Спільний українсько-латвійський науково-дослідний проєкт

Латвія разом з іншими країнами Балтії була і залишається надійним партнером України. Міжнародний науковий проєкт створений з метою обміну досвідом між латвійськими і українськими вченими за напрямом освіти і науки України та Латвійської ради науки «Екологія та раціональне природокористування, включаючи морські дослідження, зокрема дослідження забруднення акваторій морів хімічними речовинами та мікропластиком». Сьогодні для українців, особливо важливо відчувати міжнародну підтримку.

У грудні 2023 року в рамках спільного українсько-латвійського науково-дослідного проєкту «Форполімери на основі натуральної відновлюваної сировини із спільними кінцевими групами для створення однокомпонентного атмосферостійкого герметику» (керівник професор кафедри інноваційної інженерії Ситар В.І.) для підвищення якості реалізації проекту та обміну інформацією з української сторони відвідала Ризький технічний університет (м. Рига, Латвія) Мітіна Наталія Борисівна (завідувач кафедри біотехнології та безпеки життєдіяльності).

Під час відрядження Мітіна Н.Б. ознайомилась з сучасним технічним обладнанням лабораторії FMSAC, одержала професійні навички і досвід у підготовці дослідних партій матеріалу для подальшої їх перевірки на механічну, адгезійну та мікробіологічну стійкість у НДЛ ДВНЗ УДХТУ. Дякуємо колегам за теплий прийом і сподіваємось на подальшу плідну співпрацю.

На фото провідний науковий співробітник Ризького технічного університету, доктор наук Яніс Зіканс.