Святкування ювілею Л.В. Писаржевського в Інституті фізичної хімії НАН України

20 лютого 2024 року в Інституті фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського НАН України відбулось урочисте розширене засідання вченої ради Інституту, присвячене 150-річчю від дня народження видатного вченого кінця ХІХ − початку ХХ століття, фундатора низки фундаментальних розділів сучасної хімії, талановитого організатора науки і педагога, відомого громадського діяча, засновника і першого директора Інституту (у 1927–1938 роках) академіка Лева Володимировича Писаржевського.

У зібранні взяли участь члени Відділення хімії НАН України на чолі з членом Президії НАН України, академіком-секретарем Відділення хімії НАН України, директором Інституту хімії поверхні ім. О.О. Чуйка НАН України академіком Миколою Картелем, виконувач обов’язків ректора Українського державного університету науки і технологій доктор технічних наук, професор Костянтин Сухий, провідні вчені, працівники, ветерани, аспіранти Інституту фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського НАН України та наукових установ Відділення хімії НАН України, студенти-старшокурсники хімічних факультетів провідних київських вишів.

Виконувач обов’язків ректора Українського державного університету науки і технологій доктор технічних наук, професор Костянтин Сухий виступив з вітальним словом і подарував Інститутові фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського НАН України підручник Лева Писаржевського «Основи неорганічної хімії. Частина І. Вступ до вивчення неорганічної хімії», опублікований 1922 року у Всеукраїнському державному видавництві, та періодичну систему хімічних елементів, створену на керамічному матеріалі підприємством «Інтеркерама» (м. Дніпро) з ініціативи випускників кафедри кераміки, скла та будівельних матеріалів Українського державного хіміко-технологічного інституту.

Сучасну хімію – теорію хімічної будови, реакційної здатності, механізми неорганічних і органічних реакцій, фізичну хімію розчинів, електрохімію, каталіз, фотохімію, адсорбцію тощо – неможливо уявити без електронних підвалин, що їх заклав Лев Писаржевський. Життя й діяльність академіка Лева Володимировича Писаржевського ще довго слугуватимуть яскравим прикладом для багатьох поколінь учених-хіміків і педагогів.

За інформацією Інституту фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського НАН України