Викладачі та студенти кафедри взяли участь у Платформі «Екопрофесії майбутнього – майбутнє екопрофесій»

Викладачі кафедри та студенти взяли участь у профорієнтаційному заході ПЛАТФОРМА ВЗАЄМОДІЇ «ЕКОПРОФЕСІЇ МАЙБУТНЬОГО – МАЙБУТНЄ ЕКОПРОФЕСІЙ». Всеукраїнський онлайн-конгрес  для майбутніх екологів відбувся 24 листопада 2021 і був організовано Професійною асоціацією екологів України (ПАЕУ) та Національним центром сталого розвитку в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансування урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Відкривала та модерувала онлайн-конгрес Людмила Циганок, президентка Професійної асоціації екологів України, СЕО Ecobusiness Group, шеф-редакторка журналу «Екологія підприємства», експертка ПРООН, яка зазначила, що на сьогодні важливим і складним є питання працевлаштування екологів-випускників.

З мотивуючою промовою виступила Олена Славінська, доктор технічних наук, професор, проректор з наукової роботи Національного транспортного університету. Олена Сергіївна акцентувала увагу на важливості якісної підготовки студентів, що навчаються за спеціальностями «Екологія», «Технології захисту навколишнього середовища» та «Менеджмент природоохоронної діяльності», адже робота фахівців цього сектору є надзвичайно важливою для сталого розвитку усіх галузей національної економіки та держави в цілому.

З мотивуючою промовою виступила Олена Славінська, доктор технічних наук, професор, проректор з наукової роботи Національного транспортного університету. Олена Сергіївна акцентувала увагу на важливості якісної підготовки студентів, що навчаються за спеціальностями «Екологія», «Технології захисту навколишнього середовище» та «Менеджмент природоохоронної діяльності», адже робота фахівців цього сектору є надзвичайно важливою для сталого розвитку усіх галузей національної економіки та держави в цілому. Спікери з інших онлайн-студій представляли міста Краматорськ, Житомир, Полтаву та Львів. Захід був насичений також доповідями практиками, представниками провідних підприємств та членами Професійної асоціації екологів України.

В залі проведення заходу та онлайн від Національного транспортного університету також були присутні студенти спеціальностей «Екологія», «Технології захисту навколишнього середовище» та «Менеджмент природоохоронної діяльності», представники керівництва ЗВО, декани, завідувачі та співробітники випускових кафедр. Студенти та освітяни обговорили з практиками з боку влади, громад, бізнесу такі теми:

• майбутнє природокористування та природозбереження;
  • розвиток прикладної сфери охорони довкілля;
  • трансформація державної політики в екосфері та сфері екологічної освіти;
  • стратегія сталого розвитку: погляд у майбутнє;
  • залучення в професію або як студенту/-ці почати працювати і заробити в сфері екологізації;
  • цифрова трансформація управління охороною довкілля.

Під час заходу від практиків також були озвучені пропозиції щодо працевлаштуванню випускників та студентів старших курсів на вакантні посади, які зацікавили учасників.

Висловлюємо щиру подяку Професійній асоціації екологів України, особливо Людмилі Циганок та її команді за організацію та проведення онлайн-конгресу. Також дякуємо студентам спеціальностей «Екологія», «Технології захисту навколишнього середовище» та «Менеджмент природоохоронної діяльності», які були присутні в залі та допомагали в підготовці та проведенні заходу.