Підсумки Х Ювілейної Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції здобувачів вищої освіти та молодих учених «Хімія і сучасні технології»
23-24 листопада 2021 року у Державному вищому навчальному закладі «Український державний хіміко-технологічний університет» відбулась Х Ювілейна Міжнародна науково-практична інтернет-конференція здобувачів вищої освіти та молодих учених «Хімія і сучасні технології».
Відкрив конференцію і привітав учасників голова організаційного комітету, ректор Сухий К.М. відзначивши, що роль участі молодих вчених у розвитку різних напрямків сучасної науки, щорічно збільшується. Наразі підтримка наукових ідей молодих вчених здійснюється як Міністерством освіти і науки України, так і місцевими органами влади шляхом запровадження стипендій, матеріальних заохочень та фінансуванням проєктів прикладних досліджень. ДВНЗ УДХТУ відомий своїми науковими школами в різних напрямках хімії та хімічної технології. І в даний момент молоді вчені різних кафедр є лауреатами значної кількості нагород, стипендій та отримують фінансування на реалізацію наукових проєктів. «Проведення конференцій – це дуже добрий майданчик для розвитку цікавих і цінних наукових ідей, обміну досвідом серед молодих і досвідчених науковців» – зазначив ректор.
На пленарному засіданні з вітальним словом та доповідями виступили представники партнерів конференції, а саме: Поліщук В.В., директор ТОВ «РУ НВО Агрінол» та Гончар А.Г., директор ТОВ «ВЕЛТА РД ТИТАН». Керівники підприємств познайомили учасників конференції з історією, сучасним станом та потребами їх підприємств. Також зазначили зацікавленість у молодих кадрах.
Крім того, були заслухані доповіді професора кафедри хімічної технології переробки нафти і газу НУ «Львівська політехніка» Топільницького П.І. та аспірантки Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії ім. В.П. Кухаря НАН України Мінаєвої І.В.
Конференція відбувалась за різними тематичними напрямами. Під час дискусій учасники торкалися актуальних проблем різних складових хімії та хімічної технології, безпеки життєдіяльності, охорони праці, механічної інженерії та електроенергетики, комп’ютерних наук та інженерії, економіки та гуманітарних питань розвитку суспільства. Особливістю конференції стала робота в окремій секції учнівської молоді – учнів Малої академії наук України, ліцеїстів, учнів коледжів. Учасники конференції представили як теоретичні, так і практичні розробки.
Географія учасників була доволі широкою — представлені основні центри хімічної науки України та закордонні навчальні заклади:
- Гірничо-металургійний Інститут Таджикістану,
- Худжандський державний університет імені академіка Б. Гафурова,
- Вашингтонський університет, Сіетл, США,
- Черкаський державний технологічний університет, НТУ України
- «Київський політехнічний інститут»,
- НТУ «Харківський політехнічний інститут»,
- Національний авіаційний університет,
- Національний університет цивільного захисту України,
- Дніпровський національний університет ім. О. Гончара,
- Київський національний університет технологій та дизайну,
- Національний університет харчових технологій,
- НУ «Львівська політехніка»,
- Національна металургійна академія України,
- Дніпровський державний аграрно-економічний університет,
- Житомирський державний університет ім. І. Франка,
- Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії ім. В.П. Кухаря НАН України,
- Навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД Дніпропетровскої області,
- ДВНЗ «Національний лісотехнічний університет України»,
- Одеський політехнічний державний університет,
- Інститут геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова НАН України,
- Інститут електрозварювання ім. Є. О. Патона НАН України.
Організаційний комітет щиро дякує учасникам за доповіді, організаторам та усім хто був причетний до підготовки та проведенню конференції.
Сподіваємось на подальшу співпрацю!