Обрати сторінку

Про місто Дніпро

Дніпро – це провідний діловий, промисловий, науковий і культурний центр Південно-Східної України.

Офіційною датою заснування міста вважається 1776 Місто проведення виник на землях древніх запорізьких поселень і отримав назву на честь російської імператриці Катерини ІІ.  Катеринослав був задуманий як “південна столиця” Російської імперії і будувався за проектами архітекторів К. Геруа і І. Старова.  В кінці ХІХ ст.  Катеринослав перетворився на потужний промисловий місто завдяки відкриттю руди і будівництва залізниці, ініціатором яких був місцевий громадянин А.Н.  Поль.  У 1926 році місто було перейменовано на Дніпропетровськ ,в 2016 р – Дніпро .

Дніпро – центр металургійної, машинобудівної, гірничорудної, паливної та хімічної промисловості.  Зараз в місті працює 3,5 тис. Підприємств, установ і організацій.

Дніпро – космічна столиця України: ДП  “Виробниче об”єднання Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова”  та ДП “Конструкторське бюро “Південне” ім. М.К. Янгеля” Південне “беруть участь в реалізації програми” Морський старт “(її здійснює міжнародний консорціум у складі США, Росії, України, Норвегії).

У Дніпрі перебувають центральні офіси і регіональні філії майже 40 великих державних і приватних банків, багатьох страхових та інших вітчизняних і закордонних кампаній.  Успішна зовнішньоекономічна діяльність пов’язує місто і область майже зі 130 країнами світу.  Місто має два залізничні вокзали, міжнародний аеропорт, річковий порт, два автовокзали.

Дніпро – 4 за чисельністю місто в Україні, в якому живе майже мільйон жителів.

У місті дуже розвинені освіту, культура і мистецтво:

  • 15 вищих навчальних закладів, серед яких – сім університетів, шість академій, два інститути, а також 24 технікуму;
  • 9 театрів, філармонія, Будинок органної та камерної музики;
  • 2 державних і 37 громадських музеїв. Дніпропетровський національний історичний музей ім.  Д.Яворницького – один з найстаріших в Україні (1849 г.).

Набережна довжиною 23 км – улюблене місце прогулянок мешканців міста, а легендарний острів Монастирський – романтичний куточок мегаполісу.

Старовинні споруди знаходяться в історичній частині міста – Жовтневій площі і в парку ім.  Шевченко: Преображенський собор і Потьомкінський палац.

В околицях міста знаходяться три земельні фортеці, найвідоміша з яких польська фортеця Кодак, а також старовинне поселення лоцманів – Лоцманська Кам’янка.

В околицях міста знаходяться три земельні фортеці, найвідоміша з яких польська фортеця Кодак, а також старовинне поселення лоцманів – Лоцманська Кам’янка.