Обрати сторінку

Відкриті лекції і Міжнародний науково-практичний семінар для студентів, аспірантів та викладачів в рамках міжнародної освітньої програми Fulbright Specialist Program

 7-13 жовтня 2021 р. в ДВНЗ УДХТУ звідбулась низка надзвичайно цікавих науково-практичних, освітніх та просвітницьких заходів для здобувачів та науково-педагогічних працівників в рамках міжнародної освітньої програми Fulbright Specialist Program.

Програма імені Фулбрайта є найстарішою і найбільш престижною міжнародною освітньою програмою з обміну вченими та здобувачами,, що фінансується урядом США. Сьогодні вона підтримує академічні обміни з більш ніж 155 країнами світу. Програма імені Фулбрайта була відкрита в Україні на початку 1992 року.

 

В рамках Програми Fulbright Specialist Program громадське об’єднання «Всеукраїнське водне товариство «WaterNet» стало офіційним організатором візиту професора Мічіганського універститету Тарабари В.В. в провідні ЗВО України. Приймаючою стороною та співорганізатором заходів в УДХТУ стала кафедра технології неорганічних речовин та екології, яка готує фахівців з технології питної води та промислової водопідготовки, а викладачі кафедри є членами ГО «WaterNet» та інших професійних об’єднань.

Метою заходів стало: проведення лекцій для студентів, аспірантів, наукових керівників та викладачів; сприяння  участі у наукових програмах й конференціях; консультування педагогічного складу з питань управління освітою; проведення семінарів, спрямованих на підвищення кваліфікації українських спеціалістів; осучаснення навчальних програм й оновлення навчальних матеріалів; започаткування спільних наукових проєктів і програм обмінів.

В рамках візиту 8 жовтня 2021 р. у 132 аудиторії головного корпусу ДВНЗ УДХТУ відбувся також міжнародний науково-практичний семінар «Сучасні шляхи децентралізованої водопідготовки: досвід США та Норвегії, рішення для України» за участі науковців з України, Норвегії та США.

Володимир Тарабара, який є  професором Факультету будівництва та інженерної екології, заступником директора Центру європейських, російських та євразійських досліджень Університету штату Мічиган (Іст-Лансінг, США) провів ряд надзвичайно корисних лекцій та семінарів:

  • «Методологія викладання основ водопідготовки для студентів і методологія підготовки аспірантів для дослідницької роботи»;
  • «Водопідготовка для малих водоканалів: досвід США» (в рамках семінару «WaterNet»);
  • «Мембрани і мембраннітехнології: фундаментальні основи і застосування у водопідготовці»;
  • «Оформлення заявок на гранти: практичні рекомендації».

Подібні події не є новими для нашого університету. Представники УДХТУ і, зокрема, кафедри Технології неорганічних речовин та екології вже не перший рік беруть участь у міжнародній програмі «Водна гармонія» і постійно вдосконалюють свої знання у галузі управління водними ресурсами та відповідних технологій.

Такі заходи мають не тільки інформаційне навантаження, тобто дозволяють  обговорити проблеми галузі і обмін досвідом успішного  їх розв’язання в Україні та за кордоном. Подібні семінари об’єднують фахівців-практиків, роботодавців, науковців і викладачів – людей небайдужих, зацікавлених в розвитку галузі водопідготовки і водоочищення. Набуті в наслідок таких заходів контакти з роботодавцями та фахівцями-практиками є надзвичайно важливими для представників університетської науки і викладацької спільноти, оскільки дозволяють реалізувати тісний контакт з підприємствами і задовільнити потреби роботодавців у кваліфікованих фахівцях

Завідувач кафедри технології неорганічних речовин та екології ДВНЗ УДХТУ, д.т.н., проф. Ігор Коваленко