Обрати сторінку

Освітня програма «Біологія»

Розрахунок конкурсного балу

Бажаєш дізнатися прохідний бал минулих років та оцінити свій шанс вступу на бюджет?! Зателефонуй в приймальну комісію +380966517394 або залиш свій номер і ми зателефонуємо Вам:

14 + 8 =

Галузь знань: 16 Хімічна та біоінженерія

Спеціальність: 161 Хімічні технології та інженерія

Випускова кафедра: Кафедра технологій палив, полімерних та поліграфічних матеріалів

Підготовка фахівців здійснюється за ступенем бакалавра та  магістра


Кафедра готує фахівців за двома напрямами:

  • переробка традиційних видів палива
  • технологія альтернативних палив.

З першого напряму студенти вивчають основні процеси переробки вуглецевмісної сировини, технології переробки нафти, газу й твердих горючих копалин, застосування палив, мастил, олив та продуктів переробки вугілля.

З другого -  основні принципи виробництва та застосування палив з ненафтової сировини, якою є рослинні та харчові відходи, різні види біопалива, біогаз, продукти газифікації твердих горючих копалин. Студенти оволодівають навичками у застосування спиртових палив (біоетанолу), біодизелю, нові системи використання палив, у тому числі у газо-рідинних та гібридних двигунах.

За обома напрямами студенти оволодівають навичками розрахування та проектування нових екологічно чистих виробництв.

На кафедрі є обладнані лабораторії, де студенти оволодівають сучасними методами дослідження на експертизи палив.

Кафедра готує фахівців для роботи на сучасних підприємствах з переробки нафти, газу, вугілля та будь-якої сировини з високим вмістом вуглецю й водню. Випускники кафедри можуть працювати на посадах інженерів-технологів нафтопереробного комплексу України, проектантів і конструкторів нафто- й вуглехімічного обладнання, займатись науковою роботою у науково-дослідних установах та університетах, технічним менеджментом в управлінських структурах і бізнесі.

Кафедра є популярною серед іноземних студентів – на протязі останніх 5-років у нас навчалися студенти з ближнього та далекого зарубіжжя – Анголи, Туркменістану, Азербайджану, Узбекистану, Португалії та  Конго.

Магістри кафедри мають змогу виконувати свої дипломи у лабораторіях кафедри, оволодівати методами комп’ютерного моделювання та сучасними інформаційними ресурсами через електронні бібліотеки.

Кафедра готує висококваліфікованих спеціалістів через аспірантуру та докторантуру для майбутньої роботи у наукових інститутів та закладах вищої освіти.

Наукова діяльність кафедри спрямовано на отримання та вивчення нових видів палив, в тому числі, альтернативних, та широко представлена монографіями та науковими статтями.

Основні місця практики та роботи випускників кафедри:

МІСЦЯ РОБОТИ СПЕЦІАЛІСТІВ

М. Київ

ПАТ «Укрнафта»

Національний авіаційний університет

АТ «Синтез-групп»

Лабораторії аеропортів, нафтобази

м. Дніпропетровськ

КХВ ПАТ «Євраз-ДМЗ ім. Петровського»

Нижньодніпровська нафтобаза

ПАТ «Південний машинобудівний завод», застосування олив.

Лабораторія авіаційних палив аеропорту «Дніпропетровськ», «Дніпроавіа».

ТД «Інтеройл»

НК «Альянс-Україна»

Агросоюз

Лабораторії аеропортів, нафтобази

Дніпропетровська обл.

м. Дніпродзержинськ, АТ "Дніпродзержинський коксохімічний завод"

м. Кривий Ріг «ПАТ «Миттал-Стіл Кривий ріг»

Полтавська обл.

м. Кременчук, ПАТ «Транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія «Укртатнанафта»

ГПУ “Полтавагазвидобування “Солохівській промисел”

м. Лисичанськ, Луганська обл.

«Лисичанська нафтова інвестиційна компанія» («Лисичанський НПЗ»)

Запорізька обл.

м. Бердянськ, АТ “АЗМОЛ”

м. Бердянськ, РУ НВО «Агрінол»

м. Запоріжжя, АТ «Запорізький електровозоремонтний з-д»

м. Запоріжжя, ПАТ «Запоріжкокс»

Львівська обл.

м. Дрогобич, НПК “Галичина”

с.м.т. Дашава, Львівська обл., Дашавське ВУПЗГ

Сумська обл.

м. Мала Павлівка, Качанівський ГПЗ, ВАТ «УКРНАФТА»

Івано-Франківська обл.

м. Надвірна, АТ "Нафтохімік Прикарпаття"

м. Долина, «Долинський ГПЗ», ПАТ «Укрнафта»

м. Борислав, «Бориславський ГПЗ», ПАТ «Укрнафта»

Харківська обл.

с.м.т. Андріївка, ДК “Укргазвидобування”, Шебелинське відділення переробки газу, газового конденсату та нафти

с.м.т. Червоний Донець, ДК “Укргазвидобування”, Газопромислове  управління “Шебелинкагазвидобування”

Чернігівська обл.

м. Варва, ВАТ «Укрнафта», “Гнідинцівський газопереробний завод»

Галузь знань: 09 Біологія

Спеціальність: 091 Біологія

Випускова кафедра: Біотехнології

Підготовка фахівців здійснюється за ступенем бакалавра


За останні десятиріччя біологія з описової науки, що володіє емпіричними методами, перетворилася на точну науку, яка має у своєму арсеналі найсучасніші методи, що дозволяють не тільки фіксувати, але й експериментально отримувати тонкі природні феномени на рівнях від молекул до біосфери, а також, використовуючи біоінформатику й математичне моделювання, прогнозувати розвиток біологічних систем – клітин, тканин, організмів, популяцій, біоценозів і екосистем.

В Україні є тисячі суб’єктів державної та підприємницької діяльності, рід занять яких пов’язаний з постійною необхідністю проведення кількісних та якісних аналізів своїх товарів і продуктів, а також оцінкою параметрів різних стадій біотехнологічних процесів за допомогою біологічних методів. Усе це актуалізується з переходом України на нові європейські стандарти якості. Крім того, є велика кількість навчальних закладів різного рівня підготовки, лікарень, науково-дослідних установ, екологічних організацій, фондів захисту тварин і рослин, природоохоронних організацій, де потрібні спеціалісти-біологи, здатні вирішувати поточні й перспективні задачі даних інституцій.

Вирішення завдань біології – на сьогодні дуже актуальних і глобальних, від яких залежить подальший розвиток людства – потребує нових освітянських кадрів з новими сучасними поглядами. У цій роботі мають об’єднуватися фахівці різноманих спеціальностей, але при цьому саме біологи є тою інтегруювальною силою і тим інтелектуальним центром, який формує задачі й забезпечує методологічне осмислення проблеми.

У ХХІ сторіччі професія біолога продовжує набирати популярності. Вважається, що найближчі десятиліття буде відбуватися величезна кількість відкриттів у сфері біології та біотехнологій, які докорінно змінять наше життя. Біологія як фундаментальна наука, на якій будуть базуватися ці відкриття, буде ще більш затребувана.

Фахівці, які отримали диплом за спеціальністю 091 «Біологія», реалізують себе у таких сферах діяльності:

  • лабораторні біологічні дослідження (гістологічні, ботанічні, зоологічні, мікробіологічні, санітарного контролю);
  • біомоніторинг навколишнього середовища;
  • дослідження якості харчових продуктів;
  • розведення кімнатних і садових рослин;
  • догляд за тваринами у зоопарках, зоосадах, притулках для тварин, звірофермах;
  • ландшафтний дизайн;
  • флористика;
  • центри формування здорового способу життя;
  • охорона природи й раціональне природокористування (національні парки, заповідники, станції юннатів, туристичні, краєзнавчі, екологічні центри й установи);
  • освітні заклади (спеціаліст і лаборант);
  • санітарно-епідеміологічний нагляд;
  • селекція рослин, тварин, мікроорганізмів (селекційні станції);
  • екскурсовод (музеї природи, пам’ятки природи);
  • лісове господарство;
  • сільське господарство;
  • медицина (лікарські рослини, фіто- і фунготерапія);
  • біотехнологія;
  • біологічні дослідження у науково-дослідних інститутах.

Випускники можуть отримати посади біолога, зоолога, ботаніка, мікробіолога, біохіміка, біотехнолога, інспектора з охорони природно-заповідного фонду, наукового співробітника (біологія), техніка-лаборанта (біологічні дослідження) та ін.

Під час навчання в університеті майбутні біологи здобувають знання про особливості будови, механізми й закономірності проявів життєдіяльності біологічних систем різного рівня організації, їх взаємодії з довкіллям, реакції за певних умов існування, а також на різних стадіях розвитку; біорізноманітності й еволюції живих систем. Майбутні біологи виробляють вміння і навички з дослідження різноманітних представників живої природи (бактерій, грибів, тварин, рослин), опановують технікою мікроскопування, вчаться працювати на сучасному експериментальному обладнанні, вміють спостерігати за живою природою, охороняти її та відновлювати, формують творчий науковий світогляд і здобувають знання у галузі біофізики, біохімії, біоекології, біології клітини, мікробіології (у т.ч. санітарної мікробіології), біотехнології, генетики, ботаніки, зоології, етології, фізіології та інтродукції рослин, фізіології та анатомії людини, ґрунтознавства, ембріології, біології культурних рослин, селекції, мікології, імунології, гістології, молекулярній біології.