Обрати сторінку

Проживання іноземних студентів

Проживання

Всіх іноземних студентів університет забезпечує гуртожитком. Студентські гуртожитки знаходяться близько до основних навчальних корпусів університету. Іноземні студенти можуть бути розміщені в 2-х гуртожитках, обладнаних усім необхідним для проживання. Номер в гуртожитку є кімнати площею 12 м2, в якій студенти проживають по дві людини. У кожному номері передбачено санвузол, в якому поєднана душова кабіна, умивальник і унітаз. При бажанні можна проживати в номері одного.

Також студенти можуть проживати в готелях Дніпра або знімати житло самостійно.

Вартість проживання:

 • в гуртожитку – 800 гривень на місяць (приблизно 25 $ США);
 • в готелі 20-40 $ США за одну ніч;
 • приватне розміщення – від 200 $ США в місяць.

 Телефонія і інтернет 

На території навчальних корпусів і гуртожитків університету є точки безкоштовного доступу до мережі Internet (Wi-Fi).

У гуртожитках в кожній кімнаті є можливість підключення до провідного (кабельному) Інтернету – телефон співробітника кампанії, що надає послуги, вказаний на кожному поверсі.

Перераховані вище кампанії мобільного зв’язку також надають послуги швидкісного мобільного Інтернету 4G.

Kyivstar – найбільший оператор мобільного зв’язку в Україні працює в стандарті GSM. Його покриття забезпечує приблизно 99% території України. Крім мобільного телефонного зв’язку кампанія надає послуги 3G-інтернет для власників планшетів і смартфонів. З детальними умовами та тарифами можна ознайомитися на сайті компанії: http://www.kyivstar.ua

Vodafone є другим за величиною оператором мобільного зв’язку в Україні. Також надає послуги 3G-інтернет. Сайт компанії: https://www.vodafone.ua

Lifecell є третім за величиною українським оператором мобільної телефонної мережі, які працюють на 98,6% території України. Також надає послуги 3G-інтернет. Сайт компанії: http://www.lifecell.com.ua/uk

Транспорт

Міжнародний аеропорт «Дніпропетровськ» (http://dnk.aero) є великим регіональним аеропортом України, який пов’язує Дніпро з іншими містами та країнами.

З Києва до Дніпра зручно добиратися поїздом: є ранкові і вечірні (нічні) поїзда. Час поїздки в денному поїзді Інтерсіті + становить 5 год. 36 хв., В нічному поїзді № 80 – 7 год. 52 хв. Розклад руху поїздів та вартість проїзду міститься на офіційному сайті «Укрзалізниці»: http://uz.gov.ua.

Розклад автобусних маршрутів містить сайт Дніпропетровського автовокзалу: http://www.dopas.dp.ua. Проїзд з Києва слід шукати за категоріями: Київ АВ Центральний – Дніпро АВЦ.

У самому місті університет має зручне транспортне сполучення. Вартість проїзду в муніципальному транспорті (тролейбус, трамвай) становить 8 гривні (UAN), в комерційному транспорті (автобуси, маршрутки) – 15 гривень (UAN).

Валюта і платежі

Валюта: гривня (UAH). Обмін валюти проводиться в аеропорту, банках, численних обмінних пунктах. Обмінний курс може відрізнятися від офіційного курсу Національного банку України. Найпопулярнішою валютою є долар США (US USD) і євро (EUR). Офіційний курс гривні в співвідношенні з іноземними валютами можна знайти на офіційному сайті Національного банку України: www.bank.gov.ua.

В Україні діють платіжні системи: Visa, MasterCard. Їх картки обслуговуються в магазинах, банкоматах, готелях, кафе, ресторанах.

Електронні платежі в Україні дуже розвинені і здійснюються через вітчизняні платіжні системи:

 • Приват24 (privat24.ua – найпопулярніша серед студентів для оплати проживання в гуртожитку, поповнення рахунку мобільного телефону, оплати Інтернету, покупки квитків на транспорт, оплати товарів і послуг);
 • LiqPay (https://www.liqpay.com/);
 • Ощад 24/7 (http://www.oschadbank.ua/ua/private/web_bank_ng/).
 • Банкомати і термінали для обслуговування платіжних карт знаходяться в навчальних корпусах університету, банках і магазинах, розташованих по сусідству з навчальними корпусами і гуртожитками УГХТУ.

Медичне страхування іноземних студентів

При вступі до університету згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 01.11.2013 № 1541 «Деякі питання організації набору і навчання (стажування) іноземців та осіб без громадянства» обов’язковим є наявність поліса медичного страхування (якщо інше не передбачено міжнародними договорами України).

Поліс медичного страхування вступник може оформити в будь-який із страхових компаній в Україні, які надають дані послуги.

При виникненні труднощів з цього питання представники університету або фірми-контрактера нададуть відповідну інформацію.

Вартість медичної страховки в різних страхових компаніях відрізняється, однак, як правило, знаходиться в наступних межах:

 • медичний поліс на 3 місяці – близько 10 $ США;
 • на 6 місяців – близько 15 $ США;
 • на 9 місяців – близько 20 $ США;
 • на 12 місяців – близько 30 $ США. 

Медичне обслуговування іноземних студентів

Всі види медичної допомоги (амбулаторної, стаціонарної, діагностичної) іноземним громадянам надає Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова

Адреса: м Дніпро, пл. Соборна, 14

Обласна консультативна поліклініка (реєстратура): +38 (056) 373 09 17, +38 (056) 713 51 32

Платна поліклініка: http://mechnikovaplus.com, +38 (0562) 46 53 96 (реєстратура)