Український державний хіміко-технологічний університет долучився до програми ERASMUS+ UKRENERGY

Проект 101082898 — UKRENERGY «Innovative Master Courses Supporting the Improvement of the Energy and Carbon Footprint of the Ukrainian Building Stock» / «Інноваційні магістерські програми щодо енергоефективності та зменшення вуглецевого сліду в будівельному фонді України» (Тема: ERASMUS-EDU-2022-CBHE-STRAND-2) передбачає створення нових магістерських програм на тему «Енергоефективність, модернізація будівель та енергетичне планування» в українських університетах та просування передового досвіду ЄС щодо освітніх методологій та конкретних знань, пов’язаних з енергоефективністю та стійкістю будівель, зокрема впровадження інноваційних магістерських курсів щодо енергоефективності та зменшення вуглецевого сліду в будівельному фонді України.

Фінансування проекту здійснюється за програмою ERASMUS+ Розвиток потенціалу у сфері вищої освіти.

18 – 24 квітня 2023 року в Університеті Генуї, Італія (координатора проекту), відбулись стартова зустріч та навчальний візит з метою гармонізації академічних підходів.

В зустрічі брали участь представники всіх учасників проекту:

• Київський національний університет будівництва та архітектури, Україна;
  • Одеська державна академія будівництва та архітектури, Україна;
  • Придніпровська державна академія будівництва та архітектури, Україна (бенефіціар);
  • Львівський політехнічний національний університет, Україна,
  • Національний транспортний університет, Україна,
  • Одеський національний економічний університет,  Україна,
  • ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет», Україна,
  • Львівський національний університет природокористування, Україна,
  • Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України, Україна;
  • Гірничо-металургійна академія ім. Станіслава Сташиця у Кракові, Польща;
  • Словацький технічний університет у Братиславі, Словакія;
  • Університет Кампанії ім. Луіджі Ванвітеллі, Італія.

В стартовій зустрічі від ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет» брали участь ректор Костянтин Михайлович Сухий та доцент кафедри енергетики Олена Анатоліївна Бєляновська.

В рамках зустрічі було розглянуто наступні основні питання:

• загальна структура та основні завдання проекту;
  • загальні характеристики українських вищих навчальних закладів та досвід в аналогічних програмах;
  • потреби українських університетів щодо проекту зі врахуванням специфічних тем проекту на інституціональному та національному рівні;
  • очікування українських університетів від проекту щодо освітніх програм – дидактичні та структурні – відповідно загального рівня та поточної геополітичної ситуації;
  • укладення Угоди про консорціум додатково до Грантової угоди;
  • розробка та затвердження плану якості;
  • розробка та затвердження плану поширення інформації;
  • процедури купівлі обладнання;
  • адміністративна звітність;
  • управління проектом, призначення та завдання проектних груп;
  • інші аспекти організаційно-розпорядчого та фінансового управління проектом та інші питання;
  • інноваційні підходи щодо енергетичної та структурної модернізації будівель;
  • презентація проекту та обговорення з викладачами Політехнічної школи Університету Генуї – викладання та навчальна діяльність у сфері енергоефективності в будівлях в Університеті Генуї та курси будівельної фізики, акустичного дизайну та проектування будівель.

Інформацію щодо наукових напрацювань та досвіду ДВНЗ УДХТУ в міжнародних проектах представлено К.М. Сухим, ректором.

Презентація наукових та навчально-методичних напрацювань ДВНЗ УДХТУ в галузі енергоефективності здійснена доцентом кафедри енергетики Бєляновською О.А.

В мікрогрупах проводились розгляд академічних аспектів UKRENERGY, питання гармонізації навчальних програм, а також обговорення аналіз потреб українських університетів та робочого плану проекту та сформульовані основні завдання на даний етап проекту.

Участь в даному проекті дасть потужний імпульс науковій діяльності та сприятиме активному оновленню навчальних програм на основі українського та європейського досвіду.

Дякуємо колегам з Університету Генуї за чудово організовану зустріч, новий досвід та море позитивних емоцій!