Обрати сторінку

Круглий стіл «Цінність Води» у Рівному

22 березня – Всесвітній День води. І в цей день викладачі кафедри технології неорганічних речовин та екології Українського державного хіміко-технологічного університету на запрошення ради молодих вчених Національного університету водного господарства та природокористування приєднались до круглого столу «Цінність Води».

Для України питання води є надзвичайно актуальним: попри велику кількість річок, за запасами доступних для використання водних ресурсів Україна належить до малозабезпечених країн Європи і світу. Саме тому провідний університет України в галузі водного господарства сформулював такі цілі заходу: обговорення актуальних питань управління і раціонального використання водних ресурсів; ознайомлення з дослідженнями молодих науковців; налагодження співпраці для підготовки спільних проектних пропозицій.

У круглому столі взяли участь представники університетів України, науково-дослідних інститутів, а також учасники двох міжнародних освітніх проектів – Water Harmony та TENOR. Захід пройшов у форматі презентацій та їх обговорення. Обговорювані питання стосувалися широкого кола глобальних і регіональних проблем, актуальних для України: реалізація міждисциплінарних європейських студій із безпеки водних ресурсів; роль води у впровадженні ефективного комплексу заходів профілактики covid-19; проблеми підвищення ефективності використання природних та енергетичних ресурсів у системах централізованого водопостачання населених пунктів; екологічна оцінка впливу міських стічних вод на стан гідроекосистеми пониззя Дніпра тощо. Круглий стіл тривав понад дві години, було презентовано десять доповідей, а учасники заходу мали можливість приєднатися онлайн до обговорення порушених питань.

Участь у таких заходах дозволяє налагодити як професійні, так і дружні стосунки, отримати корисну інформацію і підвищити свою кваліфікацію. Тому викладачі кафедри ТНРтаЕ завжди із зацікавленістю беруть участь у таких заходах, і при нагоді використовують у своїх лекціях нові темати, що стосуються водних ресурсів (нові ресурсозбережні технології, насамперед у галузях, які є найбільшими забруднювачами – у промисловості, житлово-комунальному господарстві й сільськогосподарському виробництві). Таким чином, наші студенти спеціальностей «Екологія» та «Хімічні технології та інженерія» (за професійним спрямування «Технологія питної води та промислової водопідготовки») отримують сучасну інформацію, усвідомлюючи, що наші річки повинні бути чистими й прозорими, а якість питної води – це наше життя!

Викладачі кафедри ТНРтаЕ вдячні колегам з Національного університету водного господарства та природокористування за цікавий захід!