Соціальний бізнес як рушій відновлення економіки України
Сьогодні, економіка України зазнає величезних збитків через повномасштабну війну з РФ. В таких скрутних умовах стрімко зросла кількість соціальних проблем і держава не завжди може вирішити ці питання. Тут на допомогу приходить соціальний бізнес.
Про роль соціального бізнесу у відтворені економіки України розповіла в інтерв’ю телеканалу Відкритий 12 липня 2024 року доцент кафедри підприємництва, організації виробництва та теоретичної і прикладної економіки ННІ “Український державний хіміко-технологічний університет”, кандидат економічних наук Рябик Ганна.
Тема соціального підприємництва або соціального бізнесу набуває сьогодні все більшої популярності, тому що більше двох років повномасштабної війни показали, наскільки ефективно українці вміють реагувати на складні виклики та вирішувати проблеми, з якими не можуть впоратись державні інститути. Особливо в контексті соціально вразливих людей. Проблеми, з якими вони постійно зіштовхуються, пришвидшили розвиток в Україні соціального бізнесу. Соціальне підприємництво – це діяльність, прибутки від якої йдуть не лише на зарплату та фінансове збагачення, але й на вирішення соціальних та екологічних викликів.
«В Україні тенденція розвитку соціального бізнесу існувала і до 24 лютого 2022 року. Але повномасштабна війна показала, що така форма підприємництва здатна досить ефективно долати проблеми тих, кому критично потрібна підтримка», – наголошує Ганна Рябик. «Рух соціального підприємництва шириться Україною, що говорить про готовність людей робити добрі справи і одночасно підвищувати рівень свого достатку. А якраз останнє і є запорукою розвитку економіки». Але даний вид підприємницької діяльності зіштовхується сьогодні з певними проблемами, які озвучила Ганна Рябик.
Повний текст інтерв’ю доступний за посиланням та у відео: