Обрати сторінку

Про Україну

Україна – держава в Східній Європі, межуючи на суші з Росією, Білоруссю, Молдовою, Польщею, Словаччиною, Угорщиною і Румунією. На півдні омивається Чорним морем, на південному сході – Азовським. Україна знаходиться на перетині багатьох важливих міжнародних транспортних шляхів і коридорів, що зв’язують Європу і Азію.

Клімат. На більшій частині України клімат помірно-континентальний. Літо в Україні тепле і тривале, на сході і півдні – жарке і сухе, на заході – тепле і вологе. Зима сильно залежить від регіону. М’яка зима спостерігається на півдні і заході, найбільш холодні зими – на північному сході України.

Столиця України – місто Київ.

Найбільші міста: Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Запоріжжя, Львів, Кривий ріг, Миколаїв.

Економіка. Україна – індустріально-аграрна країна. Найбільш розвиненими галузями промисловості є металургія, енергетика, а також хімічна і гірничодобувна промисловість. Член світової (з травня 2008 р.) організації торгівлі. Найбільш розвинені в економічних відносинах регіони – Придніпров’я (Дніпропетровська і Запорізька області), а також міста Київ, Харків, Одеса і Львів. Західна Україна традиційно більше аграрний і туристичний регіон.

Транспорт. У Україні добре розвинені шляхи сполучення : автобусний і залізничний транспорт. У Києві, Харкові, Дніпропетровську і Кривому Ріг функціонує метрополітен. Тролейбусне повідомлення мають 47 міст, а трамвайне – 23. Найбільші міжнародні аеропорти в Києві, Харкові, Дніпропетровську, Одесі, Львові.

Населення. 41  703  300  за оцінкою держслужби статистики станом на 1.10.2020 (без урахування окупованого Криму). Українці – 77,8%, росіяни – 17,3%, білоруси – 0,6%, Молдавія – 0,5%, кримські татари – 0,5%, болгари – 0,4%, угорці – 0,3%, румуни – 0,3%, поляки – 0,3%, євреї – 0,2%, інші – 1,8% .

Мова: український (державний), російський, є групи, що компактно мешкають, говорять на кримсько-татарському, румунському, польському, угорському і інших мовах. Поширеним явищем південного сходу України є білінгвізм – загальне володіння українською і російською мовами.

Релігія: більшість вірян – православні (Київського Патріархату, Московського Патріархату, Української автокефальної церкви), католики східного обряду (уніати), католики, протестанти, іудеї, мусульмани.

Права людини. Україна – суверенна і незалежна, демократична, правова держава. Конституцією і законами України гарантовано, що громадяни не можуть бути ущемлені в правах або переслідуватися за свої політичні переконання або за національною ознакою. Також громадянам гарантована свобода віросповідання. Конституцією гарантовані недоторканість житла і власності громадян. Громадянин не може бути заарештований або затриманий більш ніж на 72 години інакше як за рішенням суду. Законодавством гарантовано і на практиці забезпечується свобода слова і друку.

Форма правління в Україні – республіка. Глава держави – президент (З 2019 Володимир Зеленський). Глава уряду – прем’єр-міністр. Законодавчий орган – верховна Рада. Всього в Україні діє більше 260 політичних партій.

Валюта: гривна (UAH). Обмін валюти здійснюється в аеропорту, банках, численних обмінних пунктах.

Телефонний код України : +380

Правила в’їзду і перебування в Україні громадян іноземних держав містяться на офіційному сайті Міністерства закордонних справ України (mfa.gov.ua).