Лекція випускниці кафедри ТНР та Е Евеліни Кольцової “Дощова “стічна” вода у місті”

18 жовтня на кафедрі технології неорганічних речовин та екології відбулася відкрита лекція “Дощова “стічна” вода у місті”, яку підготувала випускниця кафедри Евеліна Кольцова.

Лекція була присвячена сучасним підходам відведення дощової стічної води у містах на основі досвіду Норвегії та складалася із таких основних питань:

1. Ознайомлення з дощовою “стічною” водою:
  • Визначення та класифікація дощової “стічної” води
  • Природа виникнення та основні ризики
  • Типи каналізації
  1. Методи розрахунку та аналізу дощової “стічної” води
  2. Моделювання дощової “стічної” води
  • Огляд сучасних гідрологічних моделей
  • Практичні приклади розрахунків
  1. Вплив змін клімату на дощові “стічні” води
  • Тенденції та прогнози змін
  • Адаптаційні стратегії
  • Застосування результатів у водоуправлінні
  1. Заключні висновки

Евеліна у 2018 р. закінчила в УДХТУ магістратуру за спеціальністю 101 Екологія, і паралельно навчалася у Норвезькому університеті наук про життя (Norges miljø- og biovitenskapelige universitet) завдяки участі кафедри ТНРтаЕ в міжнародному освітньому проєкті “Гармонізація дипломної освіти, пов’язаної із водними ресурсами (Водна Гармонія)” за програмою Еразмус+. Після отримання диплому в УДХТУ Евеліна продовжила навчання в Норвегії за програмою «Технологія очищення питної та стічної води». Після закінчення навчання, Евеліна розпочала свою кар’єру у водній галузі і наразі працює інженером з водно-екологічних питань в компанії Asplan Viak, Норвегія, в тому числі її робота пов’язана саме з питаннями відведення дощової води при проєктуванні окремих будівель, комплексів будівель і інших споруд.

Лекція щодо поводження з дощовою “стічною” водою була як теоретичного, так і практичного спрямування та містила конкретні приклади проєктування будівель з власного досвіду доповідача. Евеліна розповіла про стратегію та підходи у поводженні із дощовою водою у Норвегії, навела конкретні заходи направлені на вирішення або значне зменшення проблеми підтоплення при повенях, які наразі впроваджуються в Норвегії, розглянула програмне забезпечення, яке дозволяє врахувати питання відведення дощової води та суттєво полегшити проєктування будівель.

Також Евеліна трохи розповіла про свій життєвий шлях, навчання у УДХТУ, участь у міжнародних освітніх проєктах, наголосила про необхідність вивчати англійську мову та важливість і сучасність спеціальностей екологічного спрямування, у тому числі, у галузі поводження із водою.

Лекцію відвідали студенти кафедри, що навчаються на спеціальностях Екологія та Хімічні технології та інженерія та викладачі кафедри, що викладають дотичні до водних питань курси.

Кафедра ТНРтаЕ дякує Евеліні Кольцовій за цікаву та корисну лекцію!