Зустріч керівників УДУНТ та Вищого професійного училища № 17

25 січня 2024 року з метою планування сумісної професійної діяльності та співпраці з роботодавцями у Вищому професійному училищі №17 міста Дніпра відбулось засідання круглого столу представників Українського державного університету науки і технологій з педагогічними працівниками, здобувачами освіти і випускниками училища.

На зустрічі були присутні:

1. Демідова Наталія Михайлівна – депутат Дніпровської міської ради, голова комісії з питань освіти;
  2. Гончар Михайло Васильович – начальник управління професійно-технічної освіти та комунальних підприємств департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради;
  3. Тупиця Олег Леонідович – радник мера Дніпра з питань освіти;
  4. Александров Роман Олександрович – помічник радника мера;
  5. Сухий Костянтин Михайлович – в.о. ректора Українського державного університету науки і технологій;
  6. Радкевич Анатолій Валентинович – перший проректор Українського державного університету науки і технологій;
  7. Зайчук Олександр Вікторович – перший проректор Українського державного хіміко-технологічного університету;
  8. Данішевський Владислав Валентинович – проректор з наукової роботи Придніпровської державної академії будівництва та архітектури;
  9. Величко Олександр Григорович – Директор інституту промислових та бізнес технологій;
  10. Суха Ірина Валеріївна – доцент кафедри технологій природних і синтетичних полімерів, жирів та харчової продукції Українського державного хіміко-технологічного університету;
  11. Скиба Маргарита Іванівна – заступник відповідального секретаря приймальної комісії Українського державного університету науки і технологій;
  12. Гармаш Віктор Михайлович – член президії Федерації професійних спілок України, голова профспілки космічного та загального машинобудування України, голова профкому первинної профспілкової організації Державного підприємства «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод імені О.М.Макарова»;
  13. Маляр Сергій Петрович – помічник генерального директора ДП «Конструкторського бюро «Південне» імені М.К.Янгеля»;
  14. Потапович Лариса Петрівна – вчений секретар ДП «Конструкторського бюро «Південне» імені М.К.Янгеля»;
  15. Казатков Сергій Леонідович – начальник відділу кадрів Конструкторського бюро «Південне» імені М.К.Янгеля».

Під час зустрічі було розглянуто широкий перелік питань щодо співпраці закладів. Відтак, одним з основних є здійснення сумісних організаційних та методичних заходів, спрямованих на підготовку випускників ВПУ №17 до вступу в Український державний університет науки і технологій.

Виконуючий обов’язки ректора Українського державного університету науки і технологій Костянтин СУХИЙ виступив перед здобувачами освіти, випускниками та педагогічним колективом і зазначив наступне: «Наразі в УДУНТ є широкий перелік спеціальностей за якими випускники зможуть продовжити навчання (133 Галузеве машинобудування, 131 Прикладна механіка, 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка, 181 Харчові технології та ін.). Випускники саме цих спеціальностей є невід’ємною частиною галузей та виробництв, що є «локомотивом» економіки держави, вкрай затребувані зараз і будуть у попиті на ринку праці в післявоєнний час для відбудови держави»!

Представники підприємств-роботодавців «Південмашу» і КБ «Південне», що також були присутні на заході висловили зацікавленість і потребу у можливості для робітників підприємств продовжити навчання і підвищення кваліфікації своїх працівників.

Також під час зустрічі було обговорено питання надання можливості стажування педагогічних працівників ВПУ №17, які забезпечують освітній процес на рівнях професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти, на факультетах УДУНТ; здійснення навчання і перепідготовки педагогічних працівників ВПУ № 17 за актуальними напрямами науково-технічного та економічного розвитку. Під час зустрічі також обговорили можливість надання консультативної та методичної допомоги ВПУ №17 з ліцензування спеціальностей та акредитації освітньо-професійних програм фахової передвищої освіти з урахуванням реальної потреби та перспектив ринку праці в Україні.

В свою чергу Директор Вищого професійного училища №17 міста Дніпра Микола ТЕРЕНТЬЄВ ознайомив гостей з підсумками роботи училища за 2023 рік, провів екскурсію територією училища, познайомив гостей з єдиним в Україні навчальним полігоном для підготовки машиністів крану. В рамках заходу мали можливість відвідали урок виробничого навчання, ознайомились з обладнанням у майстернях та перспективами розвитку матеріально-технічної бази по підготовці кваліфікованих робітників.

В результаті зустрічі було сформовано проєкт договору про співпрацю між УДУНТ та Вищим професійним училищем №17¸ що буде підписано закладами найближчим часом!