II конференція по вирішенню кадрових питань лакофарбової індустрії

З 17 по 19 травня 2016 року у території Bartolomeo Best River Resort спільними зусиллями Івент-групи MustHavEvents (Михайло Кулаков) та ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет» (д.т.н., професор О.В. Черваков, завідувач кафедрою хімічної технології високомолекулярних сполук), а також за підтримки Асоціації українських виробників лакофарбової продукції та Міністерства освіти і науки України, пройшла II конференція YOUNG COATINGS 2016, присвячена вирішенню науково-технічних і кадрових питань лакофарбової промисловості.

У перший день конференції була організована дуже цікава і захоплююча екскурсія на підприємство «ПП Олейников А.В.» (м. Дніпродзержинськ). Компанія, створена випускниками ДХТІ Олейниковим О.В. і Олейниковою І.М., більше двадцяти років є виробником лакофарбової продукції.

Особливістю «ПП Олейников А.В.» серед безлічі виробників лакофарбової продукції є те, що підприємство діє в рамках розробленої екологічної політики, яка об’єднує критерії громадянської відповідальності, економічної доцільності та високої якості продукції, що виробляється. Основні принципи розвитку компанії «ПП Олейников А.В.» в області екологічної чистоти і безпеки полягають в наступному: орієнтація на сучасні європейські вимоги до екологічної безпеки продукції; використання передових технологій і сучасного обладнання з урахуванням вимог щодо охорони навколишнього середовища; заміна і виключення з рецептур компонентів, які завдають шкоди навколишньому середовищу і людині і т.д.

Таким чином, власні розробки, прогресивні технології та новітнє обладнання створюють міцну основу для успішної діяльності даного підприємства на ринку лакофарбових матеріалів, продукція якого поставляється в Грузію, Молдову, Придністров’я.

Під час екскурсії викладачі нашого університету та студенти 1-5 курсів мали змогу побачити лакофарбове підприємство, що відповідає високому рівню екологічності та оснащене найсучаснішим обладнанням.

Другий день конференції пройшов на базі комплексу Bartolomeo Best River Resort. Відкрилася конференція вітальним виступом президента Асоціації українських виробників лакофорбової продукції, директора ТОВ “ФАЙДАЛЬ Україна” Хоменко С.М. та проректора з наукової роботи ДВНЗ УДХТУ проф. Харченко О.В. і продовжилася презентацією всіх профільних випускаючих кафедр університетів України: НТУ ХПІ (м. Харків), ІХТ СНУ ім. В.Даля (м. Рубіжне), ДНУ (м. Вінниця), КНУ ім. Т.Шевченка (м. Київ), ІХВС НАН України (м. Київ), ДНУ ім. О.Гончара і нашого університету (кафедри ХТВМС і ПП-ФНПМ).

Далі були доповіді студентів та молодих вчених, де були представлені роботи магістрів – випускників 2016 року (Письменний М., Лінькова О.), нинішніх магістрів кафедри ХТВМС Каліниченко А., Чернявська А., аспіранта ІІ року навчання Мацуки О., а також аспіранта ІІІ року навчання НТУ «ХПІ» Касьяненко І.

Як відзначило керівництво Асоціації УПЛП, всі доповіді студентів та молодих вчених були зроблені на високому рівні, і їх роботи будуть відзначені грамотами і преміями.

Після цього були представлені доповіді представників бізнесу та освіти. Багато дискусій викликали доповіді доц. каф. ПП-ФНПМ Сведліковской О.С. «Про підготовку Нових стандартів освіти України», а також представника профільного Дніпропетровського політехнічного коледжу Залізнюк Д.І. З боку бізнесу було багато актуальних і цікавих доповідей з кадрових проблем, де розглядалися такі питання, як «Що очікує молодого фахівця на лакофарбовому підприємстві?» і т.д. Завершенням роботи другого дня став круглий стіл з обговоренням питань тісної співпраці між бізнесом та вищою школою, а також фуршет і прекрасний вокальний виступ молодого вченого нашого університету Куцик Наталії.

Третій день конференції пройшов на території нашого університету як Ярмарок вакансій для хіміків-технологів лакофарбової продукції. Були представлені підприємства, пов’язані з випуском лакофарбової продукції: ТОВ «Адвент Інвест» (м. Київ), ТОВ «Тіккуріла» (м. Київ), ПрАТ «ТЕРМІНАЛ-М» (м. Київ), ТОВ ПП «ЗІП» (г. Дніпродзержинськ), ТОВ «Інтердісп-ЛКБ» (м. Харків), а також Дніпропетровський центр ПТО ДСЗ. Всі бажаючі студенти нашого університету змогли пройти співбесіду і залишити резюме не тільки у виробників готової лакофарбової продукції, а й логістичних компаній і підприємств, які є постачальниками сировини і т.д. Дуже приємно, що багато наших студентів пройшли співбесіду, за результатами якого вони влітку поїдуть на стажування.