КАФЕДРА СПЕЦІАЛІЗОВАНИХ КОМП’ЮТЕРНИХ СИСТЕМ
Левчук Iгор Леонідович
В.о. завідувача кафедри СКС, доцент, кандидат технічних наук, декан факультету комп’ютерних наук та інженерії
Базова освіта: Український державний хіміко-технологічний університет, спеціаліст за спеціальністю – “Автоматизоване управління технологічними процесами і виробництвами” (1999р.).
У 2013 році в ДВНЗ “Національний гірничий університет” захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук на тему “Оптимальне керування процесом каталітичного риформінгу при отриманні високооктанового компонента бензину” за напрямом 05.13.07 – Автоматизація процесів керування.
В 2015 році отримав вчене звання доцента кафедри комп’ютерно-інтегрованих технологій та метрології.
В 2015 році працював заступником декана факультету комп’ютерних наук та інженерії, а з 2016 року обіймає посаду декана цього ж факультету.
Дисципліни, що викладає: Автоматизовані системи керування технологічними процесами, Мікропроцесорні та програмні засоби автоматизації, Програмування засобів АСК ТП.
Наукові інтереси: Моделювання та оптимальне керування на базі математичних моделей, керування об’єктами з розподіленими параметрами, управління за допомогою рухомих та розподілених керуючих впливів, нейронні мережі та технології на їх основі в автоматизації, математичне, програмне, інформаційне забезпечення АСКТП.
Публікації: є автором і співавтором більше 20 наукових публікацій, опублікованих в провідних міжнародних і вітчизняних фахових виданнях, 2 патентів, більше 20 навчально-методичних видань, участь та публікація тез доповідей у 10 конференціях.
Профіль Google Scholar
Профіль Scopus
Хорошилов Сергій Вікторович
доктор технічних наук (спеціальність 05.13.03 – системи та процеси керування), професор
Базова освіта: Дніпропетровський державний університет, фізико-технічний факультет, спеціальність — «керування в технічних системах», кваліфікація — «інженер» (1995 р.).
Дисципліни, що викладає: Проектування систем штучного інтелекту, Розробка та проектування систем машинного навчання, Теорія автоматичного керування, Інтернет речей.
(Професор Хорошилов С.В. вміє зацікавити студентів своїми предметами, так як є відомим спеціалістом по предметам, що викладає. Він має також практичний досвід розробки комп’ютерних систем, в тому числі разом з європейськими університетами. Студенти на його лекціях познають сучасний рівень знань та умінь в галузях штучного інтелекту).
Наукові інтереси: Динаміка і управління космічними апаратами; управління великими космічними конструкціями; теорія адаптивного і робастного управління; проблема космічного сміття.
Публікації: опублікував понад 100 наукових робіт, серед яких 4 монографії.
С.В. Хорошилов має більш ніж 25-и річний досвід роботи в галузі космічних систем і передових технологій. Результати його робіт відзначені нагородами Президента України, Національної академії наук України та Державного космічного агентства України. Розроблені ним математичні моделі, методи, методики і алгоритми використовувалися ДП «КБ «Південне» при розробці ряду космічних місій.
С.В. Хорошилов приймав участь у міжнародному проекті LEOSWEEP (improving Low Earth Orbit Security With Enhanced Electric Propulsion), що фінансувався Європейським союзом, виступав з лекціями та доповідями у Австрії, Германії, Іспанії, Бельгії, Канаді, Китаї та інших країнах.
С.В. Хорошилов – постійний експерт Державного космічного агентства України в складі Міжагентського координаційного комітету з проблеми космічного сміття, входить до складу атестаційної комісії та центрального органу Системи сертифікації космічної техніки в Україні.
С.В. Хорошилов – член редколегій наступних наукових журналів: «Комп’ютерне моделювання: аналіз, управління, оптимізація» (УДХТУ); Технічна механіка (ІТМ НАНУ і ДКАУ); Вісник Дніпровського університету серія «Ракетно-космічна техніка» (ДНУ).
Профіль Google Scholar
Дубовик Тетяна Миколаївна
старший викладач
Базова освіта: Український державний хіміко-технологічний університет, спеціальність – «Автоматизоване управління технологічними процесами», кваліфікація – «фахівець з автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій» (2001 р.).
Дисципліни, що викладає: Проектування інтелектуальних роботехнічних систем, Комп’ютерна електроніка Архітектура комп`ютерів, Проектування комп’ютерних систем діагностики.
(Старший викладач Дубовик Т.М. приділяє значну увагу кінцевому результату своєї викладацької роботи – це якості отриманих знань більшістю студентів. Її головна мета навчити студентів, зокрема творчого підходу при розробці власних комп’ютерних систем, зокрема інтелектуальних роботів).
Наукові інтереси: КОМП’ЮТЕРНІ МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ НАВЧАННЯ ІТ-СПЕЦІАЛІСТІВ
Понад 60 публікацій, 2 навчальних посібника у співавторстві, 4 колективні монографії, 2 підручника у співавторстві, 1 авторське свідоцтво, 35 методичних вказівок.
Організатор гуртка «Радіолюбитель» на факультеті та керівник студентського наукового гуртка «Комп`ютерна інженерія» на кафедрі СКС.
Профіль Google Scholar
Профіль ORCID
Гузь Ганна Михайлівна
асистент
Базова освіта: Український державний хіміко-технологічний університет, магістр за спеціальністю – «Хімічні технології переробки полімерних та композиційних матеріалів», кваліфікація – інженер – дослідник, інженер – технолог (2014 р.). Отримала другу вищу освіту – спеціаліст, за спеціальністю – «Облік і аудит», кваліфікація – спеціаліст з обліку і аудиту (2016 р.). Довгий час працювала в обчислювальному центрі, де засвоювала комп’ютерні технології.
Дисципліни, що викладає: Internet-технології, Офісні комп’ютерні технології, Інженерія програмного забезпечення, Системне програмне забезпечення, Комп’ютерна схемотехніка, Проектування систем штучного інтелекту.
(Асистент Гузь Г.М. є молодим викладачем, але відповідально відноситься до викладацької діяльності. Має гарну математичну підготовку. Це дозволяє їй навчати студентів розв’язувати складні задачі та логічно мислити.)
Наукові інтереси: сучасні методи веб-розробки, оптимізація робочого процесу офісними програмами.
Романчук Олександр Олександрович
асистент
Базова освіта: Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара, спеціальність “111
математика”, кваліфікація – математик.
Дисципліни, що викладає: Паралельні та розподілені обчислення, Програмування на мові Java, Системне програмування, Комп’ютерні мережі.
(Асистент Романчук О.О. досить відповідально відноситься до викладацької діяльності. Він допомогає кожному студенту отримати практичні навики і досяг у цьому успіху).
Наукові інтереси: технології паралельного програмування (Fork/Join Framework), системи керування базами даних (MySQL, Cassandra), розробка алгоритмів для розв’язання задач з інтенсивними обчисленнями, веб-розробка.
Пеня Тетяна Дмитрівна
інженер І категорії
Базова освіта: Український державний хіміко-технологічний університет, спеціальність – «Автоматизоване управління технологічними процесами», кваліфікація – «фахівець з автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій».