Освітня програма “Хімічні технології та інженерія”. Професійне спрямування ”Хімічні технології переробки еластомерних матеріалів технічного, медичного та побутового призначення” (бакалавр)
Галузь знань: 16 Хімічна та біоінженерія
Спеціальність: 161 Хімічні технології та інженерія
Випускова кафедра: Кафедра технологій палив, полімерних та поліграфічних матеріалів
Розрахунок конкурсного балу
Бажаєш дізнатися прохідний бал минулих років та оцінити свій шанс вступу на бюджет?! Зателефонуй в приймальну комісію +380966517394 або залиш свій номер і ми зателефонуємо Вам:
Галузь знань: 16 Хімічна та біоінженерія
Спеціальність: 161 Хімічні технології та інженерія
Випускова кафедра: Кафедра технологій палив, полімерних та поліграфічних матеріалів
Підготовка фахівців здійснюється за ступенем бакалавра та магістра
Кафедра готує фахівців за двома напрямами:
- переробка традиційних видів палива
- технологія альтернативних палив.
З першого напряму студенти вивчають основні процеси переробки вуглецевмісної сировини, технології переробки нафти, газу й твердих горючих копалин, застосування палив, мастил, олив та продуктів переробки вугілля.
З другого - основні принципи виробництва та застосування палив з ненафтової сировини, якою є рослинні та харчові відходи, різні види біопалива, біогаз, продукти газифікації твердих горючих копалин. Студенти оволодівають навичками у застосування спиртових палив (біоетанолу), біодизелю, нові системи використання палив, у тому числі у газо-рідинних та гібридних двигунах.
За обома напрямами студенти оволодівають навичками розрахування та проектування нових екологічно чистих виробництв.
На кафедрі є обладнані лабораторії, де студенти оволодівають сучасними методами дослідження на експертизи палив.
Кафедра готує фахівців для роботи на сучасних підприємствах з переробки нафти, газу, вугілля та будь-якої сировини з високим вмістом вуглецю й водню. Випускники кафедри можуть працювати на посадах інженерів-технологів нафтопереробного комплексу України, проектантів і конструкторів нафто- й вуглехімічного обладнання, займатись науковою роботою у науково-дослідних установах та університетах, технічним менеджментом в управлінських структурах і бізнесі.
Кафедра є популярною серед іноземних студентів – на протязі останніх 5-років у нас навчалися студенти з ближнього та далекого зарубіжжя – Анголи, Туркменістану, Азербайджану, Узбекистану, Португалії та Конго.
Магістри кафедри мають змогу виконувати свої дипломи у лабораторіях кафедри, оволодівати методами комп’ютерного моделювання та сучасними інформаційними ресурсами через електронні бібліотеки.
Кафедра готує висококваліфікованих спеціалістів через аспірантуру та докторантуру для майбутньої роботи у наукових інститутів та закладах вищої освіти.
Наукова діяльність кафедри спрямовано на отримання та вивчення нових видів палив, в тому числі, альтернативних, та широко представлена монографіями та науковими статтями.
Основні місця практики та роботи випускників кафедри:
МІСЦЯ РОБОТИ СПЕЦІАЛІСТІВ
М. Київ
ПАТ «Укрнафта»
Національний авіаційний університет
АТ «Синтез-групп»
Лабораторії аеропортів, нафтобази
м. Дніпропетровськ
КХВ ПАТ «Євраз-ДМЗ ім. Петровського»
Нижньодніпровська нафтобаза
ПАТ «Південний машинобудівний завод», застосування олив.
Лабораторія авіаційних палив аеропорту «Дніпропетровськ», «Дніпроавіа».
ТД «Інтеройл»
НК «Альянс-Україна»
Агросоюз
Лабораторії аеропортів, нафтобази
Дніпропетровська обл.
м. Дніпродзержинськ, АТ "Дніпродзержинський коксохімічний завод"
м. Кривий Ріг «ПАТ «Миттал-Стіл Кривий ріг»
Полтавська обл.
м. Кременчук, ПАТ «Транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія «Укртатнанафта»
ГПУ “Полтавагазвидобування “Солохівській промисел”
м. Лисичанськ, Луганська обл.
«Лисичанська нафтова інвестиційна компанія» («Лисичанський НПЗ»)
Запорізька обл.
м. Бердянськ, АТ “АЗМОЛ”
м. Бердянськ, РУ НВО «Агрінол»
м. Запоріжжя, АТ «Запорізький електровозоремонтний з-д»
м. Запоріжжя, ПАТ «Запоріжкокс»
Львівська обл.
м. Дрогобич, НПК “Галичина”
с.м.т. Дашава, Львівська обл., Дашавське ВУПЗГ
Сумська обл.
м. Мала Павлівка, Качанівський ГПЗ, ВАТ «УКРНАФТА»
Івано-Франківська обл.
м. Надвірна, АТ "Нафтохімік Прикарпаття"
м. Долина, «Долинський ГПЗ», ПАТ «Укрнафта»
м. Борислав, «Бориславський ГПЗ», ПАТ «Укрнафта»
Харківська обл.
с.м.т. Андріївка, ДК “Укргазвидобування”, Шебелинське відділення переробки газу, газового конденсату та нафти
с.м.т. Червоний Донець, ДК “Укргазвидобування”, Газопромислове управління “Шебелинкагазвидобування”
Чернігівська обл.
м. Варва, ВАТ «Укрнафта», “Гнідинцівський газопереробний завод»
Студенти оволодівають сучасними знаннями в галузі створення еластомерних матеріалів. Серед величезної кількості полімерних матеріалів еластомери займають особливе місце. Найбільш відомий і поширений тип еластомерного матеріалу – гума, яка з’явилася більше ніж 150 років тому та зіграла надзвичайно велику роль у розвитку техніки. Гума – унікальний матеріал, в 60 тис разів кращий за усі інші, що забезпечує гасіння ударів, а шини – найскладнішій устрій сучасної техніки, свого часу забезпечив науково-технічну революцію. Гума – матеріал унікальної будови, яка утворюється при надскладному синтезі. Створювати гуми – мистецтво.
Всі досягнення в галузі машинобудування, авто- та тракторобудування, вібраційної техніки та тому подібне, в тому чи іншому разі пов’язані з використанням еластомерів як конструкційних матеріалів. Тому створення нових типів еластомерних матеріалів завжди було пріоритетним для промислово розвинутих країн світу. Комплекс властивостей гуми або еластомерних виробів визначається набором матеріалів, які застосовуються при їх отриманні – каучуків, вулканізуючих речовин, наповнювачів, пластифікаторів і інше.
Фахівець у галузі переробки еластомерів може створювати гуми з різними властивостями. З гуми можна зробити масу різноманітних виробів: від шин для сучасних літаків, швидких легкових або гігантських вантажних автомобілів до дитячих іграшок і тонких медичних рукавичок, від відповідальних деталей для ракетно-космічної та військової техніки до виробів для спорту та відпочинку і таке інше.
Еластомери – це і звичайне взуття і костюми водолазів, і рукава для транспортування палива та мастил і серцеві клапани, і конвеєри в гірничорудній, металургійній та хімічній промисловості і деталі мікросхем в електроніці. Еластомерні матеріали знаходять широке застосування для виготовлення клеїв та адгезивів різного призначення. Заводи з виробництва еластомерних виробів – це як великі, так і малі підприємства, які оснащені складними механізмами, агрегатами, автоматичними лініями.
Студенти приймають активну участь в житті кафедри.Багато наукових розробок студентів проходять випробування в промисловості, а цікаві наукові дослідження відмічені грамотами та дипломами різноманітних конкурсів. Студенти виступають з науковими докладами на Всеукраїнських та міжнародних науково-технічних конференціях, приймають участь в програмі по міжнародного обміну студентів різних країн.
Наші випускники, які можуть працювати на багатьох підприємствах шинної промисловості, промисловості гумотехнічних виробів, гумового взуття та оборонного комплексу України та за кордоном, володіють методами розроблення та уніфікації рецептур еластомерних матеріалів, технологіями виробництва виробів з еластомерів та еластомерних композитів, модифікації та стабілізації властивостей еластомерних матеріалів у процесі їх переробки; розрахунками та конструюванням різноманітних гумових виробів, менеджментом продукції гумової промисловості, методами контролю технологічних процесів перероблення еластомерних матеріалів та управління ними, методами утилізації продуктів виробництва та споживання гумових виробів.
Наукові дослідження на кафедрі ХТПЕ проводяться під керівництвом докторів наук, професорів Ващенка Ю.М., Євдокименко Н.М., Ебіча Ю.Р., Овчарова В.І., кандидатів наук Терещук М.М., Зибайла С.М. в таких напрямках:
- Створення ресурсозберігаючих технологій при виробництві еластомерних матеріалів, в тому числі науково-технічні засади переробки відходів гум та створення інгредієнтів з використанням сировини тваринного та рослинного походження.
- Фундаментальні дослідження з метою виявлення закономірностей функціювання полімерних матеріалів з широким діапазоном варіювання деформаційно-міцносних властивостей.
- Розробка методики визначення функціональної дії основних інгредієнтів гумової суміші.
- наукові засади використання екологічно безпечних природних і синтетичних дисперсних матеріалів в еластомерах;
- модифікація властивостей еластомерних композицій речовинами з кватернізованим атомом нітрогену, отриманими з рослинної або вторинної сировини.
- Фізико-хімічні основи регулювання фазової морфології еластомерно-олігомерних композицій адгезивного та спеціального призначення
- Розробка полімерних клеїв, анаеробних клейових композицій та адгезивів різного призначення.
- Науково-практичні основи створення композиційних інгредієнтів для еластомерних матеріалів різного призначення