КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ
адреса: к. 220в , головний корпус, просп. Гагаріна, 8, м. Дніпро, 49005
тел.: +38 (056) 47-05-65
e-mail: [email protected]
Кафедра готує фахівців за ступенем бакалавра та магістра за наступними галузями знань:
Галузь знань: 16 Хімічна та біоінженерія, 20 аграрні науки та продовольство
Спеціальності: 162 Біотехнології та біоінженерія, 202 Захист і карантин рослин
Освітня програма:
Біотехнології та біоінженерія (БТ)
Спеціальність 162 БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА БІОІНЖЕНЕРІЯ
Біотехнологія – це сукупність промислових методів, які використовують живі організми, клітини, тканини, продукти їх метаболізму та біологічні процеси для виробництва цінних для народного господарства продуктів.
- процеси синтезу білку, синтез амінокислот, синтез вітамінів, синтез біологічно-активних речовин, процеси енергетичного, вуглеводного та ліпідного обміну;
- вдосконалення господарсько-корисних ознак у культурних видів рослин та тварин ДНК-технології, що забезпечують отримання організмів з заданими якостями, збереження біорізноманіття, створення генотипа бібліотек та ДНК-банків, створення біотехнологічними методами штучних тканин та органів, які необхідні для трансплантації, створення трансгенних рослин та тварин;
- отримання: вакцин, пробіотиків, антибіотиків, моноклональних антитіл, створення музеїв культур мікроорганізмів та вірусіввикористання ферментних систем для підвищення споживчих властивостей харчових продуктів, використання мікроорганізмів та грибів для отримання харчового білку;
- використання мікроорганізмів, грибів, ферментів та ін. для біотехнологічних процесів:бродіння (спиртове, молочнокисле та ін.),окислення органічних речовин, отримання білкових концентратів та ізолятів;
- біотехнологічне консервування, методи очистки, детоксикації речовин, отримання замінників біогенних речовин, альтернативні джерела енергії: біогаз, біоетанол, деградація відходів антропогенної діяльності, вермикультивування;
- штучне запліднення, пересадка ембріонів, клітинне клонування in vitro, екстракорпоральне запліднення;
- використання біодатчиків та біосенсорів адаптація біологічних моделей для механіки та електроніки;
- вивчення первинних структур ДНК та їх функціонального значення
- освітні заклади (спеціаліст і лаборант);
- медицина (лікарські рослини, фіто- і фунготерапія);
- біотехнологія;
- біотехнологічні дослідження у науково-дослідних інститутах.
Спеціальність 202 ЗАХИСТ І КАРАНТИН РОСЛИН
Наші фахівці працюють:
- Державтоінспекторами і фахівцями фітосанітарної служби України, на митниці, у карантинних лабораторіях.
- Фахівцями сучасних сільськогосподарських підприємств – агрохолдингів, приватних сільськогосподарських підприємств, ферм тощо.
- Фахівцями-консультантами з вирощування і захисту від шкідливих організмів сільськогосподарських, лікарських, декоративних культур, лісових насаджень;
- Консультантами в сучасних компаніях– світові лідери із забезпечення сільськогосподарського виробництва засобами захисту рослин.
Місця роботи випускників
- ПрАТ «Комбінат«Придніпровський»» (Злагода), м. Дніпро
- КП «Дніпроводоканал», м. Дніпро
- ТОВ «Укрбіоком», м. Дніпро
- ТОВ «ТД «Степова»», м. Дніпро
- ПРАТ «МХП» Агроіндустріальний холдинг, м. Київ
- ПрАТ «Оріль-лідер», м. Дніпро
- ДУ Інститут сільського господарства степової зони НААНУ, м. Дніпро
- ПАТ «Оболонь», м. Київ
- ТОВ «НВП «Анріс»», м. Дніпро
- ТОВ «НВП «ЛАЙКОРЕД УКРАЇНА», смт.Дніпровське, Дніпропетровська область
- ПрАТ «ІНТЕРКОРН КОРН ПРОСЕССІНГ ІНДАСТРІ», м. Дніпро
- ТОВ «ДНІПРОВСЬКИЙ ХЛІБОКОМБІНАТ №2»
- ТОВ «Агросс», м. Кам’янське
- ТОВ «Молочний дім», м. Павлоград
- ПрАТ «Кременчуцький міськмолокозавод», м. Кременчук
НОВИНИ КАФЕДРИ
Захист дипломних проектів
В червні на кафедрі пройшли захисти дипломних проектів освітньо кваліфікаційного рівня бакалавр спеціальності біотехнології та біоінженерія, захисти проходили в онлайн та офлайн форматах, дипломанти приєднувались із різних куточків світу – Канада, Швейцарія, Естонія.
Приємно відзначити високий рівень підготовки здобувачів кафедри біотехнології, зокрема навички у вирішенні практичних завдань та прийнятті сучасних рішень.
Вітаємо, дорогі наші студенти, щиро бажаємо вам творчих успіхів, продовження навчання в магістратурі, подальшого розвитку і зростання як професійних спеціалістів!
Фестиваль Dnipro education city 2023
3 червня у Дніпрі пройшов масштабний освітній фестиваль Dnipro education city 2023. У школярів з’явилася можливість побачити програму ВНЗ, порівняти між собою та обрати найкращий для себе та свого майбутнього варіант. Викладачі кафедри біотехнології хіміко-технологічного університету прийняли активну участь у справжньому святі освіти: презентували спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія та 202 Захист і карантин рослин та розповіли про перспективи та переваги навчання в університеті.
Лабораторні заняття зі студентами Дніпровського політехнічного фахового коледжу
2 червня викладачі кафедри біотехнології провели лабораторне заняття для студентів 3го курсу Дніпровського політехнічного фахового коледжу (спеціальності біотехнологія 162) групи БТ-19 1/9. Студенти опанували методи підготовки біотехнологічних препаратів,з використанням методів фарбування (дріжджі Saccharomyces cerevisiae, рослинні клітини на прикладі подорожника, сріблястого моху та інші),які потім вивчали методом мікроскопіювання.
Відкрите заняття з учнями хіміко-екологічного ліцею
Кафедра біотехнології 30 травня 2023 року провела відкрите заняття з учнями хіміко-екологічного ліцею. Модерували захід доценти Кузнецова О.В., Власенко К.М.
Кузнецова Ольга Віталіївна докладно розповіла про особливості спеціальності біотехнології, перспективи працевлаштування. Ліцеїсти мали змогли побути у ролі студентів: виконати лабораторну роботу з вивчення обʼєктів біотехнології. Власенко Катерина Миколаївна продемонструвала, як налаштовується мікроскоп для вивчення та спостереження різних обʼєктів, що викликало інтерес у ліцеістів. Захід пройшов у дружній атмосфері, чекаємо на нові зустрічі на кафедрі біотехнології!
Міжнародна наукова конференція «Актуальні питання біотехнології, екології та природокористування»
27–28 квітня 2023 року на базі факультету біотехнологій Державного біотехнологічного університету відбулася Міжнародна наукова конференція «Актуальні питання біотехнології, екології та природокористування». Конференція проходила в онлайн-режимі з використанням платформи Google Meet. До конференції долучилися провідні науковці з різних регіонів України та зарубіжжя (Рейн-Ваальський університет прикладних наук, Німеччина; Університет аграрних наук, м. Уппсала, Швеція; Природничий дослідницький центр, м. Вільнюс, Литва). У ході конференції були обговорені питання сучасного стану й актуальні проблеми біотехнології, екології, тваринництва та ветеринарії, рибництва, стратегії сталого розвитку та збалансованого природокористування, геоінформаційних технологій моніторингу довкілля. У роботі Міжнародної наукової конференції секції конференції «Біотехнології: харчова та фармацевтична, біотехнологія у тваринництві та ветеринарії, екологічна біотехнологія та біотехнології в рослинництві, молекулярна біотехнологія» брали участь здобувачі, аспіранти, викладачі кафедри біотехнології, охорони праці та БЖД. За участь у роботі Міжнародної наукової конференції отримали сертифікати: Валявська Катерина, Вівтинець Поліна (3-БТ-38); Івченко Євгенія, Мініна Юлія (аспіранти); Мітіна Наталія, Герасименко Володимир, Гейсун Анастсія, Кілочок Тетяна, Матросов Олександр.
Наші доценти готують переможців МАН!
25 травня 2023 року в залі засідання Вченої Ради ДВНЗ УДХТУ відбулося урочисте нагородження приурочене до Дня Науки! Почесні грамоти від ОДА отримали за підготовку переможців МАН доценти кафедри біотехнології : Власенко Катерина Миколаївна, Гейсун Анастасія Анатоліївна, Матросов Олександр Сергійович.
День відкритих дверей
1 квітня 2023 рогу в стінах ДВНЗ “УГХТУ” проходив офлайн-захід – День відкритих дверей. Абітурієнтам і їх батькам були представлені спеціальності, серед яких спеціальності кафедри БТ: 162 “Біотехнології і біоінженерія” та 202 “Захист і карантин рослин”. В теплій дружній атмосфері всі бажаючі змогли познайомитись з “частинками” учбового процесу, деякими експонатами та з майбутніми викладачами 😉
Тож, ради будемо бачити вас, шановні випускники, нашими студентами. Обирайте спеціальності за освітньою програмою 162 “Біотехнології та біоінженерія” та 202 “Захист і карантин рослин” ! Чекаємо на вас!!!
Інтернет-конференція
24 березня 2023 року викладачі кафедри Власенко К.М., Кузнецова О.В., Мітіна Н.Б., Матросов О.С. взяли участь у ІІІ Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції “ПРОБЛЕМИ ТА ДОСЯГНЕННЯ СУЧАСНОЇ БІОТЕХНОЛОГІЇ” Національного фармацевтичного університету (м.Харків). На конференції було розглянуто питання сталого розвитку фармації та медицини, харчової промисловості, рослинництва, тваринництва та ветеринарії, природоохоронних технологій. В рамках конференції гарант ОП “Біотехнології та біоінженерія” Власенко Катерина взяла участь у круглому столі “Сучасні тенденції у підготовці здобувачів вищої освіти спеціальності 162 “Біотехнології та біоінженерія”. Під час дискусії розглянуто питання академічної мобільності здобувачів вищої освіти та викладачів.
Вступ 2023 ступінь “Магістра”
15.03.2023р. відбулася профорієнтаційна онлайн-зустріч зі студентами 4 курсу освітнього рівня “Бакалавр” денної та заочної форми навчання на тему “Вступ 2023 ступінь Магістра». Зустріч була інформативною та цікавою, студенти довідатись про переваги магістерського диплому, актуальні виклики цьогорічної вступної кампанії. У 2023р. для вступу до магістратури на 162 спеціальність за ОП «Біотехнології та біоінженерії» необхідно мати результати ЄВІ (єдиного вступного іспиту): тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК) і тест з іноземної мови (англійської, німецької, французької, іспанської за вибором вступника). Для успішної реєстрації слід перш за все сформувати комплект реєстраційних документів. Більш детально про алгоритм вступу у магістратуру 2023 р. можна дізнатись на сайті ДВНЗ «УДХТУ» в закладці «Вступнику». Попри всі негаразди, які переживає наша країна – життя триває і має тривати! Запрошуємо, Вас шановні бакалаври, поповнити студентську родину магістрів кафедри біотехнології! З повагою, кафедра БТ.
Мала академія наук
27 лютого 2023 року закінчився І етап чергового конкурсу робіт старшокласників Малої академії наук учнівської молоді. Під науковим керівництвом викладачів кафедри Матросова Олександра Сергійовича, Власенко Катерини Миколаївни, Гейсун Анастасії Анатоліївни діти зайняли почесні ІІ і ІІІ місця.
Так, Босенко Єгор, учень 10 класу Наукового медичного ліцею, під керівництвом Власенко К.М. представив роботу за темою: «Вплив відходів від приготування кави на ріст та розвиток штамів Pleurotus ostreatus» і посів ІІІ місце. Павленко Інна, одинадцятикласниця спеціалізованої школи №134, під науковим керівництвом Матросова О.С. представила дослідницьку роботу за темою «Розробка та обгрунтування інгредієнтного складу продукту функціональної дії збагаченого рослинними добавками» і здобула ІІ місце. Під керівництвом Гейсун А.А. була представлена робота Родинського Романа, десятикласника Наукового медичного ліцею за темою: «Дослідження впливу біологічно активних речовин природного походження на схожість та проростання насіння пшениці», робота зайняла ІІІ місце. Членами журі було відмічено, що роботи виконані на достатньо високому рівні, мають дослідницьку складову і є цікавими для сьогодення.
ОНЛАЙН-ЗУСТРІЧ З ГАРАНТАМИ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ
Наприкінці лютого відбулася попередня онлайн-зустріч гарантів ОПП: Мітіної Н.Б.(263 Цивільна безпека), Гармаш С.М.(202 Карантин і захист рослин), Сідашенко О.І. (162 Біотехнології та біоінженерія (бакалавр)), Власенко К.М. (162 Біотехнології та біоінженерія (магістр)).
Були попередньо обговорені мониторинги освітніх програм з урахувань опитувань студентів, роботодавців, НПП. Були намічені стратегії та шляхи втілення пропозицій, сучас них практик у досягненні програмних результатів навчання здобувачів освітніх програм.
ВІТАЄМО!
Кафедра біотехнології сердечно вітає Власенко Катерину Миколаївну з отриманням звання доцента! До нових наукових вершин і досягнень, успіхів і натхнення!
Захист дипломних робіт магістрів 2023р
З 10 по 13 січня 2023 року на кафедрі проходили захисти дипломних робіт магістрів. Не дивлячись на складні умови, захист проходив здебільшого офлайн, що на деякий час повернуло всіх у мирні часи. З теплими словами привітання звернулася до випускників завідувачка кафедри БТ Мітіна Наталія Борисівна: «Шановні наші магістри! Вітаю з успішним захистом дипломних робіт! Ви всі різні, але зараз у цих стінах всіх об’єднує одне – прагнення до освіти! Я хочу, щоб кожен з вас пригадав свій шлях у навчанні до цього дня: перший клас, коли навчились читати і писати, випускний, ЗНО, перша сесія університету, опанування дистанційного навчання, захист ДП бакалавра, навчання під час воєнного стану, підготовка і захист магістерської дипломної роботи. Ці всі кроки важливі у вашому житті, вони вам надали той рівень, який ви набули своєю наполегливістю, бажанням пізнавати нове. Бажаю кожному з вас поставити для себе нові цілі і сміливо рухатися до них, визначитися з подальшою діяльністю і неодмінно знайти своє місце в цьому житті. Не забувайте свою Альма матер, кафедру, викладачів. Приходьте в гості, діліться з нами своїми досягненнями! Тож у добрий професійний шлях і нехай він буде мирним з кар’єрним злетом для кожного з вас!»
8 грудня 2022 року на базі Одеського державного аграрного університету проведена в онлайн режимі ІІ Міжнародна науково-практична конференція науково-педагогічних працівників та молодих науковців «АКТУАЛЬНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ НАУКИ І ОСВІТИ». Партнери конференції: ZipGrow Inc. (Канада); Ризький технічний університет (Латвійська республіка); Технічний університет Молдови; Поморська Академія у Слупську (Польща); Інститут ґрунтознавства, агротехнологій та захисту рослин "Микола Пушкаров" – ІГАЗР (Болгарія); Wroclaw University of Economics (Poland); Istambul University Cerrahpasa Faculty of Veterinary Medicine; Organisation Mondiale de la Santé Animale.
Конференція спрямована на обмін досвідом, вдосконаленні освітніх процесів та вирішенні проблем розвитку у галузі сільського господарства. Викладачі ДВНЗ УДХТУ зав. каф. Мітіна Н.Б., доц. Гармаш С.М., доц. Куцик Н.В. прийняли участь в конференції в секції «Агрономія. Захист і карантин рослин. Садівництво та виноградарство» за темою доповіді «Нормативно-правове регулювання у сфері захисту рослин в Україні».
Онлайн-зустріч зі старшокласниками
1-2 грудня кафедра біотехнології провела онлайн-зустрічі зі старшокласниками в рамках марафону “Обери своє майбутнє”. Активно долучились до участі майбутні випускники ЗОШ№12, №106 та ліцею “Надія” м.Покровськ Донецької області та м.Дніпро.
Викладачі ознайомили майбутніх абітурієнтів з правилами і особливостями вступу до ВНЗ. Старшокласники мали змогу задати питання, ознайомитись з особливостями спеціальностей кафедри. Сподіваємось, що зустрінемось з вами в якості студентів першого курсу нашого університету.
Участь у конференції, підвищення кваліфікації
НПП кафедри біотехнології брали участь 10-11 листопада 2022 р. у Х Міжнародній науково-практичній конференції “Сучасні досягнення фармацевтичної технології і біотехнології» кафедри аптечної технології ліків Національного фармацевтичного університету м. Харків. У збірку наукових публікації матеріалів конференції секції «Промислова біотехнологія, природоохоронні технології» ввійшла стаття «Оптимізація біосинтетичної спроможності актиноміцетів». Учасники у рамках конференції пройшли онлайн-тренінг та отримали сертифікати з опанування новітніх технологій, ознайомились із сучасним устаткуванням, обладнанням, технікою, станом і тенденціями розвитку фармацевтичної, медичної та біотехнологічної галузі.
107-ivchenko-ye.-m-1.pdf 107-ivchenko-ye.-m.pdf 112-kilochok-t.-p-1.pdf 112-kilochok-t.-p.pdf 149-mitina-n.-b-1.pdf 149-mitina-n.-b.pdf
ЗАПРОШЕННЯ ДО УЧАСТІ У КОНФЕРЕНЦІЇ
Всеукраїнська інтернет-конференція здобувачів вищої освіти та молодих учених
«УКРАЇНА – СВІТ: ДІАЛОГ КУЛЬТУР»
(До 300 – річчя з дня народження Г. Сковороди)
23 листопада 2022 р.
м. Дніпро
Умови участі та правила оформлення
Мета конференції: виявлення наукового і творчого потенціалу молоді, забезпечення трибуни для вільного обміну думками, стимулювання і підтримка наукової діяльності, сприяння успішному кар’єрному старту і професійному зростанню, підвищення ефективності самостійної роботи.
Форма проведення: дистанційна.
Мова конференції: українська, англійська. Участь у конференції безкоштовна. За матеріалами конференції буде видано електронний збірник тез доповідей з номером ISBN.
Основні тематичні напрямки конференції:
- Діалог національних культур (мораль, мистецтво, політика, релігія, інтерпретація історичних подій). Єдність в різноманітті.
- Умови та шляхи формування культурної ідентичності. Національні звичаї, їх відтворення в сучасній культурі.
- Загальні риси і національні особливості становлення системи освіти сучасного суспільства. Культура і виховання: концепції, моделі, інструментарії.
- Г.С.Сковорода – до 300-річчя з дня народження українського Сократа.
- Діджиталізація і розвиток національних культур: нові можливості для діалогу.
- Філософські ідеї в сучасному світі як пошук сенсу сучасного буття і роздуми над минулим і сьогоденням.
- Субкультури в мінливому світі.
- Бізнес в умовах глобалізації: проблеми, переваги, перспективи діалогу.
- Роль соціальних спільнот, державних установ, громадських організацій та фондів у діалозі культур.
- Актуальні проблеми сучасних міжнародних відносин.
Для участі в конференції необхідно до 17 листопада 2022 року надіслати матеріали на електронну адресу: irinaс[email protected]
ПРАВИЛА НАДАННЯ МАТЕРІАЛІВ ТЕЗ ДОПОВІДЕЙ
Обсяг тез становить 1-2 максимально заповнені сторінки формату А4.
Всі поля сторінки по 2,5 см. Шрифт – Times New Roman, звичайним шрифтом 14 кеглем. Міжрядковий інтервал – одинарний. Абзац – 1,25 см. Вирівнювання по ширині. Шапка містить у собі такі пункти: назва тез, ПІБ доповідача (повністю і підкреслити), повна назва ВНЗ, країна і місто учасника, e-mail учасника.
Файл з тезами доповіді повинен мати назву «Тези доповіді ПІБ першого автора».
Матеріали, які не відповідатимуть зазначеним вимогам, відправляються на доопрацювання! Тези додатково не редагуються, тому слід їх ретельно перевірити. Відповідальність за поданий в тезах матеріал несуть автори доповідей.
ЗРАЗОК ОФОРМЛЕННЯ ТЕКСТУ ТЕЗ ДОПОВІДЕЙ:
ПОНЯТТЯ «СЦЕНАРІЮ ЖИТТЯ» В СУЧАСНОМУ СВІТІ
Пасічник Ірина Вікторівна, доц. Яценко О.А.
ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет»,
Україна, Дніпро
е-mail: [email protected]
Текст тез … …
КОНТАКТИ:
Державний вищий навчальний заклад
«Український державний хіміко-технологічний університет»
Адреса: просп.Гагаріна, 8, м.Дніпро, Україна, 49005
Заступник голови оргкомітету: Какуріна Ірина Іллівна, канд.філос.наук, доцент кафедри філософії та українознавства
e-mail: irinaс[email protected]
Завідувач відділу НДРС: Авдієнко Тетяна Миколаївна e-mail: [email protected]
Розклад роботи конференціі: 23 листопада 2022 р., о1300
Посилання на конференцію: Всеукраїнська конференція “Україна – світ: діалог культур”
Среда, 23 ноября, ⋅13:00–16:00 год. Конференц Зал к.132
metod udhtu приглашает вас на запланированную конференцию: Zoom.
Подключиться к конференции Zoom
https://us02web.zoom.us/j/83027519462?pwd=L0hNZUhyclFSbkdlMmRYUldhRzFuZz09
Идентификатор конференции: 830 2751 9462
Код доступа: 194594
СТУДЕНТИ НА СУЧАСНІЙ ПИВОВАРНІ MOVA
Нарешті відбулася довгоочікувана екскурсія на сучасну пивоварню MOVA. Щиро дякуємо за детальне знайомство з виробництвом, змістовну розповідь про всі етапи та тонкощі пивоваріння, безліч цікавих фактів
ШАЛЕНИЙ СВІТ ПРОФЕСІЙ
28 жовтня кафедра Біотехнології разом з іншими кафедрами ВИШу УДХТУ вітала всіх майбутніх абітурієнтів та їх батьків у “Шаленому світі професій”. Наша кафедра знайомила всіх охочих зі своїми спеціальностями – 091 Біологія, 162 Біотегнології та біоінженерія, 202 Захист і карантин рослин. Викладачі кафедри представили частину діяльності кафедри і кожен охочий зміг “торкнутися” науки і на мить уявити себе нашим студентом.
Запрошуємо до вступу на спеціальності 091 Біологія, 202 Захист і карантин рослин на ступінь бакалавра і на спеціальність 162 Біотегнології та біоінженерія на ступені бакалавра і магістра.
Екскурсія до бібліотеки
Традиційно не перший рік усі першокурсники нашого університету запрошуються на екскурсію до бібліотеки УДХТУ. Гостями бібліотеки стали і студенти нашої кафедри, групи: 1-БТ-51, 1-К-54, 3-БТ(т)-22. Під час екскурсії відбувалась реєстрація читачів. Однак основним завданням було познайомити студентів з бібліотекою та правилами користування нею, розповісти про особливості роботи з електронною бібліотекою. В Арт-просторі УДХТУ студенти дізналися про заходи, в яких пропонує взяти участь бібліотека, переглянули роботи студентів та співробітників університету.
Онлайн-зустріч з магістрами кафедри для обрання вибіркових дисциплін
30 вересня відбулися збори магістрів 1-го року навчання з гарантом освітньої програми з метою обрання вибіркових дисциплін. Студентам були представлені силабуси дисциплін економічної підготовки та вибіркових блоків циклу професійної підготовки. Більшістю голосів були обрані дисципліна “Маркетинг”, асистентська практика та вибірковий блок “Виробничі та економічні аспекти прикладних біотехнологій”
Онлайн-зустріч зі студентами 1 курсу для обрання вибіркових навчальних дисциплін
14 вересня 2022 року відбулися онлайн-зустрічі студентів 1 курсу з гарантами освітніх програм ОП «Біотехнології та біоінженерія», «Захист та карантин рослин». Під час зустрічі ознайомили студентів з положенням «Про порядок та умови обрання здобувачами освіти вибіркових навчальних дисциплін», презентували на сайті університету загально університетський список вибіркових дисциплін циклу загальної підготовки та блоки професійної підготовки. За результатами вибору здобувачами заповнені заяви. Бажаємо успішного навчання!
Новий 2022-2023 навчальний рік розпочато!
Розпочався новий навчальний рік у непростих умовах воєнного стану. Родина студентів поповнилася майбутніми біотехнологами та спеціалістами із захисту рослин. Бажаємо вам цілеспрямованості в опануванні майбутньої професії, цікавого і безтурботного студентського життя та мирного неба!