+38 (0562) 47 - 46 - 70 , Приймальна комісія: тел: +38 (0562) 47 - 34 - 49, + 38 (096) 651 – 73 – 94 udhtu@udhtu.edu.ua
Обрати сторінку

КАФЕДРА МЕТРОЛОГІЇ ТА КОНТРОЛЮ ЯКОСТІ ПРОГРАМНИХ  ЗАСОБІВ

адреса: к. 905, механічний корпус, вул. Набережна Перемоги, 40, Дніпро, 49094

тел.: +38 (056) 753 56 46

e-mail: metrology@udhtu.edu.ua

Кафедра готує фахівців ступеню бакалавра та магістра з галузі знань – 15 Автоматизація та приладобудування за освітньою програмою 152 Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка.

Освітня програма:

Метрологія та інформаційно – вимірювальна техніка (МС)

Хочеш завжди бути затребуваним фахівцем в будь-якій галузі виробництва або обслуговування і при цьому мати сучасну, цікаву і завжди актуальну професію? Тоді спеціальність 152 – Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка – твій вибір!

Дана спеціальність – це вибухова суміш, компонентами якої є: метрологія, електроніка, комп’ютерні та інформаційно-вимірювальні технології, мікроконтролерна техніка, оптика, стандартизація і сертифікація, вимірювальна техніка, системи контролю і діагностики.

Ми допомагаємо студентам познайомитись з програмуванням інтелектуальних засобів вимірювань, комп’ютерними технологіями в метрології, електронікою та мікропроцесорною технікою, моделюванням і проектуванням апаратного і програмного забезпечення засобів вимірювання, а також із законодавчою і прикладної метрологією.

Наші випускники з успіхом реалізують себе в комп’ютеризованих центрах збору і обробки інформації, контролі, прогнозуванні та дослідженні різних технологічних процесів на виробництві, в департаментах і лабораторіях сертифікації, стандартизації та, звичайно, метрології.

 

Фахівців за спеціальністю “Метрологія та вимірювальна техніка” (зараз – 152 Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка) почали готувати на кафедрі комп’ютерно-інтегрованих технологій та метрології з 1996 року. Відкриття другої спеціальності було пов’язано зі стрімким збільшенням інформаційної складової автоматизованих систем керування технологічними процесами, виникненням високоточних і надійних методів і технічних засобів вимірювання, впровадженням засобів обчислювальної техніки для вимірювання і керування та ін.

В 2018 році з метою оптимізації учбового процесу та великої уваги до контролю якості програмних засобів керівництвом ВНЗ було вирішено відокремити кафедру метрології та контролю якості програмних засобів в окремий структурний підрозділ.

Навчання

Навчальний процес з дисциплін кафедри здійснюють 1 професор, 2 доцента, 1 старший викладач та 1 асистент.

Навчання на кафедрі метрології – це не стандартні «теорія і практика». Викладачі прагнуть поєднати наукову класику теорії управління з актуальними трендами комп’ютерних технологій. Навчання у нас – це справжня пригода, і ми хочемо пройти її разом зі студентами як з партнерами, де від роботи кожного залежить не тільки його успіх, а й успіх всієї справи. Гарантія цього – винятковий професіоналізм викладачів, сучасна науково-технічна база, доступ до наукових баз наукових статей через мережу Інтернет, бібліотека, яка регулярно оновлюється новими надходженнями, маса авторського матеріалу і безцінний досвід наших співробітників.

Студенти навчаються за найсучаснішими навчальними планами, які щорічно оновлюються відповідно до актуальних тенденцій сучасності. В них враховуються не тільки останні досягнення в IT-індустрії, а й потреби реального сектора виробництва світу взагалі й України зокрема. А в процесі навчання наші викладачі допоможуть магістрам і бакалаврам висловити і реалізувати свої погляди на модернізацію промисловості в тих галузях, які їм найбільш цікаві.

В навчальному процесі широко використовуються матеріали досліджень, виконаних науковим колективом кафедри. До таких досліджень активно залучаються студенти кафедри.

Кафедра обладнана сучасними засобами мікропроцесорної і вимірювальної техніки, має 2 комп’ютерних класи із мережею Internet.

Науково-дослідна робота

Науково-дослідна робота відбувається у двох наукових напрямках: “Дослідження та екологічний моніторинг повітряного і водного басейнів Дніпровського регіону”, що виконує спеціалізована науково-дослідна лабораторія кафедри, та “Розробка і дослідження розподілених АСК ТП”. Результати наукової діяльності кафедри впроваджені на провідних підприємства регіону та за кордоном.

За роки існування співробітники кафедри опубліковали понад 550 статей, 12 монографій, отримали 206 авторських свідоцтв і патентів.

Окремою гордістю кафедри є акредитована науково-дослідна лабораторія “Метрологічного забезпечення екологічного контролю навколишнього середовища”, розташована у корпусі на мальовничому березі річки Дніпро навпроти воднолижного стадіону.


НОВИНИ КАФЕДРИ


До уваги дипломників-бакалаврів!

З 8 червня на кафедрі комп'ютерно-інтегрованих технологій та метрології розпочинаються захисти дипломних робіт та проектів бакалаврів спеціальностей 151 "Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології" та 152 "Метрологія та інформаційно-вимірювальна...

читати більше

Добровільне опитування науково-педагогічних працівників

З травня по червень 2018 року та в червні 2019 року Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» проводить добровільне опитування серед науково-педагогічних працівників та представників адміністрації закладів освіти на тему «Реформування...

читати більше

Засідання науково-педагогічного складу кафедри

31 травня відбулося чергове засідання науково-педагогічного складу кафедри комп'ютерно-інтегрованих технологій та метрології. Були розглянуті поточні важливі питання стосовно навчального процесу, ходу подготовки до захисту дипломних проектів...

читати більше

Задайте ваше питання

2 + 9 =