Урочистості до 150-річчя з дня народження Л.В. Писаржевського

13 лютого 2024 року в Українському державному хіміко-технологічному університеті відбулися урочисті заходи з нагоди 150-річчя з дна народження видатного науковця-хіміка Льва Володимировича Писаржевського. Він був ініціатором та організатором створення нашого університету (тоді – хіміко-технологічного інституту) та Українського інституту фізичної хімії (тепер Інститут фізичної хімії імені Л. В. Писаржевського НАН України).

Метою заходу було:

• віддати шану одному з видатних науковців-хіміків,
  • познайомити сучасне покоління з досягненнями та життєвим шляхом вченого,
  • презентувати сучасну версію учбового закладу, який був заснований Л.В Писаржевським в минулому столітті, а зараз є надсучасним потужним університетом, що вдало поєднав у собі поважний досвід з минулого та креативний погляд у майбутнє!

Програма включала в себе різноманітні заходи, які представляли історичну, наукову та освітню спадщину Льва Писаржевського.

Урочисте відкриття учбової аудиторії імені Льва Писаржевського відбулося з глибоким відчуттям поваги до вченого, який зробив немало для розвитку хімії та освіти в Україні.

Музейна експозиція «Знайомство з генієм» привернула увагу гостей заходу до особистого, наукового та педагогічного життя Льва Володимировича. В експозиції були представлені особисті речі вченого, його конспекти, уривки з наукових робіт, підручники та багато інших експонатів, що ретельно зберігаються в музеї та сховищах бібліотеки УДХТУ.

Показ документального фільму «Науковий і життєвий шлях науковця» дозволив глядачам зануритися у світ досягнень вченого та його внеску у розвиток науки.

Яскраве хімічне шоу «Магія серед нас» зачарувало і захопило всіх присутніх науковими дивами та експериментами.

Сучасна інтерактивна презентація актуальних спеціальностей та факультетів УДХТУ, а також корисні лайфхаки вступної кампанії 2024 стали чудовим доповненням заходу, надаючи випускникам шкіл та ліцеїв можливість ознайомитися з перспективними напрямками в освіті та науці.

Також було проведено урочисте засідання Вченої ради університету, в якому прийняли участь керівництво УДУНТ, декани та науковці університету, радник мера Дніпра з питань освіти Олег Тупиця та інші запрошені гості.

Вчена рада, дирекція та колектив співробітників Інституту фізичної хімії ім. ЛВ Писаржевського НАН України щиро привітали Вчену раду, ректорат та колектив професорів, доцентів, викладачів та студентів Університету з визначною подією.

Цими урочистими заходами, присвяченими 150-річчю з дня народження Льва Володимировича Писаржевського, ми не лише вшанували його пам’ять, а й засвідчили значущість його наукової та освітньої спадщини для культурного доробку України!

Ця подія також була висвітлена на українському регіональному телеканалі “Відкритий”: