Напередодні Дня захисника України університет прийняв участь у XIII Міжнародній спеціалізованій виставці «Зброя та безпека – 2016», яка проводилась на базі Міжнародного Виставкового Центру (м. Київ) 11-14 жовтня 2016 року. На площі понад 21 тис. кв. м. було представлено понад 300 підприємств та організацій з 12 країн світу. Виставку відвідали представники понад 100 компаній з 24 країн, які працюють у різних сферах оборони та безпеки.

Відкрив виставку секретар РНБО Олександр Турчинов, який в своїй промові зазначив, що цей захід є дуже важливим та сприяє подоланню певних проблем, оскільки розбудова оборонно-промислового комплексу України на сьогодні є важливим напрямком руху. Також на урочистостях були присутні глава МВС Арсен Аваков, Міністр оборони Степан Полторак, Начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко, а також представники іноземних делегацій. Серед іншого під час відкриття виставки відбулися показові виступи військових формувань.

Серед основних завдань виставки було представлення перспективних розробок університету, спрямованих на посилення вітчизняного військового та військово-технічного потенціалу, встановлення контактів з потенційними замовниками та домовленості про подальшу співпрацю.

На виставковій експозиції університету були представлені наступні розробки:

• «Високоенергоємні літієві джерела струму», автори – колектив науково-дослідної лабораторії хімічних джерел струму під керівництвом д.х.н., проф. Шембель О.М.. Були представлені зразки високоенергоємних літієвих та літій-іонних джерел струму;
  • «Кулетревкі системи з полімерних матеріалів», автори – асист. каф. ХТВМС, к.х.н. Герасименко К.О. та асист. каф. ПП та ФНПМ, к.т.н. Черваков Д.О. Були представлені прозорі комбіновані балістичні панелі з полікарбонату для групового захисту військовослужбовців;
  • «Ранова пов’язка пролонгованої дії з наноматеріалу, яка містить іммобілізований хлор», автори – проф. каф. ТОРФП, д.х.н. Бурмістров К.С., доц. каф. ФХ, к.х.н. Мурашевич Б.В., здобувач Торопін В.М., наук. співроб. НДІ Гальванохімії Торопін М.В. Були представлені зразки розробленого матеріалу;
  • «Антикорозійні покриття для захисту металевих конструкцій і виробів спеціального призначення», автори – колектив каф. ХТВМС під керівництвом д.х.н., проф. Червакова О.В. Був представлений стенд зі зразками лакофарбових покриттів.

Експозиція привернула увагу силових структур та відомств України.

Виставкову експозицію університету відвідали заступник міністра освіти і науки України  Стріха М.В. та директор департаменту інноваційної діяльності та трансферу технологій Міністерства освіти і науки України Шовкалюк В.С.

В рамках виставки Міністерством освіти та науки було проведено Інформаційно-комунікативний захід «Наука: безпека країни та розвиток військово-промислового комплексу», на якому з доповідями виступили:

• завідувач кафедри ХТВМС Черваков Олег Вікторович «Антикорозійні покриття для захисту металевих конструкцій і виробів спеціального призначення»;
  • старший науковий співробітник НДЛ ХДС Маркевич Олександр Васильович «Інноваційні високоенергоємні літієві та літій-іоні джерела струму для живлення портативної техніки спеціального призначення. Розробки науково-дослідної лабораторії хімічних джерел струму (НДЛ ХДС) ДВНЗ УДХТУ»,
  • асистент кафедри ХТВМС Герасименко Костянтин Олегович «Кулетривкі системи з полімерних матеріалів»,
  • доцент кафедри ФХ Мурашевич Богдан Валерійович «Ранова пов’язка пролонгованої дії з наноматеріалу, яка містить іммобілізований хлор».

Участь ДВНЗ УДХТУ в цьому масштабному міжнародному форумі відзначено Дипломом.