ННІ "Український державний хіміко-технологічний університет"
УДУНТ
Обрати сторінку

Нові реалії повоєнного суспільства: підсумки круглого столу

9–10 квітня 2025 року ННІ “Український державний хіміко-технологічний університет” УДУНТ став платформою для проведення міждисциплінарного круглого столу «Нові реалії повоєнного суспільства України: управління, бізнес, гостинність, культура». Захід було організовано з нагоди 30-річчя кафедри менеджменту та фінансів факультету економіко-гуманітарних наук та права, що стало визначною подією для університетської спільноти.

Організаторами заходу виступили: ННІ “Український державний хіміко-технологічний університет” УДУНТ, ННІ “Придніпровська державна академія будівництва та архітектури” УДУНТ, Харківський національний економічний університет ім. С. Кузнеця, Національний університет «Запорізька політехніка», Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Радомський технологічний університет ім. Казиміра Пуласького (Польща), Токатський університет Газіосманпаші (Туреччина), Коледж Конестога (Канада), а також інші наукові установи та професійні асоціації. Прийняли участь у заході  закордонні науковці з  Європи та Канади, фахівці з більш ніж з 10 міст України, у тому числі аспіранти та студенти.

Основні напрями обговорення круглого столу охоплювала низку важливих тем:

  • Трансформація управлінських процесів та адаптація бізнесу до реалій післявоєнного періоду;
  • Актуальні виклики індустрії гостинності;
  • Культурологічні аспекти відновлення українського суспільства.

Засідання круглого столу відкрили співголови оргкомітету, які привітали кафедру менеджменту та фінансів із її визначною ювілейною датою та підкреслили її вагомий внесок у розвиток освіти та науки:

  • Олександр Зайчук, д.т.н., професор, проректор з науково-педагогічної роботи УДУНТ, який підкреслив важливу роль кафедри та значущість у розвитку університету;
  • Ольга Свердліковська, д.х.н., професор, в.о. директора ННІ УДХТУ УДУНТ, яка відзначила успіхи кафедри та її внесок у підготовку висококваліфікованих фахівців та у розвитку освітніх програм;
  • Наталія Чуприна, д.е.н., професор, декан факультету економіко-гуманітарних наук та права ННІ УДХТУ УДУНТ, виконавчий директор ГО «Об’єднання маркетологів України», яка подякувала кафедрі за її вагомий внесок у розвиток української економіки;
  • Наталія Яшкіна, к.т.н., доцент, завідувач кафедри менеджменту та фінансів ННІ УДХТУ УДУНТ, висловила вдячність колегам і студентам за спільні досягнення кафедри за 30 років. .

Привітання також пролунали від членів науково-консультативної ради, які підкреслили значущість кафедри у сфері освітньої та наукової діяльності.

  • Ольга Войтович, помічник президента Дніпропетровської торгово-промислової палати;
  • Алла Ткаченко, д.е.н, професор зав. каф. бізнесу та управління, Національний університет «Запорізька політехніка»;
  • Інна Рудкевич, доктор наук з державного управління, директорка Дніпропетровського мистецько-художнього коледжу;
  • Лариса Гармідер, д.е.н., професор, завідувач кафедри економіки та права ННІ УДХТУ УДУНТ;
  • Ольга Кучкова, к.е.н., доцент, завідувач кафедри маркетингу та логістики ННІ УДХТУ УДУНТ;
  • Олександр Савченко, к.філ.н., доцент, завідувач кафедри філології та перекладу ННІ УДХТУ УДУНТ.

Круглий стіл «Нові реалії повоєнного суспільства України: управління, бізнес, гостинність, культура» став майданчиком для обговорення важливих ідей, кожна з яких зробила внесок у формування сучасного бачення викликів і можливостей для України. Під час круглого столу було представлено низку доповідей:

  • Наталія Левченко, доктор державного управління, професор Запорізької політехніки, у своїй доповіді «Сенсибілізація енергетики України до глобальних трансформаційних змін» акцентувала увагу на необхідності адаптації енергетичного сектору до умов глобальної нестабільності.
  • Вікторія Божанова та Катерина Харченко, представниці Придніпровської державної академії будівництва та архітектури, презентували доповідь «Управління діяльністю підприємства будівельного сектору: інструменти менеджменту, виробництво, архітектура бізнесу, ідентичність міст» де розглянули сучасні підходи до управління, які сприяють підвищенню ефективності будівельних компаній та  формування ідентичності  міст України  з використанням маркерів національної культури;
  • Бекташ Четін, професор Токатського університету Газіосманпаші (Туреччина), представив погляд на розвиток підприємницької культури у сільському туризмі в доповіді «Developing entrepreneurship culture in rural tourism», що отримала позитивні відгуки учасників. Доповідав  професор англійською мовою, переклад проводився  Олександром Савченко,  завідувачем кафедри філології та перекладу;
  • Світлана Новицька, керуюча рестораном «Нептун» у Дніпрі, під час свого виступу «Актуальні проблеми функціонування ресторанного бізнесу» розповіла про виклики, які стоять перед закладами харчування в умовах економічних змін.
  • Ганна Старкова, кандидат культурології, доцент Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця, в інтригуючій доповіді «Меми як джерело новин: розважальний контент у сучасному світі» розкрила феномен мемів як форм інформування й формування суспільної думки.

Кожна доповідь викликала цікаві дискусії, які ще раз засвідчили актуальність піднятих питань. Ідеї, висловлені учасниками, заклали основи для подальшого розвитку управлінських підходів, інновацій та культурного відновлення в Україні.

Науковий захід підтвердив важливість піднятих тем та високий рівень професійного інтересу з боку науковців, викладачів і студентів. 30-річний ювілей кафедри менеджменту та фінансів став чудовою нагодою підбити підсумки успіхів та визначити нові горизонти для розвитку.

За результатами роботи круглого столу  буде опубліковано електронний збірник тез доповідей.

Дякуємо всім за участь, ще раз вітаємо кафедру менеджменту та фінансів з ювілеєм!

Більше фото за посиланням