Участь викладачів кафедри фізичної хімії в електрохімічному з’їзді

21-23 вересня 2021 року в Києві відбувся ІХ Український з’їзд з електрохімії за участю закордонних вчених, присвячений 90-й річниці заснування Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В. І. Вернадського НАН України.

Організаторами проведення з’їзду стали: МОН України, НАН України, Наукова рада з проблеми «Електрохімія», Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В. І. Вернадського НАН України, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» МОН України.

Серед членів програмного комітету з’їзду були професори УДХТУ: Веліченко О. Б., Данилов Ф. Й., Кошель М. Д., Нефедов В. Г., Проценко В. С.

З’їзд проходив у НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського» (пр. Перемоги, 37, м. Київ).

Конференцію відкрив А. О. Омельчук – голова наукової ради НАН України з проблеми «Електрохімія», член-кореспондент НАН України, заступник директора Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В. І. Вернадського. Зі вступним словом також виступили: співголова програмного комітету з’їзду, декан хіміко-технологічного факультету НТУУ «КПІ» О. В. Лінючева та проректор з наукової роботи НТУУ «КПІ» В. А. Пасічник.

У пленарному засіданні 21.09.2021 р. виступили: завідувач кафедри фізичної хімії ДВНЗ УДХТУ, член-кореспондент НАН України, професор, Олександр Борисович Веліченко з доповіддю «Новий підхід до створення композитних анодних матеріалів із заданими функціональними властивостями» (фото 1) та професор Вячеслав Сергійович Проценко з доповіддю «Низькотемпературні евтектичні розчинники як перспективне середовище для електроосадження електрокаталізаторів».

22 вересня 2021 р. відбулись сесійні засідання. Викладачі кафедри – вчені-електрохіміки, взяли участь у роботі секції 1 «Фундаментальні проблеми електрохімії».

Доцент Шмичкова Олеся Борисівна представила доповідь «Вплив флуоровмісних поверхнево-активних речовин та поліелектролітів на закономірності електроосадження PbO2». (Фото 2).

Професор Гиренко Дмитро Вадимович виступив із доповіддю «Особливості анодних процесів на оксидних каталізаторах в низькоконцентрованих розчинах NaCl». (Фото 3).

Доповідь на тему «Електроосадження композитів на основі PbO2» презентувала професор, Лук’яненко Тетяна Вікторівна. (Фото 4).

У роботі з’їзду взяли участь і наші молоді науковці (фото 5): аспірант Світлана Загорулько та студент гр. 4-ТВМС-89 Михайло Сухий, який працює науковцем на кафедрі фізичної хімії. Молодь представила стендові доповіді у секції «Фундаментальні проблеми електрохімії»:

1. Сухий М. К., Загорулько С. Ю., Шмичкова О. Б., Веліченко О. Б. «Електрохімічне окиснення хлорамфеніколу на композитах плюмбум (IV) оксид – поверхнево-активна речовина».
  2. Загорулько С. Ю., Шмичкова О. Б., Лук’яненко Т. В., Веліченко О. Б. «Пряме електрохімічне окиснення лікарських препаратів на композиті PbO2– натрію додецилсульфат».

Бажаємо молоді наукових успіхів та перспективного розвитку.