Обрати сторінку

Розрахунок конкурсного балу

Бажаєш дізнатися прохідний бал минулих років та оцінити свій шанс вступу на бюджет?! Зателефонуй в приймальну комісію +380966517394 або залиш свій номер і ми зателефонуємо Вам:

1 + 1 =

Галузь знань: 16 Хімічна та біоінженерія

Спеціальність: 161 Хімічні технології та інженерія

Випускова кафедра: Кафедра технологій палив, полімерних та поліграфічних матеріалів

Підготовка фахівців здійснюється за ступенем бакалавра та  магістра


Кафедра готує фахівців за двома напрямами:

  • переробка традиційних видів палива
  • технологія альтернативних палив.

З першого напряму студенти вивчають основні процеси переробки вуглецевмісної сировини, технології переробки нафти, газу й твердих горючих копалин, застосування палив, мастил, олив та продуктів переробки вугілля.

З другого -  основні принципи виробництва та застосування палив з ненафтової сировини, якою є рослинні та харчові відходи, різні види біопалива, біогаз, продукти газифікації твердих горючих копалин. Студенти оволодівають навичками у застосування спиртових палив (біоетанолу), біодизелю, нові системи використання палив, у тому числі у газо-рідинних та гібридних двигунах.

За обома напрямами студенти оволодівають навичками розрахування та проектування нових екологічно чистих виробництв.

На кафедрі є обладнані лабораторії, де студенти оволодівають сучасними методами дослідження на експертизи палив.

Кафедра готує фахівців для роботи на сучасних підприємствах з переробки нафти, газу, вугілля та будь-якої сировини з високим вмістом вуглецю й водню. Випускники кафедри можуть працювати на посадах інженерів-технологів нафтопереробного комплексу України, проектантів і конструкторів нафто- й вуглехімічного обладнання, займатись науковою роботою у науково-дослідних установах та університетах, технічним менеджментом в управлінських структурах і бізнесі.

Кафедра є популярною серед іноземних студентів – на протязі останніх 5-років у нас навчалися студенти з ближнього та далекого зарубіжжя – Анголи, Туркменістану, Азербайджану, Узбекистану, Португалії та  Конго.

Магістри кафедри мають змогу виконувати свої дипломи у лабораторіях кафедри, оволодівати методами комп’ютерного моделювання та сучасними інформаційними ресурсами через електронні бібліотеки.

Кафедра готує висококваліфікованих спеціалістів через аспірантуру та докторантуру для майбутньої роботи у наукових інститутів та закладах вищої освіти.

Наукова діяльність кафедри спрямовано на отримання та вивчення нових видів палив, в тому числі, альтернативних, та широко представлена монографіями та науковими статтями.

Основні місця практики та роботи випускників кафедри:

МІСЦЯ РОБОТИ СПЕЦІАЛІСТІВ

М. Київ

ПАТ «Укрнафта»

Національний авіаційний університет

АТ «Синтез-групп»

Лабораторії аеропортів, нафтобази

м. Дніпропетровськ

КХВ ПАТ «Євраз-ДМЗ ім. Петровського»

Нижньодніпровська нафтобаза

ПАТ «Південний машинобудівний завод», застосування олив.

Лабораторія авіаційних палив аеропорту «Дніпропетровськ», «Дніпроавіа».

ТД «Інтеройл»

НК «Альянс-Україна»

Агросоюз

Лабораторії аеропортів, нафтобази

Дніпропетровська обл.

м. Дніпродзержинськ, АТ "Дніпродзержинський коксохімічний завод"

м. Кривий Ріг «ПАТ «Миттал-Стіл Кривий ріг»

Полтавська обл.

м. Кременчук, ПАТ «Транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія «Укртатнанафта»

ГПУ “Полтавагазвидобування “Солохівській промисел”

м. Лисичанськ, Луганська обл.

«Лисичанська нафтова інвестиційна компанія» («Лисичанський НПЗ»)

Запорізька обл.

м. Бердянськ, АТ “АЗМОЛ”

м. Бердянськ, РУ НВО «Агрінол»

м. Запоріжжя, АТ «Запорізький електровозоремонтний з-д»

м. Запоріжжя, ПАТ «Запоріжкокс»

Львівська обл.

м. Дрогобич, НПК “Галичина”

с.м.т. Дашава, Львівська обл., Дашавське ВУПЗГ

Сумська обл.

м. Мала Павлівка, Качанівський ГПЗ, ВАТ «УКРНАФТА»

Івано-Франківська обл.

м. Надвірна, АТ "Нафтохімік Прикарпаття"

м. Долина, «Долинський ГПЗ», ПАТ «Укрнафта»

м. Борислав, «Бориславський ГПЗ», ПАТ «Укрнафта»

Харківська обл.

с.м.т. Андріївка, ДК “Укргазвидобування”, Шебелинське відділення переробки газу, газового конденсату та нафти

с.м.т. Червоний Донець, ДК “Укргазвидобування”, Газопромислове  управління “Шебелинкагазвидобування”

Чернігівська обл.

м. Варва, ВАТ «Укрнафта», “Гнідинцівський газопереробний завод»

Освітня програма “Дизайн” (бакалавр)

Галузь знань: 02 Культура і мистецтво
Спеціальність: 022 Дизайн
Випускова кафедра: Технологій палив, полімерних та поліграфічних матеріалів

 

Дизайн – графічний і промисловий дизайн, дизайн середовища і дизайн за галузями.

Що таке дизайн? Дизайн – від англійського «design» – «проект, план, рисунок» – термін, який позначає різновид художньо-проектної діяльності, що охоплює створення предметного середовища й основана на принципах поєднання зручності, економності та краси.Отже, дизайн – непроста справа, що вимагає спеціальних знань і досвіду. Дизайн існує одночасно у двох вимірах – галузі мистецтва й техніки. Відповідно й мова понять поділяється на дві групи. Перша – художня сторона дизайну, що оперує загальними для всіх мистецтв і архітектури поняттями: стиль і стилізація, простір і середовище, композиція, пропорції, колір, світло, контраст, поверхня і фактура. До технічних понять належать реконструкція, перепланування, кубатура, перспектива, зонування, масштаб, ескіз, проект, креслення, колор, інсоляція, декорування, модуль і план.

Існує близько 10 напрямів дизайну і стільки ж спеціалізацій в кожному з них. Ми розглянемо найпопулярніші напрями сучасного дизайну.

Сьогодні найбільш перспективною є сфера графічного дизайну, до якої належить поліграфія, вебдизайн, дизайн торговельної марки та знаків, а також інші види візуального дизайну із застосуванням комп’ютерної графіки. Дизайнер-графік створює упаковку, друковану та інтернет-рекламу, логотипи та фірмові стилі, вебсайти, журнали та книги, обкладинки компакт-дисків, системи навігації та інфографіку, презентації та рекламні буклети, газети, навіть інтерфейси комп’ютерних ігор. Одна з найсучасніших сфер графічного дизайну – це напрям 3D-дизайну. Найперспективніші на сьогоднішні сфери «об’ємного» комп’ютерного дизайну – це 3D-анімація, 3D-презентації й дизайн інтер’єрів (макетів). Багато фахівців вважають цю сферу найперспективнішою, бо вона тісно пов’язана з медіасферою.

Промисловий дизайн поділяється на дизайн побутової техніки, посуду, меблів, транспортний дизайн тощо. Індустріальний, або промисловий дизайн – один з найцікавіших напрямів у професії. Створити нову річ – твою власну – і випустити її по всьому світу, зробивши дешевою, міцною, економною, екологічною, красивою і ергономічною – ось завдання промдизайнера.

Дизайн середовища включає в себе художні рішення з візуального оформлення будівель, інтер’єрів, дизайну світла й інших об’єктів, пов’язаних із зовнішнім виглядом навколишнього середовища.

Ландшафтний дизайн включає в себе роботу фахівця як на комп’ютері, так і безпосередньо на землі.

Професії дизайнера-універсала, як такої, не існує. Навіть якщо Вам вдасться знайти курси або спеціальність у ЗВО, де будуть навчати всьому й відразу, то в будь-якому випадку для своєї подальшої професійної діяльності Ви оберете одну, максимум дві спеціалізації.

У яких сферах потрібні дизайнери?

Реклама. На підприємствах і в організаціях, де є маркетингові відділи, рекламних агентствах дизайнери – ключові співробітники. Вони створюють постери, банери, буклети, оформляють рекламні ролики. Навички комунікативного дизайну стануть у нагоді й у віртуальному середовищі – сайтах і соціальних мережах.

Видавництва і медіа. Дизайнери займаються оформленням книг і журналів у видавництвах, редакціях ЗМІ; працюють над візуальним образом телеканалів або Internet; створюють логотипи, плакати, ілюстрації для різних проєкт.

  1. Вебдизайнери – невід’ємна частина компаній, які займаються створенням сайтів, додатків, ігор, програм. Вони не просто малюють елементи, які потім вплітаються в код, фахівці думають про зручність користувача, естетичну привабливість продукту й функціональності.

Інтер’єр. Предметно-просторове середовище – територія дизайнерів інтер’єрів та архітектурних дизайнерів. У цій сфері необхідно володіти навичками 3D-моделювання у спеціалізованих програмах, наприклад 3D Мах, мати почуття простору і знати технічні особливості будівництва.

Фриланс. Дизайнерські завдання можна виконувати як фрилансер. Компанії, коли їм потрібно виконати разове замовлення, вважають за краще звертатися саме до «вільних художників».

Дизайнери сьогодні працюють у різноманітних сферах діяльності в Україні та за її межами.

Загальний напрям діяльності

На «Дизайні» студенти навчаються працювати з композицією, формою, кольором, спеціалізованими програмами і вузькоспрямованими дисциплінами в рамках спеціалізації. З такою базою професійно орієнтованих знань випускник може працювати в будь-якій сфері – графічний або інтерактивний дизайн, дизайн середовища, брендинг, реклама, фотографія, 3D-дизайн тощо. Працевлаштування на підприємствах рекламного, виставкового і видавничого бізнесу, в організаціях, що працюють у галузях промислового і графічного дизайну.

Вступити на спеціальність можуть абітурієнти, що мають середню загальну освіту та успішно склали ЗНО з наступних дисциплін: українська мова та література; математика; історія України, або іноземна мова, або біологія, або географія, або фізика, або хімія.

У напрямі дизайну можна розвиватися все життя. Але ми дамо Вам прямий шлях у професію, щоб Ви могли відразу почати роботу в компанії або на фрилансі!