VІІ Міжнародна науково-технічна конференція КМОСС

3 листопада 2021 року за ініціативи кафедри інформаційних систем у ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет» відбулася VІІ Міжнародна науково-технічна конференція «Комп’ютерне моделювання та оптимізація складних систем». Конференція вже вдруге відбулася в онлайн-форматі.

Напрямки роботи конференції

1. Перспективні напрямки математичного моделювання:
  • математичне моделювання об’єктів і процесів;
  • математичні методи в механіці, хімічній технології та інженерії;
  • імітаційне моделювання.
  1. Моделі та методи оптимізації:
  • оптимальне проектування конструкцій;
  • оптимізація технологічних процесів;
  • перспективні методи оптимізації.
  1. Інтелектуальні комп’ютерні системи:
  • нейрокомп’ютери та нейронні мережі;
  • знання-орієнтовані комп’ютерні системи та онтологічний інжиніринг;
  • м’які обчислення в інформатиці, моделюванні та управлінні;
  • розподілені інформаційні системи;
  • експертні системи обробки даних;
  • системи підтримки прийняття рішень.
  1. Інформаційні технології в автоматиці, електроніці, вимірювальній техніці та економіці:
  • теорія та методи автоматичного управління;
  • автоматизовані системи управління технологічними процесами;
  • інформаційно-метрологічне забезпечення;
  • інформаційно-економічні системи в промисловості та фінансовій сфері.

У заході взяли участь понад тридцять учасників та десять онлайн-спікерів. Програмний комітет конференції склали провідні наукові осередки України та зарубіжжя, серед яких:

• Національна Академія Наук України Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова,
  • Національний технічний університет України,
  • Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського,
  • Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського,
  • Харківський авіаційний інститут,
  • Azerbaijan National Academy of Sciences Department of Physical, Mathematical and Technical Sciences (Baku, Azerbaijan)
  • Azerbaijan Technical University (Baku, Azerbaijan),
  • AGH University of Science and Technology (Krakow, Poland),
  • Belarusian State University of Transport (Gomel, Belarus),
  • Delft University of Technology (Delft, The Netherlands),
  • Institute of Computational Technologies SD RAS (Novosibirsk, Russia),
  • Technical University of Sofia (Sofia, Bulgaria).

За матеріалами конференції опубліковано збірник, що містить більше 60 тез доповідей.

Цього року запрошеними закордонними спікерами конференції були:

• Aminagha Sadigov (Professor, Dr. Tech. Sc., Executive Director, Institute of Control Systems of Azerbaijan National Academy of Sciences Correspondent member of ANAS, Baku, Azerbaijan),
  • Andrij Milenin (Professor, dr hab. inz., Head of Laboratory of Computational Mechanics, AGH University of Science and Technology, Krakow, Poland),
  • Igor Andrianov (Dr. Ph.-m. Sc., Professor. Institut für Allgemeine Mechanik, RWTH Aachen University Templergraben, Aachen, Germany).

Українські заклади вищої освіти представляли доповіді:

• професора, д.т.н. Федорова Є.Є. (Черкаський державний технологічний університет),
  • професора, д.т.н. Мухіна В.Є. (Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»),
  • професора, д.т.н. Нікольського В.Є. (ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет»).

Провідний науковий співробітник д.т.н., с.н.с. Прядко Н.С. представила сучасні розробки Інституту технічної механіки НАН України.

Конференція також традиційно надає можливість молодим науковцям представити свої доповіді. З апробацією наукових робіт виступили:

• аспірант Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» Хабарлак К.С.,
  • асистент кафедри інженерії програмного забезпечення Івано-Франківського Національного технічного університету нафти та газу Процюк В.В.,
  • асистент кафедри інформаційних систем ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет» к.т.н. Осташко І.О.

Організаційний комітет щиро дякує всім учасникам конференції КМОСС-2021 за плідну роботу та цікаві доповіді.