Приймальна комісія: тел: +38 (056) 746-27-21 , +38 (096) 651-73-94 [email protected]
Обрати сторінку

Освітня програма “Кібербезпека в комп’ютерних мережах”

Розрахунок конкурсного балу

Бажаєш дізнатися прохідний бал минулих років та оцінити свій шанс вступу на бюджет?! Зателефонуй в приймальну комісію +380966517394 або залиш свій номер і ми зателефонуємо Вам:

Галузь знань: 12 Інформаційні технології

Спеціальність: 125 «Кібербезпека»

Випускова кафедра: Кафедра спеціалізованих комп’ютерних систем

Що таке кібербезпека й чому за професією фахівця з кібербезпеки майбутнє?

Кількість даних в сучасному світі лавиноподібно зростає. Тільки з 2010 до 2020 рік обсяг інформації, що зберігається в комп’ютерних системах, виріс більше ніж у 50 разів. Число серверів Google і Аmazon обчислюється мільйонами! Як висловився засновник Alibaba Джек Ма: «Дані – це нова нафта». Цінність інформації тепер прирівнюється до цінності ресурсів. Особливої важливості інформація набуває в контексті її обробки за допомогою машинного навчання й інших сучасних технологій. Що цінніша інформація для бізнесу, тим вища необхідність її захисту.

З року в рік у світі стає все більше інформаційних загроз і відбувається все більше витоків даних. Статистика шокує! Згідно зі звітом RiskBased Security, тільки за перші дев’ять місяців 2019 року було зафіксовано 7,9 мільярда випадків витоку даних. Ці цифри перевищують показники за той же період 2018 року більш ніж удвічі (на 112%).

Найчастіше на витік даних наражаються медичні й державні установи або організації зі сфери роздрібної торгівлі. Здебільшого це спричинено дією злочинців. Деякі організації стають метою зловмисників зі зрозумілих причин: у них можна вкрасти фінансові й медичні дані. Однак мішенню може стати й будь-яка компанія, адже злочинці можуть полювати за даними клієнтів, шпигувати за ними або готувати атаку на одного з них.

Компанія International Data Corporation прогнозує, що кількість кіберзагроз буде зростати й надалі, а обсяг витрат на рішення в налузі кібербезпеки до 2022 року досягне 133,7 мільярда доларів США. Уряди всіх країн борються зі злочинцями, виділяючи відповідне фінансування на впровадження максимально ефективних методів для протидії кіберзагрозам. Однак здійснити це особливо важко, оскільки мікропроцесорних пристроїв стало більше, ніж людей, а хакери застосовують все більш витончені методи атак.

Очевидно, що в сучасному світі інформаційних технологій фахівці з кібербезпеки вкрай необхідні й затребувані. Таких фахівців готують навчальні заклади всіх розвинених країн світу.

Кафедра спеціалізованих комп’ютерних систем (СКС) готує фахівців за спеціальністю 125 – Кібербезпека за унікальною освітньою програмою «Кібербезпека в комп’ютерних мережах» що містить освітні компоненти, яких не мають інші освітні програми, а саме:

• основи теорії передачі інформації;
  • безпека інтернету речей;
  • методи верифікації та тестування програмного забезпечення;
  • управління телекомунікаційними системами й мережами;
  • розробка надійного програмного забезпечення;
  • оптимізація захисту інформації в комп’ютерних мережах;
  • прикладна криптографія;
  • захист банківських операцій та інші.

Після завершення навчання на кафедрі СКС ви станете висококваліфікованим фахівцем в наступних сферах:

• боротьба з кіберзлочинністю в усіх її виявах, включаючи кібертероризм і вимагання;
  • розробка превентивних методів боротьби зі шкідливим ПЗ, захист приватної інформації та інтелектуальної власності;
  • забезпечення стабільності роботи важливих інформаційних систем, запобігання ситуацій колапсу банківської системи;
  • захист і запобігання зовнішньому втручанню в інфраструктуру, зокрема енергомережі;
  • пошук потенційних вразливостей у вже існуючих системах, їх усунення.

Ви здобудете наступні навички і знання:

• високий рівень навичок програмування;
  • уважність і акуратність при роботі з кодом, вміння знаходити приховані й неочевидні джерела зараження;
  • поєднання навичок програмування зі знанням фізичних властивостей технічних пристроїв;
  • аналітичні навички, здатність прораховувати наслідки тих чи інших змін;
  • можливість оперативної оцінки загроз та їх джерел;
  • вміння працювати з великими масивами даних (Big Data);
  • розуміння принципів проведення кібератак, знання можливих шляхів захисту від них.