Приймальна комісія: тел: +38 (056) 746-27-21 , +38 (096) 651-73-94 [email protected]
Обрати сторінку

Освітня програма “Атомна енергетика”

Галузь знань: 14 “Електрична інженерія”
Спеціальність: 143 “Атомна енергетика” 
Випускова кафедра: Енергетики

Підготовка фахівців здійснюється за ступенем бакалавра 

Розрахунок конкурсного балу

Бажаєш дізнатися прохідний бал минулих років та оцінити свій шанс вступу на бюджет?! Зателефонуй в приймальну комісію +380966517394 або залиш свій номер і ми зателефонуємо Вам:

5 + 6 =

 


Фахівці спеціальності “Атомна енергетика” мають широку й різнобічну підготовку та набувають спеціальні знання про потужні атомні електростанції, зокрема, про методи, технології та пристрої для забезпечення надійної, екологічної та економної роботи АЕС, оптимізації технологічного процесу АЕС, способи удосконалення, модернізації та реконструкції існуючих електростанцій. Вони здатні застосовувати ці знання і навички під час безпосередньої експлуатації устаткування АЕС.

Освітня програма дозволяє студентові у повному обсязі оволодіти необхідними знаннями і навичками одержання, передачі і економного постачання електроенергії на АЕС. При цьому вивчаються фізико-математичні, загально-технічні, економічні та гуманітарні дисципліни, а також основні схеми атомних електростанцій, конструкції реакторного, турбінно-деаераторного та енергетичного обладнання АЕС.

Після закінчення даної спеціальності випускники здатні проектувати, експлуатувати, забезпечувати безпеку та культуру безпеки АЕС, проводити монтаж, налагодження та ремонт устаткування АЕС, створювати нове обладнання та впроваджувати новітні технології з метою енергоощадного використання, проводити наукові дослідження.

Спеціалісти готуються до виробничо-технологічної, організаційно-управлінської, проектно-конструкторської та науково-дослідної діяльності у галузі “Електрична інженерія”.

Підготовка фахівців відповідає рівню сучасних вимог у галузі атомної енергетики.

Інженери-енергетики є фахівцями з експлуатації, дослідження, проектування, налагоджування та ремонту основного та допоміжного обладнання атомних електростанцій. Вони розробляють заходи щодо проводження термінів експлуатації ядерних енергоблоків, систем підготовки води для атомних електростанцій.

Випускники можуть працювати на діючих АЕС України та закордоном; проектних, ремонтних, проектно-конструкторських, налагоджувальних та наукових організаціях; державних інспекціях, на посадах управлінських структур та ін.

Основні напрямки наукових досліджень кафедри енергетики:

 • Термічне знешкодження радіоактивних відходів.
 • Апарати зануреного згоряння.
 • Підвищення ефективності роботи теплоенергетичного устаткування з метою зменшення енерговитрат і економії палива.
 • Моделювання процесів тепломасообмену.
 • Підвищення ефективності використання енергоресурсів в теплових системах.
 • Вирішення проблем акумулювання енергії.
 • Розробка та дослідження малих модульних реакторів (ММР).
 • Гібридне використання ядерної та відновлюваної енергетики.
 • SMR для не “електроенергетичного” застосування.

Студент одержує підготовку з фундаментальних та спеціально-орієнтованих дисциплін, а також соціально-економічну та гуманітарну підготовку. Студенти проходят придипломну практику з подальшим місцем працевлаштування на наступних підприємствах:

 • ВП «Южно-Українська АЕС», м. Южноукраїнськ;
 • ВП “Запорізька АЕС”, м. Енергодар;
 • ВП „Хмельницька АЕС,” м.Нетішин;
 • ВП «Рівненська АЕС», м. Вараш.