Обрати сторінку

Проєкт «Водна Гармонія EURASIA II». Участь у Всесвітньому конгресі IWA та робоча зустріч

01-08 грудня 2019 р. відбулася планова зустріч робочих груп Міжнародного проєкту «Водна Гармонія II» EURASIA CPEALA-2015/10036 «Інтеграція освітніх, наукових досліджень, інновацій та підприємницьких підприємств».

На цей раз науковці поєднали робочу зустріч з участю у Всесвітньому конгресі Міжнародної водної асоціації IWA в Коломбо (Шрі-Ланка). На зустріч зібралися представники 12-ти університетів-партнерів проєкту: Норвезького університету природничих наук (м. Ос, Норвегія), Українського державного хіміко-технологічного університету (м. Дніпро, Україна), Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського» (м. Київ, Україна), Черкаського державного технологічного університету (м. Черкаси, Україна), Національного університету водного господарства та природокористування (м. Рівне, Україна), Технічного університету Молдови (м. Кишинів, Республіка Молдова), Південно-Казахстанського державного університету ім. М. Ауезова (м. Шимкент, Республіка Казахстан), Міжнародного університету SILKWAY (м. Шимкент, Республіка Казахстан), Гірничо-металургійного інституту Таджикистану (м. Бустон, Республіка Таджикистан), Таджицького технічного університету ім. М. Осімі (м. Душанбе, Республіка Таджикистан), Киргизького національного університету ім. Ж. Баласаґина (м. Бішкек, Киргизія), Киргизько-Російського слов’янського університету (м. Бішкек, Киргизія).

На зустрічі обговорювалися питання: 1) план робіт за проєктом на 2020 – 2021 рік; 2) прогрес за певними видами робіт.

Було заслухано доповіді за такими видами робіт:

1) Звіти про літню школу в Норвегії у 2019 році.

2) Можливості IWA і спільні публікації в журналах.

3) Звіт про гендерні аспекти.

4) Спільне керівництво MSc і PhD.

5) Спільні дослідження.

6) Участь у конференції IWA в Шрі-Ланці.

7) Робота над підручником: організація дизайну і друк підручника.

8) План відкритих лабораторних робіт.

9) Робота над відеороликами до лабораторних робіт.

Поєднання зустрічі з участю в Конгресі IWA дозволило провести спільний семінар «Гармонізація випускників з водної освіти», який дійсно був інтернаціональним, зібравши за одним столом учасників з України, Молдови, Таджикистану, Киргизії, Казахстану, Кенії, Бангладешу, Норвегії, Німеччини, Шрі-Ланки, Китаю, Уганди, Австралії. Всіх учасників семінару об’єднувала участь у різних проєктах під загальною егідою Водної Гармонії: Water Harmony-II, WASO, Water Harmony Erasmus+. Семінар складався з трьох секцій, пов’язаних з організацією та інтернаціоналізацією освіти, сучасними викликами і тенденціями в галузі освіти:

– Проблеми і прогалини у вищій освіті, пов’язаній з водою;

– Обмін передовим досвідом;

– Інтернаціоналізація вищої освіти, пов’язаної з водною галуззю, – шлях вперед.

Під час дискусії широко обговорювалися проблеми, які заважають гармонізації у вищій освіті та шляхи їх вирішення, способи поліпшення освітніх програм, підвищення можливості працевлаштування випускників і зацікавленість у них промислового сектору, залучення всіх стейкхолдерів до процесу підготовки фахівців для водної галузі.

Одну з робочих секцій проєктної зустрічі відвідав директор IWA Кала Вайравамурти (Kala Vairavamoorthy). Він вручив усім університетам сертифікати учасника організації IWA.

У перервах між обговоренням робочих питань проєкту організатори конференції влаштували цікаву екскурсію містом Коломбо. Учасники ознайомилися з визначними пам’ятками і культурою цього міста. Також було проведено цікаві та корисні ознайомчі екскурсії на підприємства, робота яких пов’язана з використанням водного середовища (ферма креветок), або вживання продукції яких потребує якісної води (фабрика чаю).

Отже, учасники проєкту щиро дякують керівникові проекту, проф. Харші Ратнавірі і його колегам, Захару Малецькому та Елізабет Гоф, за можливість взяти участь у найбільш вагомому й авторитетному водному Конгресі в світі, зустрітися й обговорити спільні освітні проблеми із колегами з трьох континентів, за чудову організацію робочої зустрічі і семінару та незабутні враження від гостинної і вражаючої своєю природою та культурою країни Шрі-Ланка!