Інтерактивний захід «Речі Бабусиної скрині: хустка як різновид головних уборів українок»

07 грудня 2023 року в Арт-просторі УДХТУ пройшов інтерактивний захід “Речі Бабусиної скрині: хустка як різновид головних уборів українок”. Його підготувала науковий співробітник Дніпровського національного історичного музею ім. Д. І. Яворницького Наталія Лисовець.
На заході студенти докладно ознайомилися з основними різновидами хусток, які існували на території України в різні історичні періоди, відмінностями між хустками місцевого та іноземного виробництва, а також розкрили таємниці популярних способів пов’язування хусток у нашому регіоні.
Цікавим був майстер-клас з пов’язування вовняних хусток, де студенти не лише долучилися до процесу творчого самовираження, а й дізналися багато цікавого про техніку та символіку хусток в українській культурі.
Мистецтво носіння та зав’язування хустки в сучасному світі набуває нового значення. Це не просто аксесуар, а вираження національної самосвідомості та патріотизму. Українська хустка, нарівні з вишиванкою, стає не тільки елементом гардеробу, а й своєрідним оберегом, який поєднує сучасний світ із віковими традиціями нашого народу.