Приймальна комісія: тел: +38 (056) 746-27-21 , +38 (096) 651-73-94 [email protected]
Обрати сторінку

Заходи кафедри охорони праці та БЖД до Всесвітнього дня безпеки та здоров’я на роботі

У 2021 році через пандемію COVID-19 уряди країн, роботодавці, працівники та населення в цілому стикнулися з безпрецедентними викликами, пов’язаними з вірусом SARS-CoV-2, та численними наслідками, які він спричинив у сфері праці – від ризику передачі вірусу на робочих місцях до ризиків щодо безпеки та здоров’я на роботі (БЗР), що виникли внаслідок ужиття заходів з ослаблення поширення вірусу.

Тому, Міжнародна організація праці робить наголос на важливості зміцнення системи безпеки і здоров’я на робочих місцях як на національному рівні, так і на рівні підприємств, організацій, установ. «Передбачати, готуватися і реагувати на кризи – інвестуємо в стійкі системи безпеки та здоров’я на роботі» – саме під таким девізом в цей день в різних країнах будуть проходити заходи, спрямовані на привернення уваги світової громадськості до невирішених проблем охорони праці. Україна 15-й раз відзначає День охорони праці. ДВНЗ УДХТУ активно готується до його проведення. Зокрема, на кафедрі охорони праці та безпеки життєдіяльності проведено заходи присвячені проблеми питань щодо реалізації нормативно-правових актів, направлених на збереження життя та здоров’я працівників під час трудової діяльності, зміцненню системи охорони праці.

В їх числі – проведення зі студентами, викладачами оn-lain лекцій, семінарів, конференцій; оприлюднення в соціальних мережах (Facebook, Instagram @op_bgd, YouTube) рекламного-постеру з підготовки до Дня охорони праці; поширення інформації, як запобігти новим потенційним ризикам, що виникли внаслідок поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, зокрема психосоціального ризику та ризику насильства при дистанційної, надомної форм організації праці. Відділ охорони праці університету проводить аудит з дотримання вимог НПАОП на робочому місті. Первинна профспілкова організація університету надала матеріальну допомогу постраждалим від нещасних випадків, організовує оздоровлення, співробітників, студентів і членів їхніх родин.

Тож, запрошуємо всіх проявити активність і взяти участь в обговорені у трудових колективах проблемних питань щодо реалізації заходів, направлених на збереження життя та здоров’я працівників на роботі.