Науково-дослідна діяльність учнів МАН з викладачами кафедри біотехнології, охорони праці та БЖД

Переможним став І етап 2022-2023 н.р. конкурсу наукових робіт учнівської молоді Малої академії наук Дніпровського регіону. Учні МАН посіли почесні ІІ і ІІІ місця під науковим керівництвом викладачів кафедр біотехнології, охорони праці та БЖД: Матросова О.С., Власенко К. М., Гейсун А.А., Гармаш С.М. Так, Босенко Єгор, учень 10 класу Наукового медичного ліцею, під керівництвом Власенко К.М. представив роботу за темою: «Вплив відходів від приготування кави на ріст та розвиток штамів Pleurotus ostreatus» і посів ІІІ місце. Павленко Інна, одинадцятого класу спеціалізованої школи №134, під науковим керівництвом Матросова О.С. представила дослідницьку роботу за темою «Розробка та обґрунтування інгредієнтного складу продукту функціональної дії збагаченого рослинними добавками» і здобула ІІ місце. Під керівництвом Гейсун А.А. була представлена робота Родинського Романа, десятикласника Наукового медичного ліцею за темою: «Дослідження впливу біологічно активних речовин природного походження на схожість та проростання насіння пшениці», робота зайняла ІІІ місцеЧленами журі було відмічене, що роботи виконані на достатньо високому рівні, мають дослідницьку складову і є цікавими для сьогодення.

Учні Малої академії наук України відділення Екології та аграрних наук під керівництвом доц. кафедри охорони праці та БЖД  Гармаш С.М. брали участь у ІІ (обласному) конкурсі-захисту науково-дослідницьких робіт 2022-2023 н.р. та зайняли призові місця:

• Рощупкін Микита, ученик 10 класу Олександрійського ліцею Дніпровського району – ІІ місце за роботу по темі «Дослідження отримання біоетанолу з некондиційної кукурудзи»;
  • Дюкова Олеся, учениця 11 класу КЗО «Ліцей «Борисфен» ДОР» – ІІІ місце за роботу по темі: «Дослідження отримання біодизелю з рослинної олії та оптимізація процесу екстрагування олії».

У Всеукраїнському біологічному форумі учнівської та студентської молоді «Дотик природи 2022» І місце у категорії «Енергозберігаючі технології» посів учень 10 класу хіміко-екологічного ліцею Харченко Костянтин по роботі «Перспективи отримання біогазу з відходів плодово-ягідних культур». Артюшина Олександра, учениця 10 класу хіміко-екологічного ліцею нагороджена бронзовою медаллю у Всеукраїнському конкурсі «Genius Оlympiad Ukraine 2022» за визначні досягнення у підготовці проекту на тему «Ефективний метод інтенсифікації утилізації біопластикових відходів на природних середовищах».

У цей непростий час життя МАН покликано розвивати, поширювати знання, дбати про саморозвиток інтелектуального потенціалу особистості. Тому двадцятирічна науково-дослідна робота викладачів кафедри ОП та БЖД, біотехнології у Малій академії наук – є одним із пріоритетних напрямів профорієнтаційної роботи. Бажаємо учням МАН Дніпропетровської області нових наукових звершень та запрошуємо до дружньої родини хім-теху!