Обрати сторінку

Поліграфічний кластер Дніпра інвестує для трансферу технологій за допомогою ініціативи «EU4Business»

7 липня 2023 року на замовлення програми EU4Business за фінансування Європейського Союзу та Німеччини Кластер поліграфічної індустрії, видавництв та цифрових технологій відкрив Центр інноваційних витрат (центр технологічних досліджень поліграфічної галузі) у Дніпрі на базі Українського державного хіміко-технологічного університету (УДХТУ). Учасників заходу гостинно приймав Костянтин Сухий, ректор університету.
Організатор заходу: Громадська організація «Кластер поліграфічної індустрії, видавництв та цифрових технологій «Поліграфія: логістика, сервіс, якість», голова організації – Наталя Ісаєва.
Захід відбувся в змішаному форматі.
Мета події – забезпечення трансферу технологій у виробництво, освіту й науку в рамках виконання грантової угоди на реалізацію проєкту «Інноваційно-промисловий майданчик «Professional Alternative Dnipro»»
 
Програма EU4Business дає українським підприємствам інструменти для відновлення та розвитку під час кризових станів в економіці держави, щоб Україна стала сильним партнером та зрощувала свій потенціал.
Програма івенту передбачала наступні блоки:
  • Урочисте відкриття Центру інноваційних витрат поліграфічної галузі Дніпропетровщини. Вітальні промови та побажання учасникам заходу від партнерів та європейських експертів;
  • Відзначення активних учасників кластерної політики. Тематичний флешмоб «Лідери, що змінюють світ поліграфії». Фотосесія учасників заходу.
  • Панельна дискусія «Технології – для трансформації. Кластера – для розвитку регіонів»;
  • Майстер-клас з друку на тканині «Напринтуємо Перемогу»;
  • Відкриття фотовиставки Лідії Лебідь, учасниці та менеджерки кластеру в Арт-просторі УДХТУ;
  • Відвідування музею УДХТУ.
Захід в онлайн форматі відвідали як вітчизняні галузеві експерти так і фахівці з розвитку та підтримки бізнесу, науки і освіти країн ЄС, які висловили свої бачення щодо подальшого партнерства та підвели підсумками діяльності за звітний період. Серед них надзвичайно натхненними та практико-зорієнтованими для спільноти учасників заходу стали виступи:
  • Кравченка Миколи Володимировича, заступника начальника управління науки, вищої та професійно-технічної освіти – начальника відділу науки, вищої освіти та атестаційної експертизи департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації;
  • Костянтина Сухого, ректора Українського державного хіміко-технологічного університету, доктора технічних наук, професора (офлайн);
  • Сергія Пономарьова, проектного координатора програми EU4Business (формат підключення онлайн)
  • Наталі Ісаєвої, голови КПІ ВЦТ: Презентація ідей та ініціатив Кластеру поліграфічної індустрії, видавництв та цифрових технологій для повноцінного розвитку державно-приватного партнерства в регіоні (офлайн);
  • Ена Кернера, віце-президента «Естонського Союзу Інженерів» та член консультативної ради «Міжнародного гуртка освітніх інститутів графічного, медіа- технологій та менеджменту поліграфії» (формат підключення онлайн)
  • Аліади Мансурової, Голови депутатської фракції Політичної партії «СЛУГА НАРОДУ» (формат підключення онлайн);
  • Віктора Сергєєва, голови Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини (офлайн)
  • Сергій Кучерявенко, першого віцепрезидента Дніпропетровської торгово-промислової палати
  • Яна Вацлава, директора Словацької торгово-промислової палати, Регіональна палата Тренчин (формат підключення онлайн);
  • Олександра Галагана, голови Дніпровської міської організації роботодавців;
  • Анатолія Ялового, голови Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок (офлайн);
  • Олександра Юрчака, голови Ukrainian Cluster Alliance (формат підключення онлайн);
  • Доктора Анастасії Константинової, Старшого консультанта Technopolis B.V. (ЄС): Що таке кластер? І в чому різниця між кластерами, кластерними асоціація та програмами підтримки кластерів. Які переваги? Європейський досвід. (формат підключення онлайн)
  • Ігора Агаркова, Видавець журналу Print+, адміністратор Соціальної мережі поліграфістів: Презентація Фокус-групового дослідження «Шляхи підвищення інвестиційної привабливості та інноваційної діяльності видавничо-поліграфічної галузі м. Дніпро. Логістичні пріоритети для впровадження експертних політик» (формат підключення онлайн)
  • Ольги Свердліковської, координатора Центру інноваційних витрат КПІ ВЦТ, декана факультету Економіко-гуманітарних наук та права УДХТУ, професор, доктора хімічних наук: Основні завдання, цілі та перспективи Центру інноваційних витрат КПІ ВЦТ (офлайн).
Всі учасники заходу високо оцінили діяльність Кластера поліграфічної індустрії, видавництв та цифрових технологій у розвитку державно-приватного партнерства в регіоні, налагодженні міжнародних відносин з країнами ЄС, системні кроки щодо трансферу технологій в галузь, формування в регіоні відчуття значущості кластерних політик та ініціатив, інновацій, до кількісних і якісних внутрішніх змін, до формування довіри в середині команди, а також з різними цільовими аудиторіями.
Під час спілкування учасники івенту наголосили, що процеси переорієнтації бізнес-підприємств відповідно до Індустрії 4.0 та 5.0 на інноваційну діяльність вимагають особливої уваги до питань трансферу знань і технологій, за рахунок чого, враховуючи передовий зарубіжний досвід, можна доволі успішно змінити стан справ в інноваційній сфері діяльності. Відповідно до цього, завдання центру інноваційних витрат поліграфічної галузі на базі УДХТУ – це створення сучасної інноваційної інфраструктури та культури сприйняття інновацій, використання потенціалу університетської науки для поліграфічного кластеру як центру трансферу технологій з метою швидкого поширення знань про перспективні технології Поліграфії 4.0 та можливості їх використання.
Захід відбувся в атмосфері довіри та поваги, вдячності Європейському Союзу і уряду Німеччини за інвестиції та всебічну підтримку розвитку економічної стійкості України в цілому і Кластера в межах програми EU4Business зокрема. У підсумку, учасники наголосили, що наступні кроки будуть сфокусовані на розвитку інновацій та інтернаціоналізації МСП (сприянні експорту продукції українських виробників поліграфічної продукції).
Довідкова інформація:
Захід відбувся у межах програми міжнародної співпраці EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП, що спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH GIZ Ukraine
 
 Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту.EU4Business – ініціатива Європейського Союзу, яка допомагає малим і середнім підприємствам у країнах Східного партнерства.
 
Детальніше: www.eu4business.org.ua
 
Зміст публікації є виключною відповідальністю ГО «Кластер поліграфічної індустрії, видавництв та цифрових технологій «Поліграфія: логістика, сервіс, якість»» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу, уряду Німеччини, GIZ