша програма навчання розроблена з урахуванням світових стандартів проектування і управління виробництвом, тому протягом усього терміну навчання студенти отримують потужну базу знань. Теорія автоматичного управління, сучасні мови програмування, системи проектування і управління базами даних, методи отримання, обробки та захисту інформації, синтез систем управління на основі нейронних мереж – це далеко не повний список того, що вивчають наші студенти.
Бакалаври та магістри кафедри КІТ та А – аси своєї справи, їх проекти з успіхом впроваджуються всюди, де є потреба в автоматизації: виробництва хімічної, харчової та інших галузей промисловості, конструкторські бюро, науково-дослідні інститути, підприємства зв’язку і транспорту.
- Спеціальність: 175 Інформаційно-вимірювальні технології
Освітня програма: Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка (МІТ)
Хочеш завжди бути затребуваним фахівцем в будь-якій галузі виробництва або обслуговування і при цьому мати сучасну, цікаву і завжди актуальну професію? Тоді освітня програма Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка (МІТ) – твій вибір!
Дана спеціальність – це вибухова суміш, компонентами якої є: метрологія, електроніка, комп’ютерні та інформаційно-вимірювальні технології, мікроконтролерна техніка, оптика, стандартизація і сертифікація, вимірювальна техніка, системи якості, контролю і діагностики.
Ми допомагаємо студентам познайомитись з програмуванням інтелектуальних засобів вимірювань, комп’ютерними технологіями в метрології, електронікою та мікропроцесорною технікою, моделюванням і проектуванням апаратного і програмного забезпечення засобів вимірювання, а також із законодавчою і прикладною метрологією.
Отже, сучасний інженер-метролог – це і програміст, і оптик, і матеріалознавець, і еколог, і механік!
Наші випускники з успіхом реалізують себе в комп’ютеризованих центрах збору і обробки інформації, в контролі, прогнозуванні та дослідженні різних технологічних процесів на виробництві, в департаментах і лабораторіях сертифікації, стандартизації та, звичайно, метрології.
Фахівців за спеціальністю “Автоматизоване керування технологічними процесами” (зараз – 174 Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка) кафедра готує з 1959 року. В 1996 році була відкрита нова спеціальність – “Метрологія та вимірювальна техніка” (зараз – 175 Інформаційно-вимірювальні технології). Відкриття другої спеціальності пов’язано зі стрімким збільшенням інформаційної складової автоматизованих систем керування технологічними процесами, виникненням високоточних і надійних методів і технічних засобів вимірювання, впровадженням засобів обчислювальної техніки для вимірювання і керування та ін.
Навчання на кафедрі комп’ютерно-інтегрованих технологій та автоматизації – це не стандартні «теорія і практика». Викладачі прагнуть поєднати наукову класику з теорії автоматизації та метрології з актуальними трендами комп’ютерних технологій. Навчання у нас – це справжня пригода, і ми хочемо пройти її разом зі студентами як з партнерами, де від роботи кожного залежить не тільки його успіх, а й успіх всієї справи. Гарантія цього – винятковий професіоналізм викладачів, сучасна науково-технічна база, доступ до наукових баз наукових статей через мережу Інтернет, бібліотека, яка регулярно оновлюється новими надходженнями, маса авторського матеріалу і безцінний досвід наших співробітників.
Наші студенти вивчають надсучасні сенсорні прилади для застосування у промисловості та побуті, інтелектуальні засоби вимірювання та технології програмування з використанням мов Python, C++, в тому числі – веб-технології, системи діагностики, експертизу якості продукції та послуг. Ми надаємо навички розробки «систем розумний дім» та інтернету речей IoT, створення віртуальних засобів вимірювання на базі LabVIEW.
В процесі навчання студенти-магістри отримують практичні навички і знання при роботі з нейронними мережами (LSA – інтелектуальний метод обробки інформації, пошук даних в мережі) і ІТ-технологіями штучного інтелекту (машинне навчання). Студенти вчаться оброблювати вимірювальні сигнали, будувати тимчасові ряди і залежності, робити прогнози, аналізувати динамічні характеристики і вирішувати аналітичні завдання в сферах економіки, права, хімічної технології та інших.
Наявність на кафедрі сучасного 3D принтера та комплекту засобів цифрової техніки Arduino значно розширює можливості студентів для практичного освоєння набутих теоретичних знань та втілення своїх наукових розробок.
НОВИНИ КАФЕДРИ
VI Всеукраїнська конференція молодих учених «Актуальні питання розвитку інформаційних технологій» (АПРІТ-2024)
20 листопада 2024 року на базі Приазовського державного технічного університету відбулась VI Всеукраїнська конференція молодих учених «Актуальні питання розвитку інформаційних технологій» (АПРІТ-2024). На конференції прозвучало багато цікавих доповідей у галузях...
Підвищення кваліфікації та новітні технології на курсі від Sigma Software
З 22 по 26 липня 2024 року викладачі нашого університету взяли участь у навчальному курсі Teachers’ Smart Up: Summer Edition 2024, організованому компанією Sigma Software за підтримки Асоціації “ІТ Ukraine” та IT-кластер Закарпаття. Інтенсивний курс, розрахований на...
Захист бакалаврів спеціальності 151 “Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології” 2024
18 та 20 червня 2024 року на кафедрі комп'ютерно-інтегрованих технологій та автоматизації пройшов захист дипломних проєктів здобувачів ступеня вищої освіти бакалавр за освітньою програмою «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології». Загалом до публічного...