Обрати сторінку

Онлайн-тренінг підвищення кваліфікації “Інноваційна педагогіка у водних освітніх програмах вищої школи”

13 червня пройшов фінальний вебінар “Фізичні та кіберриски у водному секторі”, що завершує серію вебінарів тренінгу підвищення кваліфікації “Інноваційна педагогіка у водних освітніх програмах вищої школи”. Тренінг був організований викладачами Норвезького університету природничих наук у рамках міжнародного освітнього проєкту Водна Гармонія – 2.

Тренінг складався з 11 вебінарів, тематика яких охоплювала різні напрямки підвищення кваліфікації, – від сучасних інтерактивних методів навчання та рекомендацій щодо підготовки наукових публікацій, до сучасних інструментальних методів вимірювань та інформаційного моделювання будівель. З повним переліком тем вебінарів, презентаціями доповідей та відеозаписами вебінарів можна ознайомитися на сайті проєкту Водна Гармонія – 2 .

До вебінарів були залучені професори з університетів Норвегії (Норвезький університет природничих наук), США (Університет штату Мічиган; Колумбійський університет; Університет Вашингтону), Польщі (Вармінсько-Мазурський університет) та фахівці норвезьких компаній DOSCON та Norsk Wavin (випускники НТУУ КПІ та ДВНЗ УДХТУ).

Підґрунтям для організації підвищення кваліфікації викладачів саме у такому форматі з широким переліком питань, що розглядались, стала багаторічна співпраця між учасниками проєкту, що дозволила виявити нагальні потреби учасників проєкту в отриманні сучасних знань з відповідних питань, а організаторам тренінгу скористатися великим досвідом глобальної мережі міжнародних проєктів WaterHarmony (більш ніж 70 університетів з 44 країн), частиною якої є серія проєктів Водна Гармонія (координатори: Норвезький університет природничих наук та ДВНЗ “Український державний хіміко-технологічний університет).

Хоча головний наголос тренінгу робився на питаннях, пов’язаних із водними технологіями, тим не менш, різноманітна тематика вебінарів дозволила прийняти участь у тренінгу широкому колу викладачів, студентів та фахівців підприємств. Загалом вебінари тренінгу відвідало більш ніж 200 осіб з університетів та підприємств Норвегії, України, Молдови, Казахстану, Таджикистану, Киргизії, США, Польщі. Загальна кількість університетів учасників тренінгу 30, з них з України 16 університетів та один коледж.

З нашого університету вебінари відвідало більш ніж 80 викладачів, аспірантів та студентів та отримали сертифікати підвищення кваліфікації 43 викладача університету.

До вебінарів активно долучались студенти та аспіранти спеціальностей 101 Екологія та 161 Хімічні технології та інженерія (професійне спрямування Технології питної води та промислової водопідготовки у виробництві неорганічних речовин) кафедри технології неорганічних речовин та екології, яка є координатором серії проєктів Водна Гармонія з моменту їх започаткування.

Участь у проекті викладачів кафедри ТНР та Е дозволила їм також відвідати фінальну очну частину тренінгу, яка відбулась у Норвегії 09-15 червня, де разом із міжнародною командою викладачів та студентів викладачі прослухали додаткові лекції, ознайомились з сучасними лабораторним обладнанням та виробництвами (більш детальна інформація буде в окремому повідомленні).

Колектив кафедри ТНР та Е щиро дякує колегам Норвезького університету природничих наук проф. Х.Ратнавірі та ас. проф. З.Малецькому за організацію корисного семінару, а всім лекторам за цікаві лекції!