Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт зі спеціальності “Хімічні технології та інженерія” у 2020/2021 навчальному році

20-22 квітня 2021 року у форматі відеоконференції відбулася підсумкова науково-практична конференція ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності “Хімічні технології та інженерія” у 2020/2021 н.р. на базі ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет».

Для участі у Конкурсі надійшло 32 наукові роботи (38 студентів) з 15 ЗВО України: Національний університет цивільного захисту України, Національна металургійна академія України, Харківський національний автомобільно-дорожній університет, НТУ України «ХПІ», Національний авіаційний університет, Національний університет харчових технологій, НТУ України «КПІ ім. І. Сікорського», Східноукраїнський національний університет ім. В. Даля, Мелітопольський державний педагогічний університет ім. Б. Хмельницького, Сумський державний університет, Дніпровський державний технічний університет, ДВНЗ «Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника, Львівський національний аграрний університет, НУ «Львівська політехніка», ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет».

До списку запрошених на підсумкову відеоконференцію увійшли 25 студентів із 10 ЗВО.

У роботах конкурсантів були розглянуті напрями одержання новітніх матеріалів із заданими функціональними властивостями різного призначення для практичного використання в різних галузях хімічної технології та інженерії: одержання радіопрозорих склокерамічних матеріалів, еластичних вогнегасних покриттів, композитів на основі металізованих гранул і вторинного поліетилену; розробка й модифікація харчових добавок (хлібопекарського поліпшувача, нативного крохмалю).

Були розглянуті питання синтезу альтернативного палива, впливу мікробіологічного забруднення на властивості моторних палив і виробництво біопалива із біомаси мікроводоростей. У напрямку одержання перспективних наноматеріалів досліджено одержання оксиду графену. Запропоновано шляхи утилізації та використання відходів ТЕЦ для одержання композитних матеріалів тощо.

Для об’єктивного оцінювання наукових робіт до складу конкурсної комісії увійшли провідні науковці з різних закладів вищої освіти України.

Комісія зауважила, що роботи вирізнялися різноманітністю досліджуваних проблем хімічної технології різних регіонів України, високим ступенем їх актуальності, достатньою обґрунтованістю запропонованих рішень, повнотою відображення власних експериментів.

Галузева конкурсна комісія ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності “Хімічні технології та інженерія”, яку очолив ректор університету Сухий К.М., визначила переможців Конкурсу й нагородила дипломами І, ІІ та ІІІ ступенів, визначила лауреата Конкурсу.

Дипломами І ступеня нагороджено:

• Подорожко Вікторія Геннадіївна (ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет»);
  • Глуханюк Анна Романівна, Чижович Роман Андрійович (НУ «Львівська політехніка»)

Дипломами ІІ ступеня нагороджено:

• Малахов Андрій Андрійович (ДВНЗ «Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника);
  • Македонська Олександра Миколаївна (ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет»);
  • Чепинська Олександра Олександрівна (ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет»).

Дипломами ІІІ ступеня нагороджено:

• Попитайленко Дарина Володимирівна (ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет»);
  • Манькевич Соломія Олегівна (НУ «Львівська політехніка»)
  • Скрипник Максим Сергійович; Волощук Анастасія Дмитрівна (Національний університет цивільного захисту України)
  • Коробка Юлія Володимирівна (Національний університет харчових технологій)
  • Мітін Ігор Миколайович (НУ «Львівська політехніка»).

Диплом лауреата у номінації «Енергозаощадження: крок у майбутнє»

• Петренко Данило Вадимович (НТУ України «Харківський політехнічний інститут»)

Щиро вітаємо молодих науковців і бажаємо їм подальших наукових звершень!