Обрати сторінку

КАФЕДРА МАТЕРІАЛОЗНАВСТВА

ГІРІН Олег Борисович

ГІРІН Олег Борисович

Завідувач кафедри матеріалознавства, доктор технічних наук, професор

Академік  Академії  наук  вищої  школи  України  (з  2015  р.)  і  Нью-Йоркської  Академії  наук  (з  1997 р.),  призер I Чемпіонату світу з науки в галузі матеріалознавства (2023 р., Дубаї, ОАЕ), лауреат академічної Нагороди   Ярослава   Мудрого   в   галузі   науки   і   техніки  (2015 р.),   Міжнародної   премії   імені  академіка К.Ф. Стародубова “За наукові досягнення” (2016 р.), Міжнародної премії імені Ейнштейна “За наукове досягнення” (2011 р., Велика Британія). Нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України та відзнакою Прем’єр-міністра України (2005 р.), Відзнакою МОН України “За наукові досягнення” (2005 р.), Почесною грамотою МОН України (2000 р.), медаллю “Великі вчені 21 сторіччя” (2011 р., США).

Освіта і кваліфікація: У 1974 р. закінчив з відзнакою технологічний факультет Національної металургійної академії України (в ті часи – Дніпропетровський металургійний інститут). У 1977 р. закінчив аспірантуру, а у 1990 р. – достроково докторантуру, захистивши докторську дисертацію на тему: “Закономірності формування текстури та анізотропії тонкої структури в металах при електрокристалізації” за спеціальністю “Матеріалознавство” (Перелік 2015). Має дипломи кандидата технічних наук (1981 р.) і доктора технічних наук (1991 р.), атестати старшого наукового співробітника (1992 р.) і професора (2002 р.). З 1998 р. по теперішній час – завідувач кафедри матеріалознавства ДВНЗ “Український державний хіміко-технологічний університет”, яка була створена при його безпосередній участі.

Основні наукові досягнення: Відкрив невідоме раніше явище електрохімічного фазоутворення металів і сплавів через стадію переохолодженого рідкого стану, отримав пріоритетні результати в дослідженнях впливу нанокристалічної, квазікристалічної, аморфної та орієнтованої структури на властивості електрохімічних покриттів. Автор понад 280 наукових та навчально-методичних праць, монографій та 20 патентів на винаходи. Керівник науково-технічних проектів, виконаних на замовлення урядів України, США, Канади і Європейського Союзу. Виступив із науковими доповідями на симпозіумах у США, Канаді, Бразилії, Китаї, Франції, Німеччині, Швейцарії, Іспанії, Греції, Чехії, Італії й Білорусі. Член Наукової ради МОН України за фаховим напрямом “Матеріалознавство”, експерт Національного фонду досліджень України, експерт МОН України з актуалізації переліку критичних технологій за напрямом “Технології матеріалознавства”.

Дисципліни, які викладає:
– Прикладне матеріалознавство;
– Кристалохімія матеріалів;
– Матеріалознавство і технологія матеріалів;
– Аналіз та контроль матеріалів;
– Ювелірні матеріали і технології їх виготовлення та обробки.

Curriculum Vitae

Scopus

Google Scholar

 

ОВЧАРЕНКО Володимир Іванович

ОВЧАРЕНКО Володимир Іванович

Доцент кафедри матеріалознавства, кандидат технічних наук, доцент

Освіта і кваліфікація: У 1999 р. закінчив технологічний факультет Національної металургійної академії України (в ті часи – Державна металургійна академія України). У 2002 р. закінчив аспірантуру при кафедрі матеріалознавства ДВНЗ “Український державний хіміко-технологічний університет”, згодом захистивши кандидатську дисертацію на тему: “Текстурована наноструктура і властивості тонких хромових електропокриттів на консервній жерсті” за спеціальністю “Матеріалознавство” (Перелік 2015). Має диплом кандидата технічних наук (2008 р.) і атестат доцента (2011 р.). З 2009 р. – доцент кафедри матеріалознавства ДВНЗ УДХТУ. З 2014 р. – вчений секретар кафедри матеріалознавства. Гарант освітньої програми “Ювелірне, стоматологічне та ортопедичне матеріалознавство” з підготовки здобувачів вищої освіти за першим (бакалаврським) освітнім рівнем зі спеціальності 132 – Матеріалознавство; член робочої групи з підготовки докторів філософії за третім (освітньо-науковим) рівнем зі спеціальності 132 – Матеріалознавство. Нагороджений Почесними грамотами ДВНЗ УДХТУ.

Основні наукові досягнення: 60 публікацій, у тому числі 4 статті, які включені до наукометричних баз даних Scopus та Web of Science; 20 статей, визначених ВАК України як фахові наукові видання; 3 публікації в закордонних наукових журналах; 2 патенти України. Опублікував у співавторстві два навчальних посібника (Материаловедение: Практикум. – Днепропетровск: Пороги, 2011. — 186 с. і Аналіз та контроль матеріалів. Лабораторний практикум – Дніпро: ДВНЗ УДХТУ, 2016. – 138 с.), а також близько 100 методичних вказівок для виконання самостійних, курсових, лабораторних та практичних робіт.

Дисципліни, які викладає:
– Стоматологічні матеріали і технології їх виготовлення та обробки;
– Матеріалознавство;
– Матеріалознавство і обробка матеріалів;
– Аналіз та контроль матеріалів;
– Технології термічної та механічної обробки матеріалів;
– Технологія конструкційних матеріалів та матеріалознавство;
– Взаємозамінність та технічні вимірювання.

Scopus

Google Scholar

ТРОФИМЕНКО Віталій Васильович

ТРОФИМЕНКО Віталій Васильович

Доцент кафедри матеріалознавства, кандидат технічних наук, старший науковий співробітник

Освіта і кваліфікація: У 1971 р. закінчив технологічний факультет Національної металургійної академії України (в ті часи – Дніпропетровський металургійний інститут), а у 1975 р. закінчив аспірантуру. У 1977 р. захистив кандидатську дисертацію на тему: “Дослідження системи залізо-водень” за спеціальністю “Матеріалознавство” (Перелік 2015). Має диплом кандидата технічних наук (1977 р.) і атестат старшого наукового співробітника (1987 р.). На посаді доцента кафедри матеріалознавства ДВНЗ “Український державний хіміко-технологічний університет” працює з 1998 р. Вчений секретар кафедри матеріалознавства з 2000 по 2014 рр. Нагороджений Почесними грамотами ДВНЗ УДХТУ.

Основні наукові досягнення: Опублікував у співавторстві монографію “Флокены и контроль водорода в стали” та навчальний посібник “Материаловедение: Практикум”. Автор понад 170 наукових і методичних робіт, з них 7 опубліковано в закордонних наукових журналах. Має 38 авторських свідоцтв на винаходи.

Дисципліни, які викладає:

– Електротехнічні матеріали;

– Технологія конструкційних матеріалів і матеріалознавство;

 – Новітні матеріали.

Scopus

Google Scholar

КРАВЕЦЬ Василь Іванович

КРАВЕЦЬ Василь Іванович

Доцент кафедри матеріалознавства, кандидат технічних наук, доцент

Освіта і кваліфікація: У 1984 р. закінчив ДВНЗ “Український державний хіміко-технологічний університет” (в ті часи – Дніпропетровський хіміко-технологічний інститут) за спеціальністю “Машини і апарати хімічних виробництв”. У 1991 р. захистив кандидатську дисертацію на тему “Розробка агрегату для гранулювання лігнінного борошна”. Має диплом кандидата технічних наук (1991 р.) і атестат доцента (1994 р.). В ДВНЗ “Український державний хіміко-технологічний університет” працює з 1984 р. З 1999 по 2019 р.р. – завідувач кафедри деталей машин, а з 2019 р. – доцент кафедри матеріалознавства. У 1990 р. нагороджений нагрудним знаком “Винахідник СРСР”. Нагороджений Почесними грамотами ДВНЗ УДХТУ.

Основні наукові досягнення: Науковий напрямок – “Тонке і надтонке подрібнення матеріалів”. Розробив конструкції млинів відцентрової дії, які дозволяють подрібнювати крихкі, вологі та рослинні матеріали. На підприємствах України млини успішно працюють у виробництві залізоокисного пігменту, гідрофобізованої крейди, деревного борошна, карбону та ін. Розробки захищені патентами України. За результатами наукової роботи опубліковано 63 наукових та навчально-методичних праці, в тому числі отримано 9 авторських свідоцтв СРСР і патентів України.

Дисципліни, які викладає:

– Деталі машин;

– Прикладна механіка;

– Прикладна механіка та основи конструювання.

Scopus

Google Scholar

КАЗІМІРОВ Ігор  Павлович

КАЗІМІРОВ Ігор Павлович

Доцент кафедри матеріалознавства, кандидат технічних наук, доцент

Освіта і кваліфікація: У 1982 р. закінчив ДВНЗ “Український державний хіміко-технологічний університет” (в ті часи – Дніпропетровський хіміко-технологічний інститут) за спеціальністю “Машини та технологія переробки пластмаси у вироби та деталі” і отримав кваліфікацію інженер-механік. У 1989 р. захистив кандидатську дисертацію на тему “Розрахунок та проектування підшипників ковзання для магістральних насосних агрегатів нафтопроводів” за спеціальністю “Тертя та зношування в машинах”. Має диплом кандидата технічних наук (1989 р.) і атестат доцента (1994 р.). З 1994 р. – доцент кафедри хімічного машинобудування, а з 2019 р. працює доцентом кафедри матеріалознавства ДВНЗ “Український державний хіміко-технологічний університет”.

 Основні наукові досягнення: Має близько 30 наукових і методичних робіт, понад 40 патентів України. Головний редактор журналу “Наука про теплоту та воду”.

 Дисципліни, які викладає:

– Нарисна геометрія, інженерна та комп’ютерна графіка;

– Інженерна та комп’ютерна графіка;

– Теорія машин та механізмів.

Scopus

Google Scholar

ГНАТКО Олена Миколаївна

ГНАТКО Олена Миколаївна

Старший викладач кафедри матеріалознавства

Освіта і кваліфікація: У 1996 р. закінчила з відзнакою ДВНЗ “Український державний хіміко-технологічний університет” за спеціальністю “Машини і апарати хімічних виробництв і підприємств будівельних матеріалів” (спеціалізація: “Хімічний опір матеріалів і захист від корозії”) і отримала кваліфікацію інженер-механік. З 2002 р. працює асистентом кафедри деталей машин ДВНЗ “Український державний хіміко-технологічний університет”, а з 2014 р. – старшим викладачем кафедри прикладної механіки. З 2019 р. – старший викладач кафедри матеріалознавства. З 2014 р. виконує обов’язки заступника декана механічного факультету. З 2020 р. – заступник декана факультету комп’ютерних наук та інженерії. Нагороджена Почесними грамотами ДВНЗ УДХТУ.

Основні наукові досягнення: Має понад 15 наукових публікацій, у тому числі 6 статей, які включені до наукометричної бази даних Scopus, та 10 навчально-методичних праць. Приймала участь більше ніж у 10 науково-технічних конференціях, три з яких – Міжнародні конференції НATO. Наукові інтереси пов’язані з розвитком технологій електроактивованих водних розчинів та розробкою рішень для екологічної та харчової безпеки.

Дисципліни, які викладає:

– Теорія машин та механізмів;

– Деталі машин;

– Нарисна геометрія, інженерна та комп’ютерна графіка.

Scopus

Google Scholar

КОРОЛЯНЧУК Дмитро Георгійович

КОРОЛЯНЧУК Дмитро Георгійович

Старший викладач кафедри матеріалознавства

Освіта і кваліфікація: Закінчив ДВНЗ “Український державний хіміко-технологічний університет” у 2010 р. за спеціальністю “Технічна електрохімія”. У 2013 р. закінчив аспірантуру при цьому університеті за спеціальністю “Електрохімія”. Тема дисертаційної роботи: “Електропровідність тонких шарів електроліту на границі з повітрям”. На кафедрі матеріалознавства працює з 2013 р., спочатку на посаді молодшого наукового співробітника, а з 2017 р. – на посаді асистента.

Основні наукові досягнення: має понад 40 наукових публікацій, з них 5 опубліковано у закордонних наукових виданнях. Тематика наукових праць: електроліз води та водних розчинів, процеси переносу речовини та заряду вздовж поверхні розподілу фаз газ-рідина, електроосадження металевих та композиційних матеріалів. Відповідальний за роботу комплексу хімічних лабораторій кафедри матеріалознавства.

Дисципліни, які викладає: Проводить практичні заняття та лабораторні роботи з дисциплін:

– Опір матеріалів;

– Матеріалознавство.

Scopus

Google Scholar

ЛІВАК Оксана Вікторівна

ЛІВАК Оксана Вікторівна

Асистент кафедри матеріалознавства

Освіта і кваліфікація: У 2002 р. закінчила Національний технічний університет “Дніпровська політехніка” (в ті часи – Національний гірничий університет України) за спеціальністю “Збагачення корисних копалин”. Отримала диплом магістра з відзнакою, кваліфікація гірничого інженера з дослідницьким рівнем діяльності, викладача вищого навчального закладу. Працює в ДВНЗ “Український державний хіміко-технологічний університет” з 2002 р. на посаді асистента кафедри нарисної геометрії та інженерної графіки, а згодом – асистента кафедри прикладної механіки. З 2019 р. – асистент кафедри матеріалознавства.

Основні наукові досягнення: Має понад 20 наукових публікацій, у тому числі 2 – у закордонних наукових виданнях. Опублікувала 1 монографію у співавторстві, одержала 2 патенти України на корисні моделі. Тематика наукових праць: характер руйнування гірських порід при різкому охолодженні, термомеханічний породоруйнуючий інструмент.

Дисципліни, які викладає: Проводить практичні заняття та лабораторні роботи з дисциплін:

– Інженерна та комп’ютерна графіка;

– Нарисна геометрія;

– Деталі машин;

– Прикладна механіка;

– Теорія машин та механізмів.

Google Scholar

НІКІТІН Вадим Дмитрович

НІКІТІН Вадим Дмитрович

Завідувач лабораторії кафедри матеріалознавства

Освіта і кваліфікація: У 1974 р. закінчив металургійний факультет Національної металургійної академії України (в ті часи – Дніпропетровський металургійний інститут), а у 1983 р. закінчив аспірантуру. На посаді завідувача лабораторії кафедри матеріалознавства ДВНЗ “Український державний хіміко-технологічний університет” працює з 2000 р.

Основні наукові досягнення: Має 50 наукових публікацій, 17 авторських свідоцтв на винаходи. Нагороджений срібною та бронзовою медалями Виставок досягнень народного господарства СРСР.

МАГЕРРАМОВА Лариса Миколаївна

МАГЕРРАМОВА Лариса Миколаївна

Інженер I категорії кафедри матеріалознавства

Закінчила ДХТІ (вечірнє відділення) в 1990 році за спеціальністю «Машини та апарати хімічних виробництв», одержавши кваліфікацію – інженер-механік.1990 – 1995 роки – старший лаборант кафедри прикладної механіки (деталей машин).З 1995 року по теперішній час займає посаду зав. лабораторією вказаної кафедри.Займається господарською діяльністю та приймає активну участь у громадському житті кафедри.

СУДОВСЬКА Людмила Олександрівна

СУДОВСЬКА Людмила Олександрівна

Інженер I категорії кафедри матеріалознавства

Освіта і кваліфікація: У 1981 р. закінчила технологічний факультет Національної металургійної академії України (в ті часи – Дніпропетровський металургійний інститут) за спеціальністю “Матеріалознавство” (Перелік 2015). В ДВНЗ “Український державний хіміко-технологічний університет” працює з 1976 р., з 1998 р. – на посаді інженера 1 категорії кафедри матеріалознавства, виконує обов’язки диспетчера кафедри.

Основні наукові досягнення: Має 9 наукових публікацій і авторське свідоцтво на винахід. Нагороджена бронзовою медаллю Виставки досягнень народного господарства СРСР.

МІЩЕНКО Владислава Ігорівна

МІЩЕНКО Владислава Ігорівна

Аспірант кафедри матеріалознавства

Освіта і кваліфікація: У 2015 році закінчила з відзнакою ДВНЗ “Український державний хіміко-технологічний університет” за спеціальністю “Обладнання хімічних виробництв і підприємств будівельних матеріалів”. У 2016 році вступила до аспірантури при кафедрі матеріалознавства ДВНЗ УДХТУ із спеціальності “Матеріалознавство”.

Тема дисертаційної роботи: “Вплив магнітного поля при електрокристалізації на структуру і властивості феромагнітних металів” (науковий керівник – д.т.н., професор О. Б. Гірін).