Обрати сторінку

Потужний десант силікатників у Болгарії

Міжнародне співробітництво є пріоритетною складовою у навчально-науковому процесі Українського державного хіміко-технологічного університету. Серед багатьох міжнародних проектів одним із найбільш популярних є стажування та обмін науково-практичним досвідом з закордонними колегами під час конференцій.

Так, у межах тривалої міжнародної співпраці з філією Русенського університету «Ангел Кънчев» у м. Разград (Болгарія), представники кафедри хімічної технології кераміки та скла потужним десантом відвідали наукову конференцію «Нови индустрии, дигитална икономика, общество – проекции на бъдещето – II» (Нові галузі, цифрова економіка, суспільство – проекції майбутнього). До складу «наукового десанту» увійшли Олександр Зайчук, Олена Карасик, Олена Хоменко та Олександра Амеліна, які у своїх доповідях гідно представили наукову роботу кафедри.

Професор Олександр Зайчук доповів за темою «Физико-химические основы синтеза керамических пигментов с различной структурой и использованием альтернативного сырья» на пленарному засіданні і отримав відзнаку за високий рівень наукових досліджень, а доповідь «Изучение формирования металлокерамических покрытий для специальных сплавов» доцента Олени Карасик визнана кращою на секційному засіданні.

Конференція проходила у чудовому готельному комплексі «Ліс», розташованому у парковій зоні міста. Атмосфера заходу була надзвичайно теплою і дружньою, організація – на найвищому рівні. Цікаво, що зазвичай цю конференцію проводять у велике свято – Ден на народните будители (День працівників освіти), що додало можливості пізнати суспільну складову та традиції болгарського народу.

Конференцію відвідали і привітали її учасників губернатор області Гюнай Хюсмен та замісник мера Галина Георгієва-Маринова, а делегація Хімтеху навіть потрапила на перші сторінки місцевого телеканалу.

Окрім господарів та представників Хімтеху, участь у конференції взяли науковці з Хорватії, Македонії, Румунії і Молдови. Отже, обмін досвідом був дуже корисним, а співпраця – плідною та перспективною.

Особлива подяка за теплий прийом директорові філії університету – професору Станці Дамяновій та нашому найкращому товаришу, колезі у світі силікатів, – доценту Цветану Димитрову, який оточив нас турботою з першого й до останнього кроку на разградській землі.

 Матеріал підготовлено доцентом Оленою Хоменко