Наукове відкриття на кафедрі Енергетики

5 травня виповнюється 88 років з дня народження доктора технічних наук, професора кафедри енергетики Циганкова Григорія Тимофійовича.

У нашому університеті Григорій Тимофійович працює з 1966 року. Він пройшов шлях від асистента до професора кафедри, протягом 16 років завідував кафедрою.

Григорій Тимофійович є автором 2 монографій, понад 130 статей у наукових фахових журналах, 14 авторських свідоцтв і патентів.

Галузь наукових інтересів професора Циганкова Г. Т. охоплює закономірності розвитку струменевих і факельних процесів при спалюванні газоподібного, рідкого і пиловугільного палива; збільшення тепловіддачі від факела на поверхні нагріву з метою економії палива.

У 1991 році Григорій Тимофійович захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук. Під час роботи над дисертацією Григорій Тимофійович відкрив нове явище – жорсткий ламінарний факел. Це встановлення невідомих раніше, але об’єктивно існуючих закономірностей, властивостей та явищ матеріального світу, які вносять докорінні зміни у рівень наукового пізнання. На жаль, відсутність в Україні законодавства з охорони прав на наукове відкриття не дала змоги це зареєструвати та отримати відповідне Свідоцтво.

У 2015 році Циганков Г. Т. був нагороджений почесним знаком «Відмінник освіти України».

Бажаємо Григорію Тимофійовичу міцного здоров’я, нових наукових досягнень та яскравих відкриттів!