Обрати сторінку

Секція «Безпека життєдіяльності, охорона праці та цивільний захист» у рамках конференції «Хімія та сучасні технології»

25 квітня у нашому університеті в рамках ІХ Міжнародної науково-технічної конференції студентів, аспірантів та молодих вчених «Хімія та сучасні технології» на кафедрі охорони праці та безпеки життєдіяльності працювала секція «Безпека життєдіяльності, охорона праці та цивільний захист». У роботі секції взяли участь співробітники Навчально-методичного центру цивільного захисту та БЖД Дніпропетровської області, студенти Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, Університету митної справи та фінансів, Національної металургійної академії України, ДВНЗ УДХТУ факультетів ЕК, ТВМС, ТНР, а також учні Хіміко-екологічного ліцею.

У вітальному виступі завідувач кафедри охорони праці та БЖД Мітіна Н. Б. представила сучасні вимоги безпеки праці на об’єктах промисловості, підкреслила актуальність усіх робіт секції. Доцент Гармаш С. М. виступила з презентацією, присвяченою Всесвітньому Дню охорони праці, що відзначається 28 квітня, на тему «Безпечне та здорове майбутнє праці». У доповіді показано, що виробничий травматизм і захворювання спричиняють величезні, непоправні суспільні втрати, негативно впливають на економіку країни та рівень життя.

Тематика доповідей студентів і молодих вчених присвячена проблемам підвищення безпеки на підприємствах хімічної, харчової промисловості, атомних електростанцій, біогазових установок, мікробіологічних лабораторій тощо. У виступах було представлено результати аналізу причин профзахворювань в Україні, рекомендовано вирішення деяких проблем екологічної, пожежної, біологічної та інформаційної небезпеки. З особливим інтересом і увагою присутні слухали доповідь викладача вищої категорії обласних курсів з питань цивільного захисту населення на сучасному етапі розвитку України Сипко В. Г.

Студентів Кудрявцева А. В., Ломоноса І. Д., Євсегу О. В., Ткаченко О. Т. нагородили грамотами «За кращу доповідь».

За результатами роботи конференції надруковано збірку, до якої увійшла 41 теза 57 авторів.