Обрати сторінку

Тренінг як механізм формування командної взаємодії

15 лютого 2023 року у рамках реалізації програми «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», що спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини через німецьку федеральну компанію Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH проведено тренінг «Ефективні професійні переговори в умовах кризових станів для розвитку державно-приватного партнерства в регіоні» для учасників Кластеру поліграфічної індустрії, видавництв та цифрових технологій «Поліграфія: логістика, сервіс, якість» та його партнерів.

Захід проведено на базі Центру інноваційних витрат поліграфічної галузі Дніпропетровщини (науково-дослідна лабораторія лакофарбових і поліграфічних матеріалів) ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет».

Ціль тренінгу: підвищення навичок використання сучасних технік професійних переговорів під час створення та розвитку моделей партнерських відносин з бізнес-підприємствами регіонального ринку праці, органами державної влади, місцевого самоврядування (теорія + практика).

 

Понад 20 учасників різних регіональних структур, бізнес-об’єднань, підприємств, закладів професійної та вищої освіти  та провідних партнерських громадських організацій Дніпропетровщини взяли участь у навчанні. Тренінг складався з двох сесій: перша – партнерська комунікація, друга – безпосередньо навчання.

 

 

Символічним та урочистим моментом стало під час першої сесії укладання Меморандуму про партнерство між Кластером поліграфічної індустрії, видавництв та цифрових технологій «Поліграфія: логістика, сервіс, якість» в особі його голови – Наталі Ісаєвої та ГО «Асоціація рестораторів та готельєрів м. Дніпро» в особі Олени Булах. Партнерські організації представили спільну візію задля підвищення ділової активності малого та середнього бізнесу в регіоні.

Ольга Свердліковська, декан факультету економіко-гуманітарних наук та права ДВНЗ УДХТУ, доктор хімічних наук, професор та Максим Потапчук, директор ТОВ «Метал Принт» також звернулися до учасників тренінгу з  окресленням шляхів відновлення України та визначення способів диверсифікації економіки у більш інноваційні та наукомісткі сфери.

Учасники тренінгу ґрунтовно  проаналізували різноманітні фактори, що є рушійними чинниками зміни в стратегіях діяльності: кризові стани, технологічний прогрес, економічні умови, інфраструктурні обмеження та відсутність прозорих механізмів комунікації з органами місцевого самоврядування, проблеми навколишнього середовища, демографічні зміни, що вже впливають на розвиток українського бізнесу.

 

 

 

Спільну роботу та навчання команд забезпечила Олена Бобир, психолог, кар’єрний консультант, сертифікований тренер, рекрутер, сертифікований супервізор за європейськими стандартами Асоціації національних супервізійних організацій Європи (ANSE).

Завдання тренінгу:

  • формування цілісної системи знань про структуру переговірного процесу, основні стилі ведення переговорів, тактики поводження при веденні переговорів;
  • розвиток професійно вагомих комунікативних якостей і навичок особистості, усвідомлення власних комунікативних ресурсів надання впливу;
  • розпізнавання й подолання маніпуляцій у ході спілкування.

Тренінг для учасників кластеру та його партнерів став одним із реальних способів підвищення рівня психологічної і соціальної компетенції працівників в умовах економічної кризи та військового стану. Це також могутній мотиваційний механізм, тому що навички, отримані менеджментом на тренінгу, сприятимуть в подальшому їх професійному й особистісному зростанню, вибудові комунікаційної стратегії між різними цільовими групами, а це у свою чергу забезпечить підвищення ефективності діяльності як кластера  в цілому, так його окремих учасників,  стабільність у формуванні регіональних політик з органами місцевого самоврядування.

 

 

 

Довідково:

Мета програми «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», що спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини через німецьку федеральну компанію Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH – створити кращі умови для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), підтримати інновації та стимулювати експорт, що є шляхом до сталого й рівномірного економічного зростання.

EU4Business – ініціатива Європейського Союзу, яка допомагає малим і середнім підприємствам у країнах Східного партнерства. Детальніше: www.eu4business.org.ua