Захист кваліфікаційних робіт бакалаврів – 2024
В період з 4 по 13 червня 2024 року на кафедрі інформаційних систем проведена атестація здобувачів ступеня вищої освіти бакалавр за освітніми програмами «Комп’ютерні науки» та «Інженерія програмного забезпечення». Треба відзначити, що випуск бакалаврів-2024 увійшов в історію кафедри як перший рік випуску здобувачів за спеціальністю «Інженерія програмного забезпечення». Загалом до публічного захисту кваліфікаційних робіт було допущено 44 студента.
Наказом по університету та згідно з «Положенням про порядок створення та організацію роботи екзаменаційної комісії» було затверджено дві екзаменаційні комісії по захисту дипломних робіт бакалаврів у складі:
- за спеціальністю 122 Комп’ютерні науки
- Голова ЕК
- Світлана УС, професор кафедри системного аналізу і управління НТУ ”Дніпровська політехника”, кандидат фіз.-мат. наук, доцент
- Члени ЕК:
- Оксана ЛЯШЕНКО, доцент кафедри інформаційних систем УДХТУ, канд. техн. наук, доцент, заступник голови ЕК
- Володимир АНІСІМОВ, доцент кафедри інформаційних систем УДХТУ, канд. техн. наук, доцент
- Секретар ЕК:
- Тетяна КУЛІКОВА, оператор кафедри інформаційних систем УДХТУ
- Голова ЕК
- за спеціальністю 121 Інженерія програмного забезпечення
- Голова ЕК:
- Тимур ЖЕЛДАК, завідувач кафедри системного аналізу і управління НТУ ”Дніпровська політехника”, кандидат техн. наук, доцент
- Члени ЕК:
- Лариса КОРОТКА, доцент кафедри інформаційних систем ДВНЗ УДХТУ, канд. техн. наук, доцент, заступник голови ЕК
- Наталія НАУМЕНКО, доцент кафедри інформаційних систем ДВНЗ УДХТУ, канд. техн. наук, доцент
- Секретар ЕК:
- Тетяна КУЛІКОВА, оператор кафедри інформаційних систем УДХТУ
- Голова ЕК:
Кожна комісія провела по три засідання, на яких було заслухано 22 кваліфікаційні бакалаврські роботи здобувачів спеціальності 122 Комп’ютерні науки та 22 кваліфікаційні бакалаврські роботи здобувачів спеціальності 121 Інженерія програмного забезпечення.
Підготовка бакалаврської роботи та її публічний захист є важливими видами роботи на завершальному етапі навчання за освітньо-професійною програмою, що потребує проведення самостійного аналітичного пошуку інформації та вирішення проблем сучасного стану розвитку інформаційних систем. Питання під час захисту охоплювали, як процес виконання дипломних робіт, так і загальну теоретичну підготовку. Згідно правил і норм академічної доброчесності кваліфікаційні роботи були завчасно перевірені на наявність текстових запозичень, що дозволяє оцінити підготовленість здобувача до самостійного аналізу і викладення матеріалу.
Викладачами кафедри ІС впроваджується проєктний підхід під час підготовки комплексних дипломних роботи, коли двоє студентів розробляють один проєкт. Такий підхід в підготовці дипломної роботи може принести студентам низку переваг, серед яких:
- підвищення спеціалізації, коли кожен студент може сконцентруватися на тій частині проєкту, яка найбільше відповідає його знанням і навичкам;
- покращення якості роботи завдяки перехресній перевірці та поєднанні різних методів, що може призвести до більш інноваційних рішень;
- розвиток навичок командної роботи, яка вимагає ефективної комунікації та є важливою навичкою в професійній діяльності;
- розвиток лідерських якостей та стратегічного мислення.
Спільна відповідальність за кінцевий результат може підвищити рівень відповідальності кожного учасника. Проєктний підхід у дипломуванні є корисним інструментом, що допомагає студентам не лише успішно завершити навчання, але й підготуватися до реалій професійного життя.
Результати комплексної дипломної роботи здобувачів Аліни ПАЛІЙ та Олександри КОЗДОБИ впроваджені в діяльність ТОВ «ГАРНА СТРАВА», що засвідчено наданим актом впровадження.
Результати комплексної дипломної роботи здобувачів Дмитра КЛЕВЖИЦЯ та Данила ШВИДЬКА були представлені в І турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі штучного інтелекту, де здобувачі отримали дипломи І та ІІ ступеня відповідно.
Результати дипломної роботи здобувача Андрія СЕМИЛЕТОВА також були представлені в І турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі штучного інтелекту, де здобувач отримав диплом ІІ ступеня.
Деякі результати дипломних робіт здобувачів: Максима КУНІЛОВА, Дмитра КЛЕВЖИЦЯ, Данила ШВИДЬКА були представлені на Міжнародних конференціях та опубліковані у збірниках наукових матеріалів у вигляді тез доповідей.
За результатами захистів дипломних робіт екзаменаційна комісія затвердила присвоєння здобувачам ступеня вищої освіти «бакалавр» за відповідними спеціальностями. Всі випускники отримають дипломи оновленого Українського державного університету науки і технологій, а четверо з них – диплом з відзнакою. Бажаємо кожному нашому випускнику нових звершень та подальших успіхів!