Обрати сторінку

Освітня програма “Видавництво та полiграфiя” (бакалавр)

Освітня програма “Видавництво та полiграфiя” (магістр)

Галузь знань: 18 Виробництво та технології
Спеціальність: 186 Видавництво та поліграфія
Випускова кафедра: Кафедра технологій палив, полімерних та поліграфічних матеріалів

 

Розрахунок конкурсного балу

Бажаєш дізнатися прохідний бал минулих років та оцінити свій шанс вступу на бюджет?! Зателефонуй в приймальну комісію +380966517394 або залиш свій номер і ми зателефонуємо Вам:

15 + 4 =

Галузь знань: 16 Хімічна та біоінженерія

Спеціальність: 161 Хімічні технології та інженерія

Випускова кафедра: Кафедра технологій палив, полімерних та поліграфічних матеріалів

Підготовка фахівців здійснюється за ступенем бакалавра та  магістра


Кафедра готує фахівців за двома напрямами:

  • переробка традиційних видів палива
  • технологія альтернативних палив.

З першого напряму студенти вивчають основні процеси переробки вуглецевмісної сировини, технології переробки нафти, газу й твердих горючих копалин, застосування палив, мастил, олив та продуктів переробки вугілля.

З другого -  основні принципи виробництва та застосування палив з ненафтової сировини, якою є рослинні та харчові відходи, різні види біопалива, біогаз, продукти газифікації твердих горючих копалин. Студенти оволодівають навичками у застосування спиртових палив (біоетанолу), біодизелю, нові системи використання палив, у тому числі у газо-рідинних та гібридних двигунах.

За обома напрямами студенти оволодівають навичками розрахування та проектування нових екологічно чистих виробництв.

На кафедрі є обладнані лабораторії, де студенти оволодівають сучасними методами дослідження на експертизи палив.

Кафедра готує фахівців для роботи на сучасних підприємствах з переробки нафти, газу, вугілля та будь-якої сировини з високим вмістом вуглецю й водню. Випускники кафедри можуть працювати на посадах інженерів-технологів нафтопереробного комплексу України, проектантів і конструкторів нафто- й вуглехімічного обладнання, займатись науковою роботою у науково-дослідних установах та університетах, технічним менеджментом в управлінських структурах і бізнесі.

Кафедра є популярною серед іноземних студентів – на протязі останніх 5-років у нас навчалися студенти з ближнього та далекого зарубіжжя – Анголи, Туркменістану, Азербайджану, Узбекистану, Португалії та  Конго.

Магістри кафедри мають змогу виконувати свої дипломи у лабораторіях кафедри, оволодівати методами комп’ютерного моделювання та сучасними інформаційними ресурсами через електронні бібліотеки.

Кафедра готує висококваліфікованих спеціалістів через аспірантуру та докторантуру для майбутньої роботи у наукових інститутів та закладах вищої освіти.

Наукова діяльність кафедри спрямовано на отримання та вивчення нових видів палив, в тому числі, альтернативних, та широко представлена монографіями та науковими статтями.

Основні місця практики та роботи випускників кафедри:

МІСЦЯ РОБОТИ СПЕЦІАЛІСТІВ

М. Київ

ПАТ «Укрнафта»

Національний авіаційний університет

АТ «Синтез-групп»

Лабораторії аеропортів, нафтобази

м. Дніпропетровськ

КХВ ПАТ «Євраз-ДМЗ ім. Петровського»

Нижньодніпровська нафтобаза

ПАТ «Південний машинобудівний завод», застосування олив.

Лабораторія авіаційних палив аеропорту «Дніпропетровськ», «Дніпроавіа».

ТД «Інтеройл»

НК «Альянс-Україна»

Агросоюз

Лабораторії аеропортів, нафтобази

Дніпропетровська обл.

м. Дніпродзержинськ, АТ "Дніпродзержинський коксохімічний завод"

м. Кривий Ріг «ПАТ «Миттал-Стіл Кривий ріг»

Полтавська обл.

м. Кременчук, ПАТ «Транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія «Укртатнанафта»

ГПУ “Полтавагазвидобування “Солохівській промисел”

м. Лисичанськ, Луганська обл.

«Лисичанська нафтова інвестиційна компанія» («Лисичанський НПЗ»)

Запорізька обл.

м. Бердянськ, АТ “АЗМОЛ”

м. Бердянськ, РУ НВО «Агрінол»

м. Запоріжжя, АТ «Запорізький електровозоремонтний з-д»

м. Запоріжжя, ПАТ «Запоріжкокс»

Львівська обл.

м. Дрогобич, НПК “Галичина”

с.м.т. Дашава, Львівська обл., Дашавське ВУПЗГ

Сумська обл.

м. Мала Павлівка, Качанівський ГПЗ, ВАТ «УКРНАФТА»

Івано-Франківська обл.

м. Надвірна, АТ "Нафтохімік Прикарпаття"

м. Долина, «Долинський ГПЗ», ПАТ «Укрнафта»

м. Борислав, «Бориславський ГПЗ», ПАТ «Укрнафта»

Харківська обл.

с.м.т. Андріївка, ДК “Укргазвидобування”, Шебелинське відділення переробки газу, газового конденсату та нафти

с.м.т. Червоний Донець, ДК “Укргазвидобування”, Газопромислове  управління “Шебелинкагазвидобування”

Чернігівська обл.

м. Варва, ВАТ «Укрнафта», “Гнідинцівський газопереробний завод»

Видавництво та поліграфія (МВПВ) – комп’ютерний дизайн у поліграфії, реклама та рекламні технології, видавнича справа та редагування, сучасні технології виготовлення та обробки поліграфічних та фотографічних матеріалів з використанням комп’ютерних технологій для видавничо-поліграфічних виробництв.

Поліграфія: що таке ховається за цим красивим словом? З давньогрецького «поліграфія» перекладається «багато пишу». Отже їм можна визначити як процес, так і окрему книгу, зошит або календарик. Біля її витоків стояв першодрукар Іван Федоров. Напевно, його і можна назвати засновником цілої галузі сучасної індустрії. З друкованими носіями ми стикаємося щодня: газети, книги, рекламні буклети, меню кафе і ресторанів і навіть обличчясті паспорта відносяться до поліграфічної продукції. Все, надруковане і розтиражоване допомогою технічних засобів – поліграфія. Що таке спобличчя поліграфії? Це друк на офсетних або цифрових машинах.

У сучасному розумінні, поліграфія – множинне репродукування (друк) графіки і тексту і безпосередньо галузь промисловості, що виробляє друковану продукцію: ділову, рекламну, пакувальну/етикетковий, книжково-журнальну тиражами різного об’єму. Сучасне поліграфічне підприємство представляє собою органічний сплав промислового процесу репродукування друкованої продукції, творчого процесу (розробки дизайну поліграфічної продукції тощо), постдрукарської обробки (ламінування, тиснення, перфорація, брошурування, шиття, плетіння) при повнокольорової, оперативної поліграфії.

Все це виготовляється на поліграфічному автоматизованому устаткуванні. Без сучасного комп’ютеризованого устаткування не можуть існувати поліграфічна та споріднені галузі промисловості, пов’язані з виготовленням друкованої, паперово-білової, картонажної, пакувальної та інших видів продукції. Поліграфічна техніка дуже різноманітна. Широке впровадження комп’ютерної техніки, перехід до сучасних комп’ютерно-інтегрованих технологій у виробництві, структурно-організаційні зміни у видавничо-поліграфічному комплексі зумовлюють необхідність підготовки фахівців якісно нового рівня.

Тобто сучасна поліграфія не може існувати окремо від комп’ютерного дизайну. Дизайн є особливим видом естетичної діяльності, засобом не тільки організації предметного середовища, а й забезпечення умов саморозвитку цілісної особистості. Процес впливу комп’ютерних технологій та науково-технічного розвитку на культуру й мистецтво виявляє зустрічний процес. Дизайн виступає поєднальною ланкою між мистецтвом та виробництвом. Природно, що сучасні потреби розвитку дизайну та комп’ютеризації освітніх програм вплинули на структурні зміни в підготовці професійних кадрів та реорганізації всієї освітньої системи. Основи дизайну – це графічний дизайн і комп’ютерна графіка, Wеb-дизайн і комп’ютерна графіка, що охоплює анімацію, Інтернет, створення електронних презентацій та Wеb-сторінок.

Фундаментальні знання в галузі видавничо-поліграфічних технологій, процесів виготовлення видань з використанням сучасних цифрових технологій і комп’ютерної техніки фахівці цієї спеціальності отримують на наступних курсах дисциплін: «Реклама і дизайн у поліграфії», «Основи інформаційних технологій», «Основи поліграфії», «Настільні видавничі системи», «Теорія кольору та кольоровідтворення», «Поліграфічні матеріали та їх властивості», «Фотографічні матеріали та їх властивості», «Устаткування для виготовлення матеріалів видавничо-поліграфічних виробництв», «Печатки та штампи», «Фото та композиційні матеріали» та ін. Випускники спеціальності «Видавництво та поліграфія» керують сучасними процесами виготовлення різноманітних видань, удосконалюють класичні, цифрові та спеціальні види друку, працюють над підвищенням якості поліграфічного виконання друкованих видань, розробляють та впроваджують електронні, мультимедійні, інтерактивні інформаційні продукти на базі новітнього програмного забезпечення, вивчають ключові аспекти програмування та web-дизайну. Завдяки отриманим ґрунтовним знанням з гуманітарних, фундаментальних наук, маркетингу та менеджменту і особливо спеціальній фаховій підготовці, перед нашими випускниками відчинені двері державних, акціонерних, спільних, великих і малих приватних підприємств в Україні та за кордоном.

Навчальний процес на факультеті забезпечують досвідчені педагоги, які мають значний доробок у науково-дослідній і винахідницькій роботі, великий педагогічний досвід з підготовки висококваліфікованих фахівців.

Напрями діяльності випускників: це дизайнери-поліграфісти, що працюють у типографіях, видавництвах, редакціях газет і журналів та інших підприємствах видавничо-поліграфічної діяльності; інженери-технологи підприємств, що виготовляють фото- та поліграфічні матеріали різного призначення; фахівці, що займаються розробкою рекламної концепції товарів (послуг) у рекламних агенціях; фотолабораторіях і фотостудіях, на підприємствах виготовлення тари та упаковки із картону.
Базами практики та працевлаштування випускників є наступні видавничо-поліграфічні підприємства:

РХ «VESNA» (м. Дніпро),

«Баланс-Клуб», ВАТ (м. Дніпро),

Типографія «АРТПРЕСС» (м. Дніпро),

“ПРИДНІПРОВ’Я”

Дорожній видавничий центр «Придніпров’я» (м. Дніпро),

Завод картонної упаковки ЛУНАПАК (м. Дніпро),

Типографія «Україна» (м. Дніпро),

ВАТ «Монопак» (м. Дніпро),

Домінаната Прінт (м. Дніпро),

Регіональне представництво Юрпак (м. Дніпро),

ПП ПФ «Континент» (м. Дніпро),

ТзОВ «Паритет Пак» (м. Дніпро),

ВАТ «Марцек-Друкарський Двір» (м. Дніпро),

Рекламна група «Акварель» Зовнішня реклама (м. Дніпро),

Типографія «Акварель Принт» (м. Дніпро),

ВАТ «Паперова фабрика» з іноземними інвестиціями (м. Дніпро),

Газета «Синельниківські вісті» (м. Синельникове),

Редакція газети «Зоря» (м. Дніпро).