УДХТУ готовий до підписання хартії Магна Карта Університатум

Більше року тому наш університет подав заявку до міжнародної спілки закладів вищої освіти – Обсерваторії Магна Карта (Magna Charta Observatory). Міжнародні спостерігачі Обсерваторії позитивно оцінили здобутки й цінності університету, а також демократичність процесів. Таким чином, нашому університетові дали «зелене світло» на підписання хартії про вступ і підтримку ідеалів та цінностей – Магна Карта Університатум (Magna Charta Universitatum).

05 квітня 2021 року відбулося святкове підписання хартії ректором ДВНЗ УДХТУ, професором Сухим К.М. Через карантинні обмеження урочиста церемонія прийняття нових університетів до спілку буде проводитись і транслюватись он-лайн пізніше, 6–17 червня.

Вступ до спілки є важливим кроком і здобутком університету, що впливатиме на освітню привабливість ВНЗ і його рейтинги.

Важливо зазначити, що Хартія об’єднує університети в їх прагненні до збереження і розвитку університетських цінностей, як-от: академічна свобода, незалежність від політичної влади і економічних чинників. Водночас організація допомагає університетам відповідати на виклики сучасності та здійснювати свою місію.

Хартія була підписана у 1988 році на святкуванні 900-річчя університету Болоньї (Італія) 388 ректорами від університетів Європи. На даний момент Велика Хартія університетів налічує близько 900 членів, серед яких провідні ВНЗ світу з 86 країн.

Більше про події можна дізнатись на офіційному сайті Обсерваторії Магна Карта: http://www.magna-charta.org/.