ХДК на фестивалі «Шалений світ професій»

Кафедра аналітичної хімії і хімічної технології харчових добавок та косметичних засобів представила в рамках університетського заходу «Шалений світ професій» унікальну і єдину у нашому регіоні освітню програму, відому в університеті як ХДК. Ця освітня програма “Хімічні технології харчових добавок та косметичних засобів” викликала великий інтерес у школярів, для яких прийшов час визначитись зі своєю майбутньою професією. Що робитиме фахівець з ХДК, що він повинен знати, які вміння та навички отримати, щоб вирішувати типові задачі діяльності хіміка-технолога в хімічній та харчовій промисловості?

Доценти кафедри Олена Вашкевич та Альона Волнянська підготували для відвідувачів заходу великий вибір зразків косметичних засобів, а саме: креми, пудри, лосьйони, парфуми, губні помади та мило. Ці всі зразки були не з магазину, а виготовлені власноруч студентами кафедри. Школярам розповіли, що освітня програма ХДК передбачає отримання знань в галузі хімії і технологій харчових добавок та косметичних засобів, токсикології, хімії поверхнево-активних речовин, методів хімічного і інструментального аналізу, сенсорного аналізу, хімії природних сполук, математичного моделювання, а також обладнання і основ проектування виробництв.

Під час спілкування майбутні студенти та їх батьки мали змогу дізнатися про правила та умови вступу до університету, випробувати різноманітні презентації косметичної продукції, яку виготовляють студенти власноруч на лабораторних заняттях. Цікаво відмітити, що серед гостей кафедри були ректор УДХТУ проф. Костянтин Сухий та декан факультету доц. Дмитро Сухомлін. Вчений секретар кафедри доц. Олена Вашкевич розповіла гостям про нові напрямки розвитку освітньої програми ХДК, а саме про плани викладання студентам кафедри нової дисципліни «Космецевтика», яка об’єднує хімічні технології косметичної продукції із біологічно активними складниками, що мають медичну або медикаментозну користь. Також були обговорені деякі питання підготовки кафедри до акредитації спеціальності «161 – хімічні технології та інженерія».

Тож сподіваємося, що відвідування презентації освітньої програми ХДК наблизить абітурієнтів до заповітної мрії – стати студентом «Українського державного хіміко-технологічного університету».