Приймальна комісія: тел: +38 (056) 746-27-21 , +38 (096) 651-73-94 [email protected]
Обрати сторінку

Освітня програма “Дизайн”

Розрахунок конкурсного балу

Бажаєш дізнатися прохідний бал минулих років та оцінити свій шанс вступу на бюджет?! Зателефонуй в приймальну комісію +380966517394 або залиш свій номер і ми зателефонуємо Вам:

4 + 7 =

Галузь знань: 02 «Культура і мистецтво»

Спеціальність: 022 «Дизайн»

Випускова кафедра: Технологій палив, полімерних та поліграфічних матеріалів

Підготовка фахівців здійснюється за ступенем бакалавр


Дизайн – графічний і промисловий дизайн, дизайн середовища і дизайн за галузями.

Що таке дизайн? Дизайн – від англійського «design» – «проект, план, рисунок» – термін, який позначає різновид художньо-проектної діяльності, що охоплює створення предметного середовища й основана на принципах поєднання зручності, економності та краси.Отже, дизайн – непроста справа, що вимагає спеціальних знань і досвіду. Дизайн існує одночасно у двох вимірах – галузі мистецтва й техніки. Відповідно й мова понять поділяється на дві групи. Перша – художня сторона дизайну, що оперує загальними для всіх мистецтв і архітектури поняттями: стиль і стилізація, простір і середовище, композиція, пропорції, колір, світло, контраст, поверхня і фактура. До технічних понять належать реконструкція, перепланування, кубатура, перспектива, зонування, масштаб, ескіз, проект, креслення, колор, інсоляція, декорування, модуль і план.

Існує близько 10 напрямів дизайну і стільки ж спеціалізацій в кожному з них. Ми розглянемо найпопулярніші напрями сучасного дизайну.

Сьогодні найбільш перспективною є сфера графічного дизайну, до якої належить поліграфія, вебдизайн, дизайн торгівельної марки та знаків, а також інші види візуального дизайну із застосуванням комп’ютерної графіки. Дизайнер-графік створює упаковку, друковану та інтернет-рекламу, логотипи та фірмові стилі, вебсайти, журнали та книги, обкладинки компакт-дисків, системи навігації та інфографіку, презентації та рекламні буклети, газети, навіть інтерфейси комп’ютерних ігор. Одна з найсучасніших сфер графічного дизайну – це напрям 3D-дизайну. Найперспективніші на сьогоднішні сфери «об’ємного» комп’ютерного дизайну – це 3D-анімація, 3D-презентації й дизайн інтер’єрів (макетів). Багато фахівців вважають цю сферу найперспективнішою, бо вона тісно пов’язана з медіасферою.

Промисловий дизайн поділяється на дизайн побутової техніки, посуду, меблів, транспортний дизайн тощо. Індустріальний, або промисловий дизайн – один з найцікавіших напрямів у професії. Створити нову річ – твою власну – і випустити її по всьому світу, зробивши дешевою, міцною, економною, екологічною, красивою і ергономічною – ось завдання промдизайнера.

Дизайн середовища включає в себе художні рішення з візуального оформлення будівель, інтер’єрів, дизайну світла й інших об’єктів, пов’язаних із зовнішнім виглядом навколишнього середовища.

Ландшафтний дизайн включає в себе роботу фахівця як на комп’ютері, так і безпосередньо на землі.

Професії дизайнера-універсала як такої не існує. Навіть якщо Вам вдасться знайти курси або спеціальність у ЗВО, де будуть навчати всьому й відразу, то в будь-якому випадку для своєї подальшої професійної діяльності Ви оберете одну, максимум дві спеціалізації.

У яких сферах потрібні дизайнери?

Реклама. На підприємствах і в організаціях, де є маркетингові відділи, рекламних агентствах дизайнери – ключові співробітники. Вони створюють постери, банери, буклети, оформляють рекламні ролики. Навички комунікативного дизайну стануть у нагоді й у віртуальному середовищі – сайтах і соціальних мережах.

Видавництва і медіа. Дизайнери займаються оформленням книг і журналів у видавництвах, редакціях ЗМІ; працюють над візуальним образом телеканалів або Internet; створюють логотипи, плакати, ілюстрації для різних проєкт.

  1. Вебдизайнери – невід’ємна частина компаній, які займаються створенням сайтів, додатків, ігор, програм. Вони не просто малюють елементи, які потім вплітаються в код, фахівці думають про зручність користувача, естетичну привабливість продукту й функціональності.

Інтер’єр. Предметно-просторове середовище – територія дизайнерів інтер’єрів та архітектурних дизайнерів. У цій сфері необхідно володіти навичками 3D-моделювання у спеціалізованих програмах, наприклад 3D Мах, мати почуття простору і знати технічні особливості будівництва.

Фриланс. Дизайнерські завдання можна виконувати як фрилансер. Компанії, коли їм потрібно виконати разове замовлення, вважають за краще звертатися саме до «вільних художників».

Дизайнери сьогодні працюють у різноманітних сферах діяльності в Україні та за її межами.

Загальний напрям діяльності

На «Дизайні» студенти навчаються працювати з композицією, формою, кольором, спеціалізованими програмами і вузькоспрямованими дисциплінами в рамках спеціалізації. З такою базою професійно орієнтованих знань випускник може працювати в будь-якій сфері – графічний або інтерактивний дизайн, дизайн середовища, брендинг, реклама, фотографія, 3D-дизайн тощо. Працевлаштування на підприємствах рекламного, виставкового і видавничого бізнесу, в організаціях, що працюють у галузях промислового і графічного дизайну.

Вступити на спеціальність можуть абітурієнти, що мають середню загальну освіту та успішно склали ЗНО з наступних дисциплін: українська мова та література; математика; історія України, або іноземна мова, або біологія, або географія, або фізика, або хімія.

У напрямі дизайну можна розвиватися все життя. Але ми дамо Вам прямий шлях у професію, щоб Ви могли відразу почати роботу в компанії або на фрилансі!