Обрати сторінку

Лекція випускниці кафедри ТНРтаЕ Олександри Фурман “Сталий розвиток та циркулярна економіка: Технології та рішення”

22 листопада 2023 року на кафедрі технології неорганічних речовин та екології відбулася відкрита лекція “Сталий розвиток та циркулярна економіка: Технології та рішення”, яку підготувала випускниця кафедри Олександра Фурман. Лекція була присвячена загальному розумінню концепцій Сталого розвитку та циркулярної економіки та прикладам конкретного впровадження деяких інструментів та технологій, що дотичні до цих концепцій.

Основні питання, що були розглянуті:

1. Сталий розвиток та його основні елементи
1.1 Визначення сталого розвитку та його ключові складові.
1.2 Зв’язок між економічним, соціальним та екологічним аспектами сталого розвитку.
2. Глобальні виклики та наслідки
2.1 Аналіз екологічних проблем у сучасному світі.
2.2 Вплив глобальних викликів на суспільство та економіку.
3. Шляхи до сталого розвитку
3.1 Події та угоди, спрямовані на досягнення сталого розвитку (наприклад, Цілі сталого розвитку ООН).
3.2 Роль урядових ініціатив та громадської участі в досягненні сталого розвитку.
4. Технології для сталого розвитку
4.1 Використання відновлюваної енергії та його вплив на складові сталого розвитку.
4.2 Роль ресурсозберігаючих та енергоефективних технологій (включаючи управління водними ресурсами, використання дощової води, рекуперацію тепла зі стічних вод, технології відходового управління, технології  енергоефективності в будинках)
5. Практичні приклади
5.1 Позитивні приклади проектів та ініціатив, спрямованих на сталий розвиток та впровадження циркулярної економіки.

Протягом навчання в університеті Олександра скористалася можливістю взяти участь у міжнародному освітньому проєкті “Гармонізація дипломної освіти, пов’язаної із водними ресурсами (Водна Гармонія)” за програмою EURASIA та спочатку потрапила в літню школу в Норвезький університет наук про життя (Norges miljø- og biovitenskapelige universitet), а потім отримала річну стипендію на навчання в магістратурі цього університету. У 2013 році Олександра закінчила в УДХТУ магістратуру за спеціальністю Хімічні технології неорганічних речовин і продовжила навчатися у Норвезькому університеті наук про життя  за освітньою програмою “Технології водопідготовки та управління водними ресурсами та очищення промислових стічних вод”. Після закінчення навчання, Олександра розпочала свою кар’єру у водній галузі і наразі працює інженером-консультантом з інформаційного моделювання будівель в  компанії Norsk Wavin (м. Осло, Норвегія), в тому числі її робота пов’язана саме з питаннями проєктування будівель, комплексів будівель і інших споруд з врахуванням сучасних ресурсозберігаючих підходів.

Лекція була як теоретичного, так і практичного спрямування та містила конкретні приклади у галузі впровадження сучасних ресурсозберігаючих технологій. Олександра розповіла про стратегію та підходи при реалізації концепцій сталого розвитку та циркулярної економіки, навела конкретні технології, реалізовані приклади сучасного підходу впровадження ресурсозберігаючих технологій при будівництві сучасних будівель, житлових комплексів та невеличких поселень, що направлені на зменшення використання водних та енергетичних ресурсів, які наразі впроваджуються в Європейських країнах.

Також, Олександра поділилася основними етапами свого життєвого шляху, від навчання в нашому університеті до сьогодення і її роботі у компанії Norsk Wavin.

Лекцію відвідали студенти кафедри, що навчаються на спеціальностях Екологія та Хімічні технології та інженерія та викладачі декількох кафедр: технології неорганічних речовин та екології; підприємництва, організації виробництва та теоретичної і прикладної економіки; фармації та технології органічних речовин. Тема та матеріал лекції викликали зацікавленість як у студентів, так і у викладачів, тож наприкінці лекції була жвава дискусія та обговорення деяких висвітлених в лекції питань. Після чого Олександра надіслала додаткову інформацію щодо предмету лекції, яку викладачі кафедри зможуть використовувати у своїй викладацькій діяльності.

Кафедра ТНР та Е дякує Олександрі Фурман за цікаву та корисну лекцію!