Приймальна комісія: тел: +38 (056) 746-27-21 , + 38 (096) 651 – 73 – 94 udhtu@udhtu.edu.ua
Обрати сторінку

КАФЕДРА ТЕХНОЛОГІЙ ПАЛИВ, ПОЛІМЕРНИХ ТА ПОЛІГРАФІЧНИХ МАТЕРІАЛІВ

адреса: к. 472, головний корпус, просп. Гагаріна, 8, м. Дніпро, 49005

тел.: +38 (0562) 47-05-29

e-mail: plast_print@udhtu.edu.ua

адреса: к. 434 або 436, головний корпус, просп. Гагаріна, 8, м. Дніпро, 49005

тел.: +38 (056) 47-05-74

e-mail: tech_fuel@udhtu.edu.ua

адреса: к. 330, корпус ТОРтаБТ, Набережна Перемоги, 40б, Дніпро, 49094

тел.: +38 (0562) 47-26-80

e-mail: elastomer@udhtu.edu.ua

Кафедра готує фахівців за ступенем бакалавра та  магістра за наступними галузями знань:

Галузь знань:16 Хімічна та біоінженерія

Спеціальність: 161 Хімічні технології та інженерія

Освітня програма:

Хімічні технології переробки полімерних та композиційних матеріалів (ПП та Г)

Галузь знань:18 Виробництво та технології

Спеціальність: 186 Видавництво та поліграфія

Освітня програма:

Матеріали видавничо-поліграфічних виробництв (МВПВ)

Замовниками фахівців даної спеціальності є всі галузі народного господарства. Виробництва з переробки пластмас мають практично усі підприємства України різного масштабу, що потребують значну кількість фахівців даного профілю. Крім того випускники кафедри працюють на видавничо-поліграфічних підприємствах, які пов’язані з підготовкою та виданням матеріалів з використанням сучасних комп’ютерних технологій, а також на підприємствах, що обробляють фотоматеріали (фотолабораторії, фотостудії, кіностудії). Випускники за спеціальністю “Матеріали видавничо-поліграфічних виробництв” мають право працювати дизайнерами у поліграфії, у друкарнях, типографіях, редакціях газет і журналів, інженерами-технологами на видавничо-поліграфічних виробництвах фото- та поліграфічної продукції, у рекламних агенціях, на підприємствах щодо виготовлення тари і упаковки із картона, фотолабораторіях, фотостудіях та ін.

Кафедра має сучасне обладнанням з переробки пластмас та контролю якості пластмас, аналізу поліграфічних та фотографічних матеріалів, синтезу і поливу фотоемульсій, у тому числі промислових, а також має клас обчислювальної техніки. Це дозволяє готувати спеціалістів на рівні сучасних вимог.

колектив кафедри ПП та ФНПМ

Випускники кафедри ПП та ФНПМ займають керуючі посади на таких підприємствах:

ГКБ «Південне» (м. Дніпропетровськ)
ПРАТ «Чистая планета» (м. Синельникове)
ПРАТ «ФрекенБок» (м. Дніпропетровськ)
ТзОВ «АльфаПАК» (м. Дніпропетровськ)
ООО «Проктер&Гембл менюфекчурінг Україна» (м. Орджонікідзе)
ВО «Південний машинобудівний завод» (м. Дніпропетровськ)
ПАТ «Дніпропетровський агрегатний завод» (м. Дніпропетровськ)
ВАТ «ДніпроАзот»(м. Дніпродзержинськ)
Інвестиційна компанія «Метал України» (м. Дніпропетровськ)
ТзОВ «Екстрапластик» (м. Дніпропетровськ)
ТзОВ «Союзтехнопром» (м. Дніпропетровськ)
ТзОВ «Міропласт» (м. Дніпропетровськ)
ДУПО «Луч» – УТОС (м. Дніпропетровськ)
ТзОВ «Весна-радар» (м. Дніпропетровськ)
ТзОВ «ЮРПАК» (м. Дніпропетровськ)
ПК «Лідер» (м. Дніпропетровськ)
ТзОВ «Фірма Веселка» (м. Дніпропетровськ)
ТзОВ «Трубо пластика Д» (м. Дніпропетровськ)
ТзОВ «Завод пластмас» (с. Солоне)
ТзОВ «Гемопласт» (м. Белгород–Дністровський)
ТзОВ «Полімер-Акація» (м. Дніпропетровськ)
ТзОВ «УніпакСервіс» (м. Дніпропетровськ)
ТзОВ «Моно ПАК» (м. Дніпропетровськ)
ПП ПФ «Континент» (м. Дніпропетровськ)
ТзОВ «Паритет Пак» (м. Дніпропетровськ)
ВАТ «Видавництво «Зоря» (м. Дніпропетровськ)
ТзОВ «Друкарський двір» (м. Дніпропетровськ)
ТзОВ «Дорожній видавничий центр «Придніпров’я» (м. Дніпропетровськ)
ОКП «Дніпродзержинська друкарня» (м. Дніпродзержинськ)
Газета «Синельниківські вісті» (м. Синельникове)
Поліграфічний центр «Ідея» (м. Дніпропетровськ)

І це далеко не повний список!

Освіта здобута у стінах нашого університету дозволить Вам легко отримати перше робоче місце, цікаву роботу, швидкий кар’єрний зріст та гідну заробітню платню!

Чекаємо на Вас!

Кафедра готує фахівців за ступенем бакалавра та ступенем магістра за наступними галузями знань:

Галузь знань:16 Хімічна та біоінженерія

Спеціальність: 161 Хімічні технології та інженерія

Освітні програми:

Хімічні технології палива і вуглецевих матеріалів (ХТП)

Хімічні технології альтернативних енергоресурсів (ХТАЕ) (у поточному році прийом на здобуття ОКР “бакалавр” не здійснюється)

В складі кафедри багато років працює науково-дослідна лабораторія синтетичних палив та паливно-мастильних матеріалів і акредитована в системі УкрСЕПРО Випробувальна лабораторія нафтопродуктів.

Кафедра постійно удосконалює навчальний процес: студенти залучаються до науково-дослідної роботи, регулярно проводяться ділові ігри, олімпіади, конкурси. Магістри кафедри постійно беруть участь у роботі наукових конференцій.

Основний науковий напрямок кафедри – «Альтернативні палива, їх властивості та вплив на конструкційні матеріали». Співробітниками кафедри виконуються комплексні дослідження по розробці складу синтетичного автомобільного палива, розробці пакетів присадок для сумішевих палив та паливно-мастильних матеріалів на основі біологічної сировини, вивчення механізму формування асфальто-смолисто-парафінових відкладень, дослідження корозійних властивостей нових речовин для попередньої обробки нафти.

Викладачі кафедри багато років співпрацюють з провідними підприємствами енергетичного комплексу України, які є також базами практики студентів: ПАТ «Укртатнафта» (Кременчук), ПАТ “Укрнафта” (Київ), РУ НВО “Агрінол”, ПАТ “Азмол” (Бердянськ), ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття» (Надвірна), НПК «Галичина» (Дрогобич), ПАТ «Одеський НПЗ» (Одеса), КХВ «Дніпровський металург-й з-д» (Дніпро), ПАТ «Запоріжкокс» (Запоріжжя), ПрАТ “ЛиНІК” (Лисичанськ).


Бланки для дипломування

А4 Відомість дипломного проекту

А4 Титул_ДП

Завдання на ДП (двосторонній)

5Кафедра готує фахівців за ступенем бакалавра та магістра за наступними галузями знань:

Галузь знань:16 Хімічна та біоінженерія

Спеціальність: 161 Хімічні технології та інженерія

Освітня програма:

Хімічні технології переробки еластомерних матеріалів технічного, медичного та побутового призначення.

Серед величезної кількості полімерних матеріалів еластомери займають особливе місце. Найбільш відомий і поширений тип еластомерного матеріалу – гума, яка з’явилася більше ніж 150 років тому та зіграла надзвичайно велику роль у розвитку техніки.

Всі досягнення в галузі машинобудування, авто- та тракторобудування, вібраційної техніки та тому подібне, в тому чи іншому разі пов’язані з використанням еластомерів як конструкційних матеріалів. Тому створення нових типів еластомерних матеріалів завжди було пріоритетним для промислово розвинутих країн світу. Сьогодні важко відповісти на питання, скільки в світовій практиці існує рецептур гум, але широко відомо, що прогрес в деяких галузях промисловості дуже часто залежав від фізико-механічних та інших властивостей еластомерів та технології виготовлення відповідальних деталей на їх основі.

За властивостями гуму часто називають фантастичним матеріалом: тільки еластомери поєднують в собі властивості твердого тіла (міцність, твердість і т. п.), рідини (такі, що не стискаються) і газу (пружність). Комплекс властивостей гуми або еластомерних виробів визначається набором матеріалів, які застосовуються при їх отриманні – каучуків, вулканізуючих речовин, наповнювачів, пластифікаторів і інше. Фахівець у галузі переробки еластомерів може створювати гуми з різними властивостями. З гуми можна зробити масу різноманітних виробів: від шин для сучасних літаків, швидких легкових або гігантських вантажних автомобілів до дитячих іграшок і тонких медичних рукавичок, від відповідальних деталей для ракетно-космічної та військової техніки до виробів для спорту та відпочинку і таке інше. Еластомери – це і звичайне взуття і костюми водолазів, і рукава для транспортування палива та мастил і серцеві клапани, і конвеєри в гірничорудній, металургійній та хімічній промисловості і деталі мікросхем в електроніці. Еластомерні матеріали знаходять широке застосування для виготовлення клеів та адгезивів різного призначення. Заводи з виробництва еластомерних виробів – це як великі, так і малі підприємства, які оснащені складними механізмами, агрегатами, автоматичними лініями.

В даний час завдання отримання гум із заданими властивостями вирішується на солідній науковій базі. Процес вибору оптимального складу істотно полегшується за рахунок використання комп’ютерів (комп’ютерний дизайн). Розвиток техніки висуває до еластомерів все більш жорсткі вимоги, і рішення нових завдань можливе тільки при високій кваліфікації фахівців, яку забезпечує кафедра.

Студенти приймають активну участь в житті кафедри.

Багато наукових розробок студентів проходять випробування в промисловості, а цікаві наукові дослідження відмічені грамотами та дипломами різноманітних конкурсів. Студенти виступають з науковими докладами на Всеукраїнських та міжнародних науково-технічних конференціях, приймають участь в програмі по міжнародного обміну студентів різних країн.

Наші випускники, які можуть працювати на багатьох підприємствах України та за кордоном, володіють методами розроблення та уніфікації рецептур еластомерних матеріалів, технологіями виробництва виробів з еластомерів та еластомерних композитів, модифікації та стабілізації властивостей еластомерних матеріалів у процесі їх переробки; розрахунками та конструюванням різноманітних гумових виробів, менеджментом продукції гумової промисловості, методами контролю технологічних процесів перероблення еластомерних матеріалів та управління ними, методами утилізації продуктів виробництва та споживання гумових виробів.

Наші випускники працюють на багатьох підприємствах України:

 1. ТОВ «Український завод надвеликогабаритних шин» (м. Дніпро)
 2. ДП Український науково-дослідний конструкторсько-технологічний інститут «ДІНТЕМ», м. Дніпро
 3. КБ «Південне». м. Дніпро
 4. ПрАТ “Росава”, м. Біла Церква
 5. ТОВ “Резинопласт”, м.Покров
 6. Заводи з виробництва різноманітних гумовотехнічних виробів (ГТВ) в м.м. Дніпро, Запоріжжя, Маріуполь,  Лисичанськ, Дубно, Кременчук, Біла Церква, Львів, Гнівань, Івано-Франківськ, Суми, Харків, Одеса, Херсон, Бердянськ, Київ та інші
 7. ВАТ “Павлоградський хімічний завод”
 8. ВАТ “Трібо”, м. Біла Церква
 9. ТОВ “Валса-ГТВ”, м. Біла Церква
 10. ТО”³тлюс”, м. Дніпро
 11. ТОВ НІК “ЕЛКО”, м Дніпро
 12. ТОВ “Новомосковський механічний завод”
 13. ТОВ “Азовська кабельна компанія”, м. Бердянськ
 14. ДП ДНДІ “Еластик”, м. Київ
 15. Український науково-дослідний інститут кабельної промисловості “УкрНДІ КП”, м. Бердянськ

та багато інших