Обрати сторінку

Марафон з інтелектуальної власності (IP Marathon)

З 21 до 23 листопада 2018 р. у м. Києві під егідою Всесвітньої організації інтелектуальної власності й за ініціативи Міністерства економічного розвитку та торгівлі України пройшов ІІІ Міжнародний форум інновацій «INNOVATION MARKET».

Організаторами форуму виступили Міністерство освіти і науки України, Національна академія наук України, Мала академія наук України під егідою ЮНЕСКО, Національний офіс інтелектуальної власності, НДІ інтелектуальної власності НАПрН України тощо.

У рамках форуму відбувся конкурс «Марафон з інтелектуальної власності (IP Marathon)», організований Національним офісом інтелектуальної власності.

Головна ідея конкурсу – стимулювати українську студентську молодь до участі в інноваційному процесі, апробація теоретичних знань та навичок під час роботи з об’єктами інтелектуальної власності та формування конкурентоздатного продукту на ринку. Тема Марафону – 2018: «Зроби винахід бізнесом» передбачала виконання таких завдань:

– формування моделі здійснення патентної аналітики та комерціалізації;

– формування бізнес-моделі інноваційного процесу;

– підготовка презентації та пітчу до виступу на сцені.

Винаходи, для яких команди учасників розробляли проекти комерціалізації, належать фіналістам науково-технічної виставки-конкурсу «Майбутнє України», який проводила Мала академія наук (МАН). Зокрема, це: електронний медичний браслет, розумна таблиця, автономний робот-помічник з голосовим керуванням, робо-рука як пристрій автоматизації майбутнього, інтерактивна система моніторингу якості повітря на базі мікроконтролера NodeMCU, вітроенергетична установка для добування води з повітря, окуляри доповненої реальності, smart-підставка до горщика для догляду за кімнатними рослинами тощо.

Умови конкурсу передбачали перевірку патентної чистоти винаходів, корисних моделей, промислових зразків, ноу-хау та інших результатів інтелектуальної, творчої діяльності та підготовку презентаційних матеріалів з пропозиціями комерціалізації цих винаходів.

Метою цього заходу було визначення кращої команди, що зуміє завдяки своїм компетенціям та навичкам розробити проект комерціалізації запропонованого оргкомітетом винаходу та презентувати його.

У конкурсі взяли участь університетські команди з Києва, Житомира, Харкова, Дніпра, Миколаєва, Сум, Тернополя, Мелітополя.

У ході марафону експерти визначили найкращі команди, які розробили проекти комерціалізації винаходів, запропонованих оргкомітетом, та презентували їх.

Переможцем конкурсу стала команда «НАУ» Національного авіаційного університету (м. Київ), що презентувала винахід «Окуляри доповненої реальності» (автор винаходу – Курносов Володимир).

Друге місце здобула команда «Deadline» Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки (м. Луцьк) з винаходом «Електронний голосовий інформатор перешкод» (автор винаходу – Шибка Ігор).

Третє місце посіла команда «ХімТех» ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет» (м. Дніпро) з винаходом «Вітроенергетична установка для добування води з повітря» (автор винаходу – Гаврильчук Валентин).

Крім перемоги, члени команди у складі Жилко Юлії, Карини Бабіч (кафедра економіки промисловості та організації виробництва), Саянова Дмитра, Гармаша Олексія (кафедра машинобудування та інженерної механіки) стали учасниками науково-практичного семінару «Інтелектуальна власність та інноваційна діяльність» і отримали Сертифікати, засвідчені провідними організаціями з інтелектуальної власності в Україні.

Молодці! Так тримати!!!

Особливу подяку висловлюємо доценту кафедри економіки промисловості та організації виробництва Івановій Марині Володимирівні і доценту кафедри машинобудування та інженерної механіки Кіжаєву Сергію Олексійовичу за підготовку команди та консультативну підтримку в онлайн-режимі.